Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi


Hugo

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 7.5 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mam Forge-a 007 do sprzedania jak ktos chetny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem szczerze, teraz bardziej się lasuję dźwiękiem turbo ładującym 1,5 bara :naughty:

Dokładnie. Ma być ze smakiem a nie gwizd na pół wsi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest hybryda więc głośno nie powinno być a to że zajechała się 2 dvka to i tak trzeba coś zapodać . Zdam relację po zamontowaniu... Pozdrawiam!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głośność dvki zależy tylko od jej budowy i wartości ciśnienia jakie produkuje turbo, a nie od jej akustyki czyli gwizdania :)

Wystukane z Pegasusa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Forge-a 007 do sprzedania jak ktos chetny

Ile i z jaką sprężyną??

uzgadniajcie szczegóły na PW:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy naprawde jest sens zakladac TIP z kwasowki do b6? tam zwezki nie ma jak to bylo w poprzecznych 1.8t, jedni mowia ze warto drudzy nie, a jakies potwierdzone teorie ze sa korzysci ze sztywnego tipa z kwasa przy b6 ?

jak to w praktyce? gdyz kurcze strasznie mnie ten temat nurtuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DP juz dawno mam, tak jak wydech przelotowy z kwasowki 65mm, soft juz tez siedzi, ale caly czas meczyl mnie temat wlasnie sztywnego TIP'a

dlatego szukam jakis potwierdzen 'kreskowych' gdzie widac sens zakladania tipa z kwasowki w silniku wzdluznym a nie poprzecznym, w a3 1.8t mialem sztywny tip ale tam mialo to racje bytu, przy turbo jest niezla zwezka, patrzac na silnik w swojej a4 czy inne silniki polozone wzdluznie ta opcja wydaje mi sie malo skuteczna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego szukam jakis potwierdzen 'kreskowych' gdzie widac sens zakladania tipa

raczej nigdzie nie znajdziesz "kreskowych" potwierdzeń, bo jest to ogniwo, które same nie da Ci wyraźnych przyrostów, ale w połączeniu z innymi-już tak, żeby to sprawdzić-trzeba shamować auto w identycznych warunkach, co jest trudne choćby z uwagi na inne warunki pogodowe, tolerancję błędów hamowni et cetera...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma dac przyrost 2-3KM to temat nie warty zachodu....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli to ma dac przyrost 2-3KM to temat nie warty zachodu....

może ciut więcej, ale nie licz na dwucyfrowy efekt:wink:

---------- Post dopisany at 07:30 ---------- Poprzedni post napisany at 07:29 ----------

temat nie warty zachodu, jeśli jest jako pojedynczy element

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa wtryski od BAM, jest wydech przelotowy na dwoch ostatnich ori puszkach (ktore niedlugo znikna) wkladka KN, zawor metalowy dv properfekta, i soft GTO i genowefagarage, z czasem moze jak bedzie kasa to kolektor wydechowy z inna turbinka i moze walek od adr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seryjny TIP w B6 już jest poprawiony względem B5 gdzie był po prostu miękki i zasysał się do środka...Pioteros pisał że te z B6 juz są mocniej żebrowane ale to nie jest niestety kwasówka. U ciebie do kompletu jak najbardziej wskazany mod.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widze ze co czlowiek to opinia :-), dlatego najchetniej porownalbym to wykresami :) bo jak mam zyskac 2KM to gra nie warta swieczki... ale chyba poki co sobie odpuszcze i poczekam na kolejny jakis grubszy etap :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasysa więcej więc moc napewno cos wzrosnie , na aukcji wypisane ze Wzrost mocy o 5 - 8 KM i 15 - 18 Nm !!! ile w tym prawdy niewiadomo:whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...