Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż elementów pakietu oświetlenie - kratek nawiewów, lampki przedniej


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

Masa chyba braz a podswietlanie szaro niebieski taki chyba cienszy. Mowie z pamięci.

Sprawdziłem - brązowy (masa), niebieski (plus) - dobrze mówisz :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie lampek oświetlenia drzwi w A4B7 w wersji z elektrycznymi szybami z tyłu i bez lampki obrysówki.

Kupiłem komplet lampek białe + czerwone + wiazka z kostką z Audi A6C5. Rozebrałem tapicerkę tylnych drzwi wszystko pasuje idealnie tylko nie wiem jak mam podłączyć się pod kostkę sterownika szyb. Wiem który pin do którego ze schematu na tym forum ale czy trzeba tam coś lutować w tej kostce sterownika? Kostka podłączenia lampek z A6C5 jest inna i napewno trzeba wszystkie kable z niej wyciąć. Narazie nie wyjmowałem kostki sterownika szyb bo to wszystko jest tak delikatne i przyczepione na spinkach, że niechciałbym niepotrzebnie czegoś zniszczyć. Proszę o podpowiedzi w jaki sposób to połączyć?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden pin musisz osadzić w sterowniku, a drugi musisz wlutować w przewód masowy (najlepiej zdejmij kawałek koszulki i wlutuj się bez przecinania kabelka).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Strasznie długi temat i nie mogę znaleźć jednej informacji odnośnie podświetlenia kratek nawiewu. Otóż w moich kratkach już są zamontowane kabelki, Kratka boczna dodatkowo jest podłączona (wpleciona?) w przewody wychodzące z przełącznika świateł, środkowa nigdzie nie ma podłączenia. Nie świeci żadna. Gdzie szukać problemu? Można gdzieś dokupić taką wtyczkę żeby podłączyć środkową kratkę i podpiąć ją pod oświetlenie przycisków (jak w pierwszym poście).

Jak sprawdzić czy wizytownik i cup-holder mają podświetlenia? Jak je wymontować?

Edytowane przez Maciek0502
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam problem z środkowa kratką, podłączyłem do esp, na postojowych świecą, jak zapale światłą to gaśnie środkowa a zostaje tylko lewa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

samo ESP w tym czasie świeci się? Jeśli tak to zapewne do złych przewodów wpiąłeś się. Do których przewodów się podłączyłeś (kolory)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, jak dajecie przewody z prawej kratki do przycisku esp ? Przeciągacie pod deską czy coś demontujecie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko, jak dajecie przewody z prawej kratki do przycisku esp ? Przeciągacie pod deską czy coś demontujecie ?

pod deską

samo ESP w tym czasie świeci się? Jeśli tak to zapewne do złych przewodów wpiąłeś się. Do których przewodów się podłączyłeś (kolory)?

a jakie powinny być?

z tego co pamiętam kolory odpowiednio do pokrętła świateł i lewej kratki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sprawdzić czy wizytownik i cup-holder mają podświetlenia? Jak je wymontować?

Masz kilka opcji:

1. Wysuń wizytownik i zerknij, czy wystaje Ci plexa z niego.

2. Zdejmij front z szufladki i zobacz, czy masz plastikowy przezroczystu przewodnik światła (nieumiejętne wyjmowanie grozi połamaniem plastików).

3. Zdemontuj szufladki i zobacz.

4. Wyciągnij radio lub klimatronik i zobacz, czy idą tam przewody.

Polecam metodę nr 3 :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie wyrezałem u siebie podświetlane nawiewy i teraz myślę nad podświetleniem kubka i wizytownika. Jak podepnę znowu pod ESP to chyba będzie za dużo?? Jak to rozwiązywaliście u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź na schemacie jaki jest przekrój przewodów, jak są łączone.

Wylicz ze wzorów które poznałeś w szkole, jaki prąd może płynąć przez te przewody....(podpowiem ci...9A na każdy milimetr2 przekroju)

Policz jaki prąd bierze każda zastosowana dioda LED...(RÓWNIEŻ ci ułatwię, 20mA)

Teraz już wiesz czy można cokolwiek.....Tyczy się to również każdego innego po(d)łączenia np. żarówek, rezystorów oszukujących FIS, itd.

SATYSFAKCJA z wiedzy.... gwarantowana. a raczej BEZCENNA. :hi:

Edytowane przez GreGoriO
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa.. Kurcze człowiek się uczy całe życie. Bezcenna odpowiedz. Dzięki kolego jak mnie poratowałeś :hi: Jutro biorę urlop i będę sobie przypominał wzory :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to sarkazm i dlatego się nie obrażę......[emoji61]

A tak serio. To naprawdę warto przypomnieć sobie kilka podstawowych pojęć.

Dzięki mojej podpowiedzi zapamiętasz na resztę życia.

Od dziś będziesz wiedział że i klamki również możesz rezać z przycisku szyby. ;)

Wysłane z mojego iPhone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem że to sarkazm i dlatego się nie obrażę......[emoji61]

A tak serio. To naprawdę warto przypomnieć sobie kilka podstawowych pojęć.

Dzięki mojej podpowiedzi zapamiętasz na resztę życia.

Od dziś będziesz wiedział że i klamki również możesz rezać z przycisku szyby. ;)

Wysłane z mojego iPhone.

Nie będę się wdawał w polemikę internetową :grin: Za stary jestem ty chyba też :) O klamkach wiem, tylko to "biedne" ESP tyle tych szeregówek musi wytrzymać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie bo już jestem w drugim temacie i nie ogarniam tematu :kwasny:

Pytanko mam małe, czy jeśli kupię kompletną elektrykę z drzwi (pakiet światło) to będzie ta elektryka pasowała do mojej Audi P&P? Jeśli dobrze rozumiem kilka postów to trzeba coś kodować tak? Czy jest sens kupowania tych wszystkich kompletnych kabelków? Czy lepiej kupić 8 lampek + 8 wtyczek + kilka merów przewodu i wyrzezać dziury pod lampki i gdzieś wpiąć się w drzwi?

Z góry dzięki ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taniej sam sobie zrobisz takie wiązki, jeśli chcesz same lampki zrobić. Metody wpięcia uzależnione są od wyposażenia - przód bezproblemowy, ale tył zależy od el. szyb lub korbotrnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...