Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

WItam.przejrzalem wszystkie strony ale bym chcial odpowiedz posiadam pakiet z podswietlanymi kratkami, czerwone lampeczki w drzwiach oraz 4 szyby elektyrczne :) chcialbym zalozyc podswietlanie pod drzwiami :) wiem ze potrzebuje 4 lampeczki biale gdzie najlepiej podpiac sie? do kabli od podswietlania bocznego (czerone lampki) czy jest gdzies w drzwiach kostka gotowa do podpiecia sie? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podpinasz się pod 2 piny w drzwiach, nie pamiętam które, gdzies tutaj było o tym

jak masz czerwone, to tym bardziej nie będziesz miał problemu ze znalezieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domin - wszystko masz opisane kilka postów wyżej - wystarczy przeczytać z uwagą...

Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2.

Domin[/b] - wszystko masz opisane kilka postów wyżej - wystarczy przeczytać z uwagą...

Moduł komfortu nie ma nic do światełek w tapicerce drzwi - kupujesz lampki i podłączasz je do sterownika drzwi (zwanego inaczej silniczkiem szyb). Jeśli chodzi o przód - zasilanie obu lampek podpinasz do pinu nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym. Natomiast z tyłu zasilanie lampek ułatwiających wsiadanie w pin 2 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Zasilanie lampki ostrzegawczej - pin 3 w 16-pinowej (brazowej) wtyczce w module drzwi. Masa wspólna z pinu 6 w tej samej wtyczce. To wszystko.

Aby dołożyć wewnętrzne oświetlenie nóg - potrzebujesz moduł obsługujący tę funkcję. Całe "kodowanie" to adaptacja sterownika na kanale 61 gdzie zamiast wartości 0 wpisujesz 2.

Bart-S mam pytanko bo chce podłączyć lampeczki pod spód drzwi i moje pytanko czy "zasilaniepod pin nr 13 a masę do pinu 21 w gniazdku 32 pinowym one sa wolne te piny w tym sterowniku czy trzeba kupic kostki i wpiac je z tymi lampkami tam? dopisze ze mam juz podswietlane boki drzwi na czerwono ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wepnij sie bezpośrednio w przewody zasilające lampki czerwone. nie będziesz musiał kompletnie nic kombinować z pinami, kostkami itp. najprostsza robota na świecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a moge np uciac kable od czerwonej lampki i polaczyc te z czerwonej i bialej taka kosteczka?:Dhttp://allegro.pl/simet-listwa-kostka-zaciskowa-12-tor-2-5mm2-i2017831922.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy lampeczki o nr. katalogowy 8D0 947 415 bede pasowac do drzwi od spodu? :hi:[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 00:01_________________________________________________i gdzie mozna kupic kosteczki zeby wpiac w te swiatelka :) nr katalogowy bym prosil tez :)[br]Dopisany: 23 Styczeń 2012, 00:11_________________________________________________odpisze mi ktos ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oprawka na 2 styki 893 971 632 taka jak się nie mylę. Z doświadczenia wiem ze lepiej gdzieś wyjąć z starej instalacji bo wtyczki i piny nie są tanie w ASO

Pokaż zdjęcia tych lampek to Ci powiem czy będą pasować :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pakiet oświetlenie zawiera :

- podświetlanie miejsca na nogi przy otwartych drzwiach

- podświetlane drzwi na biało (spód) przy otwartych

- podświetlanie drzwi na czerwono (bok) przy otwartych

- lampki w suficie : przód, tył oraz przestrzeń bagażowa

- podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych

- podświetlane klamki (wszystkie) na czerwono

- podświetlana gałka zmiany biegów na czerwono (z górnej blendy, dwie diody)

- podświetlany podłokietnik (wewnątrz) na czerwono

- podświetlane na czerwono wszystkie przyciski w konsoli centralnej (esp, kubek etc)

- podświetlana mała wnęka pod klimatronikiem (na czerwono)

- podświetlane na czerwono pokrętła nawiewów

- podświetlany schowek pasażera

Mam fabryczny pakiet Licht i stwierdzam, że u mnie nie ma zaznaczonych pozycji.

Nie za bardzo rozumiem o jaką wnękę pod klimatronic chodzi ? Ktoś ma foto tego podświetlenia?

Co do podłokietnika, czy ktoś mógłby podać nr potrzebnych części do zamontowania podświetlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- podświetlana mała wnęka pod klimatronikiem (na czerwono)

jak ktoś ma klimatronic 2 DIN to nie bardzo :decayed:

Ale pewnie chodzi o diody ktore sa w Panelu Oswietleniowym w podsufitce :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale pewnie chodzi o diody ktore sa w Panelu Oswietleniowym w podsufitce :)

Nie. Tu chodzi o wersję kosza, w której właśnie znajduje się oświetlenie tej wnęki pod klimatronikiem.

Kolega seves sprzedawał taki (http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=215233.0):

sam0273x.jpg

sam0274s.jpg

Numer tej lampki: 8E0857355

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka lampeczke razem z koszem łyknełem za 30zl :cool1: a co do białej lampki w drzwiach najlepszym rozwiazaniem i w miare ori, jest podpiecie sie pod czerwona lampke a nastepnie owiniecie przewodow parciana izolacją, przewody beda wygladac jak ori i nie bedzie widac druciarstwa :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki steve69 & wrclaguna :good:

Czyli u mnie przy klimatronicu wersja na 2-DIN nie ma tej listwy podświetlanej.

