Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zakup psa-opinie posiadaczy różnych ras


domjenick

Rekomendowane odpowiedzi

mam koledzy dwa yorki, jeden faktycznie sika z radości - chłopak, a suczka lata w koło zadowolona jak ktoś przyjdzie,

wdzięczne i mądre pieski jeśli dla dzieci to jak najbardziej polecam, potrafią szczekać nasz chłopak śpi a suczka pilnuje domu; mnie nie ma to ona chodzi po mieszkaniu z uszami w górze i nasłuc**je. Mają włosy, które im nie wychodzą no wiadomo czesanie to podstawa jednak chłopaka obcinamy na szczeniaka i po problemie, koszt usługi fryzjerskiej 70zł raz na pół roku

mam małego szczeniaka po moich yoreczkach na sprzedaż i jak widzę jak dorasta to aż żal go sprzedawać

P1020835.jpg

podeślij cenę na PW :)

odpuść sobie jorka to po pie.. psy :sick3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Berneńczyka 8 miesięcy psa, typowy pies pasterski, opiekun stada, inteligentny zrównoważony i co ważne wymaga wyłącznie miłości!!!!. mieszka w dużym ogrodzie śpi w budzie. Wzorowa opieka nad 5 letnim dzieciakiem, idealny do zimowych zabaw na śniegu oraz długich spacerów. Nie trzeba go karcić aportowanie i podstawowe komendy wykonuje chętnie i szybko przyswaja nowe zadania.

Wlasnie, Bernenskie psy pasterskie, duzo dobrego o nich slyszalem. I w chu ladne sa :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Berneńczyka 8 miesięcy psa, typowy pies pasterski, opiekun stada, inteligentny zrównoważony i co ważne wymaga wyłącznie miłości!!!!. mieszka w dużym ogrodzie śpi w budzie. Wzorowa opieka nad 5 letnim dzieciakiem, idealny do zimowych zabaw na śniegu oraz długich spacerów. Nie trzeba go karcić aportowanie i podstawowe komendy wykonuje chętnie i szybko przyswaja nowe zadania.

Wlasnie, Bernenskie psy pasterskie, duzo dobrego o nich slyszalem. I w chu ladne sa :good:

Moje 2 znajome mają, psy naprawdę śliczne, ale niestety strasznie broją. Przerabiają na strzępy dywany, a nawet szafki oraz ich zawartość :wallbash:. Do tego obydwie cierpią na dysplazję :kwasny: a to podobno bardzo częsta choroba u tej rasy :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My mamy wyżła, pies bardzo mądry. Jak miał 4 miesiące to wypuszczałem go już samego zawsze rano, przed pracą jak jadłem śniadanie, po 15 minutach był z powrotem. Zero problemów z nim mam, z wyjątkiem tego że przyniósł mi na wycieraczke już 2 wróble i sroke, a czasami jakąś kość. Póki co mieszkam w mieszkaniu, jak sie wybiega najlepiej tak 3x30min (sam) to spokojnie leży na kocu. Teraz ma pół roku, chowa sie razem z małym dzieckiem, które włazi na niego, skacze po nim, ciągnie za uszy itp. Jeszcze nigdy na nią nawet nie warknął, nie zniszczył mi nic w domu.

Polecam Ci tego psa.

Tu zaraz jak go kupiłem, niecałe 4 miechy.

c25c341f2e02e91bmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam owczarka środkowo azjatyckiego polecam tą rasę łagodny dla dzieci a obcego nie wpuści bardzo bobry z niego struż http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIgugLXAgaVrw8MjkmF38sz7lBmh54nVkdIcHoeJl1JJ3WN5Akxw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam owczarka środkowo azjatyckiego polecam tą rasę łagodny dla dzieci a obcego nie wpuści bardzo bobry z niego struż http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIgugLXAgaVrw8MjkmF38sz7lBmh54nVkdIcHoeJl1JJ3WN5Akxw

tez nie male bydle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam owczarka środkowo azjatyckiego polecam tą rasę łagodny dla dzieci a obcego nie wpuści bardzo bobry z niego struż http://t2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcRIgugLXAgaVrw8MjkmF38sz7lBmh54nVkdIcHoeJl1JJ3WN5Akxw

tez nie male bydle

Bo pies to ma byc pies, a nie popierdolka wielkosci kota :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam Buldożka Francuskiego bardzo przyjazny dla rodziny i uwielbia dzieci dosłownie maskotka a jak masz jeszcze kawałek ogródka to ten pies będzie miał raj na ziemi u ciebie.Te psy potrafią rozśmieszyć człowieka co dzień czymś nowym są niesamowite i mają wiele zalet .

