Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Olej MOTUL- oryginał i podróbka


endriuu

Rekomendowane odpowiedzi

A jednak mam podwójną nalepke :rolleyes: Palce już nie takie jak kidyś i brak precyzji :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując jeszcze do tematu oryginalności produktów chcieliśmy poinformować, że Motul wprowadza nowe etykiety. Poniżej prezentujemy wzory.

97e2f5743e39b4b8b1e010e3e2c0c769.jpg

W pierwszej kolejności bedą zmienione etykiety w serii 8100, nastepnie 6100, 4100, 4000 i Specific

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

się kurka dopiero zoorientowaliśmy że ostatnie palety przyjechały już w nowej wersji opakowania :)

przypuszczalnie nowe grafiki to reakcja na podróbeczki z naszego pięknego rynku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie a dajmy na to oleje ktore sprzedawane sa w hurtowniach Makro lub Selgros to tez szajsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name=wiesgaj

Panowie co do zakupów to polecam forum A3 "elemenateur" .Kupuję u niego nie tylko Motul ale i inne części.Kupuję parę latek i nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Ceny polecenia godne.

[/quote]

a to nie mail naszego Dzika? :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

koniec OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co do zakupów to polecam forum A3 "elemenateur" .Kupuję u niego nie tylko Motul ale i inne części.Kupuję parę latek i nigdy się jeszcze nie zawiodłem. Ceny polecenia godne.

a to nie mail naszego Dzika? :naughty:

http://www.a4-klub.pl/smf/index.php?topic=44215.0

koniec OT

elemenateur = dzik :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma problem z zakupem oryginalnego oleju Motul to może go zakupic np. tu:

http://sklep.4turbo.pl/product-pol-82324170-Olej-silnikowy-5W40-Motul-8100-X-CESS-5L.html

...można śmiało zamawiac,lub odbierac w Mysiadle ,bądz Katowicach

drogo :confused4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy drogo to nie wiem,ale pewnosc dosc wysoka,że produkt ori. a tak na marginesie wszystkim ,którzy chcą przejsc na taki bądz inny pełen syntetyk,a nie są pewni oleju na jakim dotychczas jezdziło nasze Audi polecam płukanke MOTULA..ENGINE CLEAN.Ja u siebie tak zrobiłem i narazie puki co działa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do nowych etykiet to dodam, że Polska wersja informacji o zmianie etykiet jest w przygotowaniu:) dlatego wrzuciłem wersję angielską.

Wiem to od przedstawiciela Motul Niemcy na Polskę Północną.

W informacji, którą dostałem napisane jest, że po 8 latach czas na zmiany:) Ale zapewne w jakimś stopniu jest to reakcja na pojawiające się podróby na rynku.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natrafiłem na takie wpisy, które mnie troszkę zszokowały

Sprawdziłem dziś swój olej zakupiony w PPHU Filtry Gdańsk i wygląda na to, że jest ok. Ma podwójną naklejkę i nie śmierdzi frytkami.

Nie bede eksperymentowal na tym,ze moze trafi mi sie dobry i rezygnuje z tego sprzedawcy.

Ja też kupuję w PPHU Filtry Gdańsk, jak większość pomorza zresztą bo ich sklep mamy pod nosem i odbieramy osobiście. Mam w garażu jeszcze bańkę oraz butelkę 1L. Jutro pójdę sprawdzić i zobaczymy jak to jest ale skoro Antoinio pisze, że kupił u nich podróbę to mu wierzę. Masakra :wallbash:

Chciałbym zauważyć że nasza firma istnieje na rynku już 15 lat i nie będzie ryzykować dla paru groszy utraty opinii w oczach wszystkich naszych klientów. Ze swojej strony jako pracownika tej firmy mogę Was zapewnić że oleje mamy oryginalne i z pewnych źródeł.

Chciałbym również prosić o moderację tych wpisów z uwagi na to że to jest forum podlegające pod media publiczne i takie wpisy psują nam opinie bezpodstawnie i ocierają się o pomówienie według prawa polskiego za co grożą sankcje prawne. Jeśli Ktoś sugeruje nam FAKE proszę o analizę oleju w odpowiednim miejscu i przedstawieniu faktów a nie tylko opisaniu przypuszczeń.

Chciałbym przypomnieć że to nasza firma PPHU FILTRY sponsoruje od czasu do czasu podczas imprez AUDI na Pomorzu część nagród dla zwycięzców i bardzo dużo forumowiczy stanowi grono naszych stałych klientów za co bardzo dziękujemy i gwarantujemy dalszą współpracę.

