Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Strefa motocyklistów


Rekomendowane odpowiedzi

:hi: Witam.

Miałbym pytanie do osób które posiadają nieco starsze sprzęty, chodzi mianowicie o to czym zabezpieczyć elementy niklowane (bo chrom to nie jest) przed jakimś utlenianiem czy jak to nazwać. Robi się taki nalot jakby rdzawy, chciałbym tego się pozbyć. Wyczyszczone te elementy z nalotu mam, teraz czym to zabezpieczyć?

Smar jakikolwiek chyba nie wchodzi w grę bo będzie łapał kurz i brud, czy wosk zda egzamin? Znowu lakier bezbarwny pewnie odpadnie z gładkiej powierzchni.

Poradzicie coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.2 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Powiem tak. Tez mam taką starsza maszynę i powiem Ci ze mam jakieś tam preparaty na nikiel i na chrom ale z tego co doświadczyłem to sucha szmatka i trochę większe obroty ręczne (I może jakiś papier drobnoziarnisty), nic tego nie zastąpi :) Mój intruz ma ponad 20 lat, Ale jak go pokazuje znajomym którzy nie są za bardzo w temacie to stawiają na to że on ma góra 2 lata :) Pozdrawiam i cierpliwości życzę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak. Tez mam taką starsza maszynę i powiem Ci ze mam jakieś tam preparaty na nikiel i na chrom ale z tego co doświadczyłem to sucha szmatka i trochę większe obroty ręczne (I może jakiś papier drobnoziarnisty), nic tego nie zastąpi :) Mój intruz ma ponad 20 lat, Ale jak go pokazuje znajomym którzy nie są za bardzo w temacie to stawiają na to że on ma góra 2 lata :) Pozdrawiam i cierpliwości życzę :)

Ja używam wełny stalowej do czyszczenia tych elementów, no i nie ukrywam, że to najlepszy sposób jak dotąd, myślałem może, że po takim czyszczeniu wystarczy czymś pokryć element, żeby został ładny na dłużej:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna też jest oki. Ale nie wystarczy czymś pokryć żeby było na dłużej. Te zabiegi trzeba poprawiać i wykonywać co jakiś czas :) taka jest bolączka tych naszych pięknych choperów :) Ale to w tym wszystkim jest najpiękniejsze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wełna też jest oki. Ale nie wystarczy czymś pokryć żeby było na dłużej. Te zabiegi trzeba poprawiać i wykonywać co jakiś czas :) taka jest bolączka tych naszych pięknych choperów :)Ale to w tym wszystkim jest najpiękniejsze :)

Nie ukrywam, że takie dopieszczanie ma coś w sobie, jednak do chopera mojej "staruszce" daleko- mowa o WSK 125

No ale dzięki za zainteresowanie moim pytaniem:hi: zostajemy przy pieszczeniu co jakiś czas:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiesz wsk 125 też ma to coś w sobie :) Też kiedyś posiadałem taki sprzęt, fakt że 175 ale powiem ci że zawsze buźka mi się uśmiechnie jak zobaczę coś podobnego. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę lat temu to częściami na allegro do WSK handlowałem. Pamiętam jak sprzedałem nowy, oryginalny silnik z plombami ze Świdnika za ponad 2000zł:wink:

a mój kumpel w tamtych latach miał Lelka,Kobuza i Sporta:kox:

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

01062009_001.jpg

jedna przykładowa fotka z "dawnych lat"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

parę lat temu to częściami na allegro do WSK handlowałem. Pamiętam jak sprzedałem nowy, oryginalny silnik z plombami ze Świdnika za ponad 2000zł:wink:

a mój kumpel w tamtych latach miał Lelka,Kobuza i Sporta:kox:

---------- Post dopisany at 21:23 ---------- Poprzedni post napisany at 21:17 ----------

http://s30.postimg.org/rygr029h9/01062009_001.jpg

jedna przykładowa fotka z "dawnych lat"

Masakra:slina: moją remontowałem sam na częściach które miałem, ewentualnie jakichś zamiennikach i obecnie wygląda tak

23042013362.jpg

Siedzenie zrobione przeze mnie w sumie od podstaw, tłumik tylko pomalowany jak i obręcze kół, ale i tak uśmiech jest. Powoli może się zadba o detale:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapek85

silnik do wsk-i za 2 tysiaki :shock3: nawet nie sadziłem ze to tyle możne być warte. możesz napisać jaki dokładniej to byl silnik?

posiadam taki silnik do wski 3 tylko ze miedzy kraterami zaczął mi cieknąc ;/ do wymiany uszczelka. a nie chce go rozpoławiać bo szkoda mi plomby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lapek85

silnik do wsk-i za 2 tysiaki :shock3: nawet nie sadziłem ze to tyle możne być warte. możesz napisać jaki dokładniej to byl silnik?

posiadam taki silnik do wski 3 tylko ze miedzy kraterami zaczął mi cieknąc ;/ do wymiany uszczelka. a nie chce go rozpoławiać bo szkoda mi plomby.

oj teraz to nie pamiętam dokładnie, wiem, że był od 125 nówka z plombami ołowianymi na takich starych sznureczkach, nigdy nie odpalany w kartonie z takimi jakby wiórami trocinowymi dla chomika:grin:

na alledrogo.pl jest silnik za 'kup teraz" za kwotę 2700(tyle to nikt nie zapłaci)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, odnośnie napinacza do CBR co do mnie piszecie jest jeszcze jeden trik można zamontować napinacz od fzr 600 93r. po lekkim przeszlifowaniu mocowań załatwia sprawę napinacza dożywotnie! :) czyli jak sprężyna z larssona mi już puści będę modził z napinaczem od fzr

ps: jedzie ktoś do Rzeszowa 30.03 na topienie marzanny?

---------- Post dopisany 31-03-2014 at 13:50 ---------- Poprzedni post napisany 26-03-2014 at 07:21 ----------

a tak Podkarpacie rozpoczęło sezon!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmiga ktoś z Was na moto w butach firmy Held ? dokładniej Held Highlander [h=1][/h]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Pytanie kierowane do osób posiadających bądź interesujących się starszymi motocyklami:

orientuje się ktoś gdzie mógłbym dostać bądź kto by mi dorobił szprychy do Simsona AWO Touren 1956, nie było by to takim problemem gdyby nie to, że piasty to pół-bębny..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio na motobazarze widzialem typka co mial mase rzeczy do simsona ifa itd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:

Pytanie kierowane do osób posiadających bądź interesujących się starszymi motocyklami:

orientuje się ktoś gdzie mógłbym dostać bądź kto by mi dorobił szprychy do Simsona AWO Touren 1956, nie było by to takim problemem gdyby nie to, że piasty to pół-bębny..

Mam wystawione na allegro do Awo na jedno koło

Szprychy z nyplami Awo Simson (4179897643) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi taką rzecz, kiedy widzicie przed sobą policjanta z suszarką/laserem/lizakiem to jedziecie dalej czy stajecie? :):grin::naughty:

Miałem wczoraj taki przypadek że leciałem sobie równiutką, prościutką drogą jednopasmową, gdzie było ograniczenie do 70km/h a mnie jakoś poniosła fantazja i poleciałem 110km/h patrze a tu wyskakuje misiak z lizakiem i suszarką, a że stało się to w ostatniej chwili no to pojechałem dalej, on się tylko obejrzał za mną i dalej celował przed siebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...