Jedyne co to trzeba odpowiednio je karmić, higiena pyska (zmarszczki) i uszy,nie znoszą upałów i potrafi się bawić tak długo aż dostanie zawal serca trzeba robić mu odpoczynki(trafiają się i lenie ) nie nawiedzą zostawać same...

Moja połowa rodziny ma te pieski i każdy z nich jest bardzo zadowolony.... :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam owczarka niemieckiego i labradora... bardzo fajne psy :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sheltie -> mądre, bezproblemowe, lubią się bawić, słuchają itd.

do mieszkania jak znalazł

miałem owczarka szkockiego przez 14 lat i też bardzo fajna rasa

po nim kupiłem malamuta, ale to diabeł wcielony, chodzi swoimi drogami, wylądował u rodziny, gdzie ma kilkadziesiąt arów do biegania

teraz mam sheltie

jedyna wada to cena szczeniaków

91800660.jpg

63092662.jpg

i film odnośnie rasy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

psy kompletnie nieagresywne

nie ma szans zeby kogos ugryzl

Haha mam na ręce pamiątkę po takim jednym jak Wy to nazywacie nie agrysywnym husky'im :kox::polew:

BTW Jak do domu to tylko KOT :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci powiem tak, mój ojciec bardzo uwielbią rasę Husky i rzeczywiście te psy są w domu odkąd ja sięgam pamięcią ... podstawowa zasada - nie jest to pies, który musi mieszkać na podwórku - ale też nie jest to pies, który 3/4 dnia może spędzić w domu - zwierze nie dla każdego - jak nie masz czasu to sobie odpuść - musi biegać, ogromne ilości, pies to zwierze stadne - Husky to stadny na 110% - potrzeba kontaktu z innymi psami, zabawy, itd itd ... jak nie będzie biegał - zniszczy Ci dom :) non stop szczekanie - pies po prostu nie lubi stać w miejscu i ciągle wymaga treningów - jeżeli chodzi o dzieci - przy odpowiednim ułożeniu idealny pies dla dzieci.

Ja z moją kobietą, a raczej moja kobieta, aktualnie mamy w domu 2 letnią suczkę Sznaucera Miniaturkę Pieprz i Sól - pies nie linieje bo nie ma sierści tylko włos, jednak jeżeli chodzi o samą rasę to wiadomo - jak to z psami krzyżowanymi przez lata genetycznie aż do osiągnięcia zamierzanego efektu :) mały krzykliwy niekoniecznie głupiutki ale mało sprytny jeżeli chodzi o kojarzenie - ale bardzo przywiązany - "cień swojej pani" :) Ale też nie wysiedzi w domu sam nawet godziny - szczeka, lata, gryzie .... coś jak York tylko mądrzejszy trochę i większy.

Osobiście jeżeli chcesz fajnego psa, ja ze względów braku czasu nie mogłem sobie na niego pozwolić - więc trafiło na Sznaucera, którego ba ... bardzo kocham :) ... ale Terier Walijski - ewentualnie Fox Terier - to są psy typowo na polowania, ale znakomicie sobie radzą w innym środowisku - w domu, z dziećmi i przede wszystkim za***ista inteligencja .... no i oczywiście Owczarek Niemiecki - pies marzeń he (czysty rasowo, choć nie koniecznie) - tylko tu już mówie - trzeba mieć warunki - i czas czas czas czas ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam Husky/Malamut taka mieszanka bo wygląda jak Malamut ale ma niebieskie oczy.

Pies przybłąkał się kilka lat temu i tak został. Powiem Ci że jeżeli ktoś nie ma domku z podwórkiem to może sobie odpuścić takiego psa, one muszą biegać, jak z nim wychodzę co kilka dni na spacer to jak szalony idzie. Spacery na smyczy też raczej tylko dla kogoś kto lubi się siłować, one nie potrafią chodzić przy nodze jak owczarki, on musi czuć opór na szyi.

W dodatku kopanie w ziemi to ulubione zajęcie po bieganiu więc trzeba się przygotować na dziury. Linienie to kolejna zmora - wiosną praktycznie 2 miesiące czesania co dwa dni aby jakoś wyglądał.