Chciałbym również zauważyć że podwójna naklejka nie jest żadnym wyznacznikiem oryginalności tak jak kilka osób potwierdziło a są pewne źródła zakupu oleju, Motul z rynku niemieckiego czyt. nalepka po niemiecku ma tylko pojedynczą naklejkę. natomiast olej przeznaczony na inne rynki wg prawa Unii musi mieć naklejkę w każdym języku kraju do którego jest wysyłany stąd naklejka podwójna. Na szczęście tak jak kolega z oil-land opisał Motul rozpoczął wprowadzanie na rynek nowej nalepki (co potwierdzają również nasi legalni dostawcy) więc może proceder się troszkę ukróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądając forum natrafiłem na takie wpisy, które mnie troszkę zszokowały

Sprawdziłem dziś swój olej zakupiony w PPHU Filtry Gdańsk i wygląda na to, że jest ok. Ma podwójną naklejkę i nie śmierdzi frytkami.

Nie bede eksperymentowal na tym,ze moze trafi mi sie dobry i rezygnuje z tego sprzedawcy.

Ja też kupuję w PPHU Filtry Gdańsk, jak większość pomorza zresztą bo ich sklep mamy pod nosem i odbieramy osobiście. Mam w garażu jeszcze bańkę oraz butelkę 1L. Jutro pójdę sprawdzić i zobaczymy jak to jest ale skoro Antoinio pisze, że kupił u nich podróbę to mu wierzę. Masakra :wallbash:

Chciałbym również prosić o moderację tych wpisów z uwagi na to że to jest forum podlegające pod media publiczne i takie wpisy psują nam opinie.

To już lekki zamordyzm...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co przez to rozumiesz, jak widać poprosiłem o moderację a nie zażądałem, choć prawo mówi jasno:

"Osoba, która pomawia inną na forum internetowym (lub za pomocą innego środka masowego przekazu) może zostać ukarana grzywną, karą ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do 1 roku.

Dodatkowo, sąd może orzec wobec skazanego również nawiązkę na rzecz pokrzywdzonego, Polskiego Czerwonego Krzyża lub na inny cel społeczny wskazany przez pokrzywdzonego.

Osoba pokrzywdzona może również żądać podania wyroku do publicznej wiadomości."

Nie chciałbym żeby nasi klienci stracili zaufanie do nas przez bezpodstawne oskarżenia, mam nadzieję że to wszyscy rozumieją. Jakby nie patrzeć leży to w interesie obu stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie moim zdaniem trochę luzu w tym wszystkim,ja kupuje u was oleje od dłuższego czasu i jestem zadowolony, zresztą jak wielu użytkowników tego forum a ,że znajdzie się jedna czy druga czarna owca? Takie są prawa rynku i demokracji, że można jakiś towar skrytykować.No cóż, zobaczcie ile w trójmieście i okolicach powstało sklepów wysyłkowych może po prostu ktoś wam robi krecią robotę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!!

Pozwolę sobie ponownie wtrącić się do wątku.

A mianowicie chciałem nawiązać do ostatnich postów.

A zatem:

-PPHU Filtry Gdańsk to wprawdzie moja konkurencja ale jak najbardziej UCZCIWA i sprzedająca tylko ORYGINALNE produkty. Trzeba im oddać to co ich.

Zapytacie skąd to wiem?

Już odpowiadam. Sam sprzedaje Motula i wiem jak wygląda oryginał (mój dostawca jest Wam już znany i jest pewny). A produkty Motula w PPHU Filtry Gdańsk widziałem wielokrotnie i to osobiście i wiem, że są to produkty w 100% oryginalne.

I naprawdę fakt, że jakiś produkt Motul'a posiada pojedynczą etykietę nie oznacza, że jest to fake.

Nie popadajmy w panikę i nie wmawiajmy sami sobie, że to co kupiliśmy jest podróbą. Pamiętajmy, że nasze odczucia są subiektywne. Każdy inaczej będzie czuł zapach, dla jednego kolor będzie oki dla drugiego nie do końca. A jak oceniamy ze strachem, że mamy podróbę to już w ogóle jesteśmy nastawieni na wszystko co najgorsze i zaczynamy się zachowywać jak hipochondryk. Widzimy coś czego nie ma. Bardziej bym zwracał uwagę na tą pogrubioną czcionkę na etykiecie.

Ja rozumiem, że nikt z Was nie chce uszkodzić sobie samochodu przez jakąś podróbkę. Ale to po prostu trzeba kupować u sprawdzonych dostawców, nie zawsze sugerować się ceną, na allegro kupić od przedsiębiorcy albo osoby z dobrą opinią, a nie kupować na rynku (bo i o takim czymś słyszałem)

Ale jak już pisałem Motul zmienia etykiety i na pewno na jakiś czas ukróci to proceder podróbek na rynku.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...