A co z podłokietnikiem? Jeśli nie jest podświetlany (a powinien być) to co musiałbym dokupić? Jak wygląda oświetlenie schowka , jest na zasadzie takiej jak w schowku pasażera czy listwa z diodą?

Rozumiem, że podświetlana wersja ma wyprowadzoną takie gniazdo jak zaznaczyłem na foto?

podlok.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały pakiet oświetlenie zawiera :

- podświetlanie miejsca na nogi przy otwartych drzwiach

- podświetlane drzwi na biało (spód) przy otwartych

- podświetlanie drzwi na czerwono (bok) przy otwartych

- lampki w suficie : przód, tył oraz przestrzeń bagażowa

- podświetlane lusterka w osłonach przeciwsłonecznych

- podświetlane klamki (wszystkie) na czerwono

- podświetlana gałka zmiany biegów na czerwono (z górnej blendy, dwie diody)

- podświetlany podłokietnik (wewnątrz) na czerwono

- podświetlane na czerwono wszystkie przyciski w konsoli centralnej (esp, kubek etc)

- podświetlana mała wnęka pod klimatronikiem (na czerwono)

- podświetlane na czerwono pokrętła nawiewów

- podświetlany schowek pasażera

Mam fabryczny pakiet Licht i stwierdzam, że u mnie nie ma zaznaczonych pozycji.

Nie za bardzo rozumiem o jaką wnękę pod klimatronic chodzi ? Ktoś ma foto tego podświetlenia?

Co do podłokietnika, czy ktoś mógłby podać nr potrzebnych części do zamontowania podświetlenia?

Podświetlenie wnęki pod klimatronikiem wywodziło się z poliftowego B5 i dotyczy tylko pierwszych roczników B6 potem z tego zrezygnowano ... oczywiście dotyczy to tylko wersji 1DIN.

Podświetlenie podłokietnika doszło chyba od modelu 04 jako standard. I chyba tak naprawdę nie wchodzi w pakiet oświetlenie wnętrza.

Było jeszcze podświetlenie tylnej popiołki.

Generalnie pakiet ewoluował w czasie produkcji B6 i B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co z podłokietnikiem? Jeśli nie jest podświetlany (a powinien być) to co musiałbym dokupić? Jak wygląda oświetlenie schowka , jest na zasadzie takiej jak w schowku pasażera czy listwa z diodą?

Wygląda na to, że tam po prostu siedzi dioda (bez żadnej listwy):

dsc04768tg.jpg

--

Pozdrawiam.

Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podświetlenie podłokietnika doszło chyba od modelu 04 jako standard. I chyba tak naprawdę nie wchodzi w pakiet oświetlenie wnętrza.

Było jeszcze podświetlenie tylnej popiołki.

Generalnie pakiet ewoluował w czasie produkcji B6 i B7.

Czyli z tego co piszesz zgadza się bo mam oświetlenie popielniczki przód i tył, podłokietnik nie jest oświetlony. Data produkcji 01/2003

Mimo wszystko poszukam ori podłokietnika z podświetleniem lub dołoże do swojego bo jednak denerwujące jest grzebanie w nim po omacku, jakiekolwiek źródło światła by się tam przydało włożyć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :) mala sprawa jest :) mam maly problem :) od strony kierowcy kiedy chce opuscic szybe pasazera to nie dziala ale podneisc to idzie juz ja. co to moze byc? patrzylem kable w drzwiach nie sa pekniete jedynie soslonki pekniete sa 2 i to wszystko. na kompie jak podlaczylem pokazalo sterownik drzwi kierwocy, moze ktos wie co zrobic najlepiej? czy np wd 40 moge psiknac na styki czy cos? :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam panowie :) mala sprawa jest :) mam maly problem :) od strony kierowcy kiedy chce opuscic szybe pasazera to nie dziala ale podneisc to idzie juz ja. co to moze byc? patrzylem kable w drzwiach nie sa pekniete jedynie soslonki pekniete sa 2 i to wszystko. na kompie jak podlaczylem pokazalo sterownik drzwi kierwocy, moze ktos wie co zrobic najlepiej? czy np wd 40 moge psiknac na styki czy cos? :hi:

Piszesz nie na temat. Możesz mieć uszkodzone przyciski. Prawdopodobnie jeśli go mocno naciśniesz i trzymając trochę nim poruszasz to załapie i otworzy szybę. Przyciski w B6 o oznaczeniu zaczynającym się od 8Z0 są wyjątkowo nieudane zarówno ze względu na wycieranie się jak również konstrukcję styków. Polecam Ci wymianę na przyciski od B7 o oznaczeniach zaczynających się od 8E0, one są lepsze... Ja miałem dokładnie taki sam problem, nie mogłem otworzyć szyby pasażera a potem też kierowcy, trzymanie i mordowanie przycisku nawet działało. Jako że zakładałem elektrykę na tył, wymieniłem panel i przycisk pasażera (stary od strony pasażera też miał takie problemy) i teraz wszystko ładnie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...