Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5/B6/B7] Modyfikacje 1.8T - Pytania i odpowiedzi

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

koledzy krótkie pytanie, czy przebieg dla silnika 1.8T 150ps w serii rzędu 250tyś to dużo?

Pytam w tym dziale bo planuje po jego zakupie zrobić parę rzeczy i podnieść moc do + - 190-200ps

pozdrawiam

  • Odpowiedzi 7,5 tys.
  • Wyświetleń 781,1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowano

pojęcie względne,

jeden 1.8t może mieć nalatane 400K i być w lepszym stanie niż ten drugi z przebiegiem 150K

Opublikowano

Panowie ile dmuchacie ze zwykłego wzdłużnego k03? na zachodzie nawet 1.4 bara w peaku,

kolega jezdzi juz 2 lata na 1.3 i nic sie nie dzieje, oczywiscie mowimy o dobrej turbinie ktora wstaje 1 bar przy 2400 i trzyma cisnienie....

Opublikowano

Jezeki turbina jest w dobrym stanie to nie bedzie problemu

Wazny jest olej i studzenie po jezdzie

Opublikowano

roman_tyk

nie łapie mu przeładowania przy 1,4 bara? K03 dmuchnie tyle w ogóle?

Opublikowano

nie ma ktoś może jakiegoś APU/AEBa/AWT na sprzedaż? chodzi o sam słupek w bardzo dobrym stanie z pewnym przebiegiem

Opublikowano

tzn on dmucha 1.3, oczywiscie dba o chlodzenie jak może. Przeladowania to juz kwestia tylko odpowiednich korekt w sofcie.

Moja teraz tak sobie dmucha: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

I sie zastanawiam nad 1.2 bara, sprobuje w przyszlym tygodniu.

Opublikowano
tzn on dmucha 1.3, oczywiscie dba o chlodzenie jak może. Przeladowania to juz kwestia tylko odpowiednich korekt w sofcie.

Moja teraz tak sobie dmucha: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

I sie zastanawiam nad 1.2 bara, sprobuje w przyszlym tygodniu.

wtryski Ci sie zaczną zapętlać zaraz wiec opłaca sie podnosić doładowanie?

Opublikowano
tzn on dmucha 1.3, oczywiscie dba o chlodzenie jak może. Przeladowania to juz kwestia tylko odpowiednich korekt w sofcie.

Moja teraz tak sobie dmucha: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

I sie zastanawiam nad 1.2 bara, sprobuje w przyszlym tygodniu.

wtryski Ci sie zaczną zapętlać zaraz wiec opłaca sie podnosić doładowanie?

Obawiam się że juz teraz się zapętlają, tylko że kolega nie zrobił loga dalej niz 5 tyś:grin: zresztą czy jest sens walic 1.2 przy 3 tys jak i tak pewnie więcej niż 0,7-0,8 bar nie wyda ta turbina powyżej 5 tyś.?

Opublikowano

Wyda wyda

Opublikowano
nie ma ktoś może jakiegoś APU/AEBa/AWT na sprzedaż? chodzi o sam słupek w bardzo dobrym stanie z pewnym przebiegiem

Maxcudo miał chyba AEB na pogonienie

Opublikowano

z wałem do regeneracji....

Opublikowano
tzn on dmucha 1.3, oczywiscie dba o chlodzenie jak może. Przeladowania to juz kwestia tylko odpowiednich korekt w sofcie.

Moja teraz tak sobie dmucha: VAGLOG - wklej logi z VCDS/VAG-COM

I sie zastanawiam nad 1.2 bara, sprobuje w przyszlym tygodniu.

wtryski Ci sie zaczną zapętlać zaraz wiec opłaca sie podnosić doładowanie?

Obawiam się że juz teraz się zapętlają, tylko że kolega nie zrobił loga dalej niz 5 tyś:grin: zresztą czy jest sens walic 1.2 przy 3 tys jak i tak pewnie więcej niż 0,7-0,8 bar nie wyda ta turbina powyżej 5 tyś.?

jak ja lubie jak WY tu piszecie takie bzdury. Kręce auto do 5100 w logach gdzie max czas wtrysku jest ponad 21ms i Wy mówicie ze pętli....wtf???

Szanowni Państwo przy obrotach 5000rpm wtryski mogą mięć <24ms i nie będą pętlić.

Dla 4000rpm będzie to 30ms.

Czas zapętlenia to czysta matematyka w funkcji obrotów....

Skąd wiecie że mam więcej niż 20ms przy 6000obr?

Opublikowano

Nie wiem po co ta napinka, pytasz się o coś a i tak sam wiesz najlepiej, nikt nie napisał że teraz się zapętlają bo nie zrobiłeś loga do końca.

Opublikowano

A to przepraszam troche wypilem...tak pytałem ilu ludzi ujeżdza małe k03 dużym doładowaniem

Chcialem zmieniać na wieksze ale tutaj mam szybko duzy boost...ladnie wstaje i trzyma, uzywka lub regenerowane k03s moze byc lipowate.

Opublikowano

Na twoje pytanie jest prosta odpowiedz możesz podnieść do 1,3 bar tylko czy to będzie dobre przy tym setupie co masz teraz nie wiem, i tak powyżej 5 tyś musisz zejść do 0,7-0,8 bo twoje wtryski i turbina tego nie ogarnie i będziesz miał wrażenie że po mega zastrzyku momentu przy 3-4 tyś powyżej tych obrotów auto zaczyna ciągnąc przyczepe.:wink:

Opublikowano

Wtryski dadzą radę, logi załączyłem ze starego setupu paliwowego.

Mam 320cc@3BARY

Opublikowano

To nie sie nad czym zastanawiać, dawaj dół do oporu a góre na granicy zapętlenia wtrysków, i nie zapomnij zrobic logów, tylko do odcinki poprosze:decayed:

Opublikowano

pytanko odnosnie wstawienia turbinki do 1.8 T AMB 170 km , 2004 r czy taka podejdzie K04 Audi S3/TT Seat Leon VW Golf 5 2.0 TFSI 8P/PA/8J BHZ BYD Turbo Turbocharger 53049700064 53049880064 06F145702C 06F145702CX-in Engine Parts from Industry & Business on Aliexpress.com z tym kolektorem ? albo taka tylko ona jest bez kolektora i jaki bym musial do niej kupic zeby podpasilo ? turbina SEAT SKODA VW 1.8 TSI 06J145702C JAK NOWA (3229912315) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

pewnie trzeba by odrazu wtryski fmica i dolot zrobic do tego ?

Opublikowano

Te turbiny sa do poprzecznych silnikow

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.