Odwdzięcza się za to całą resztą, aż nie można się na niego gniewać. Nie szczeka, ale samym wyglądem nieźle odstrasza. Na spacery w terenie można chodzić bez smyczy bo się sam pilnuje właściciela, wystarczy na chwilę się schować i już zaczyna szukać. Nie jest agresywny do innych psów do czasu aż tamte zaatakują. No i co najbardziej pokazowe - psy rozmawiają z Tobą, wystarczy się mojego zapytać co by chciał a ten już zaczyna swoje "gadanie" i przynosi smycz :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

polecam sheltie -> mądre, bezproblemowe, lubią się bawić, słuchają itd.

do mieszkania jak znalazł

miałem owczarka szkockiego przez 14 lat i też bardzo fajna rasa

po nim kupiłem malamuta, ale to diabeł wcielony, chodzi swoimi drogami, wylądował u rodziny, gdzie ma kilkadziesiąt arów do biegania

teraz mam sheltie

jedyna wada to cena szczeniaków

91800660.jpg

63092662.jpg

i film odnośnie rasy

Ale słodziak, takie małe collie.

Moja narzeczona bardzo przeżywa, że niedługo jej owczarek szkocki powie papapa (ma 13 lat i bardzo słabe tylne nogi).

Myślę, że taki Sheltie byłby w sam raz zamiast collie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak odejdzie bedziesz mógł zrobic jej niespodziankę :> :> :> :> :>

ja tam wolę swojego "niedzwiedzia" :polew: :polew: :polew: :polew: :polew: :polew:

cb16b9ce1c1d0331med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Berneńczyka 8 miesięcy psa, typowy pies pasterski, opiekun stada, inteligentny zrównoważony i co ważne wymaga wyłącznie miłości!!!!. mieszka w dużym ogrodzie śpi w budzie. Wzorowa opieka nad 5 letnim dzieciakiem, idealny do zimowych zabaw na śniegu oraz długich spacerów. Nie trzeba go karcić aportowanie i podstawowe komendy wykonuje chętnie i szybko przyswaja nowe zadania.

Wlasnie, Bernenskie psy pasterskie, duzo dobrego o nich slyszalem. I w chu ladne sa :good:

Moje 2 znajome mają, psy naprawdę śliczne, ale niestety strasznie broją. Przerabiają na strzępy dywany, a nawet szafki oraz ich zawartość :wallbash:. Do tego obydwie cierpią na dysplazję :kwasny: a to podobno bardzo częsta choroba u tej rasy :kwasny:

Tez mam juz drugiego bernenczyka i sa to naprawde swietne psy to ze broja to fakt ale tylko jak sa mlode tak do 2 lat ale i tak to wszystko zalezy od tego na ile mu dasz swobody...ogolnie swietne psy.trzymie ja jak narazie w domu bo jest mloda ma dopiero 5miesiecy ale juz na wiosne pojdzie juz na dwor jest mega kochana i strasznie madra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuźwa chciałem własnie kupić husky , a tu mnie dołujecie że w bloku , to nie bardzo, środowisko dla takiego psa , f*ck :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do bloku to racej szkoda psa, on poprostu potrzeboje sie wybiegac, duzo ruchu. Sam mam huska w domu, bez kojca tylko po podworku lata - pierwsze co to musialem dokladnie płot uszczelnic, a i tak zawsze menda znalazła jakąs sztachete luzną, a to sie podkopał i uciekł. Fakt, ze zawsze wracał, to chyba najwieksza wada tej rasy - kombinują jak by tu tylko zwiac i zakosztowac troche wolnosci, przynajmniej w moim przypadku tak jest.Moj w miare spokojny butow nic nie gryzie, jedynie wycieraczką sie zabawiał jak mial fest nude, znajomy tez mial huskiego to masakra z nim byla - tu ogrudek przemeblowal, tuje mu po wykopywal, iglaki pogryzł, raz mu nawet rynne z domu wyrwał :kox:

Pies nie kastrowany - ponoc po wykastrowaniu znacznie sie uspokajają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kazde zwierze po kastracji zmienia swoj charakter

zwykle na duzo lagodniejszy

jakis czas temu w mojej klatce mieszkalo dwoch kumpli

jeden mial suke drugi psa

jeden i drugi husky, jak byly same w domu na zmiane wyly

zawsze wychodzili wieczorem razem na spacery minimum godzina

non stop gonitwa, rasa ogolnie nie nadaje sie do siedzenia w domu

szkoda psa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wszyscy wczeniej pisali husky nie nadaje sie do mieszkania w bloku, moj kolega mial huskyiego w bloku i musial go wydac bo zaczal sie robic agresywny prze nieustanne siedzenie w domu, dodam ze kolega biega z nim codziennie minimum godzine (pilkarz wiec na dobre mu to wychodzilo :)) ale pies i tak chcial biegac ze zlosci ze zostawal sam w domu w zakmnieciu gryzl rozne rzeczy, najczesciej wlasnie jego bo mial do niego zal ze o nie zabiera. Do bloku polecil bym jakiegos innego psa ktory nie potrzebuje takiej przestrzeni i tyle ruchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...