Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana modułu kierownicy (pod tempomat kierownicę multifunkcyjną)


maudia4

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

No na allegro drogo, szukaj na szrotach.

Chociaż mi udało się wyrwać taki moduł na allegro razem z wszystkimi przełącznikami chyba za 180zł :P

Najwyraźniej sprzedawca nie wiedział co ma... :D

Ja również tanio wyhaczyłem na allegro 70zł za moduł i 40zł za manetkę.Gość nie wiedział że drożej stoją.

Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. zawrót głowy od ilości wiadomości:facepalm: chciałbym się tylko upewnić;mam kirownicę bez multi,

1.jak założe moduł Q pod tempomat to nie będzie mozna załozyć multi od B6 ale mogę zostawić taśmę i wszystko będzie ok?

2.żeby uruchomić multi to kiera od B7 i zmiana taśmy?

3. ktoś pisał o problemie z sygnałem dzwiękowym ale nie moę odnależć czy przypadkiem nie w związku z modułem Q?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć. zawrót głowy od ilości wiadomości:facepalm: chciałbym się tylko upewnić;mam kirownicę bez multi,

1.jak założe moduł Q pod tempomat to nie będzie mozna załozyć multi od B6 ale mogę zostawić taśmę i wszystko będzie ok?

2.żeby uruchomić multi to kiera od B7 i zmiana taśmy?

3. ktoś pisał o problemie z sygnałem dzwiękowym ale nie moę odnależć czy przypadkiem nie w związku z modułem Q?

1-tak

2-tak

3- wszystko działa poprawnie:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:hi:dzięki to mnie uspokoiłeś bo trochę się pogubiłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ziomka który ma kierę multi z B6 i planuje założyć multi z B7.

Kupił kierę B7 z poduchą i okablowaniem poduchy. Co mu jeszcze potrzeba?

Zakładam, że ma któryś z modułów J, L, M, N, P bo ma już multi. Ale pytanie czy do kiery B7 to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile dobrze pamiętam to pod kierę B7 potrzebuje modułów Q lub R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Tak jak wyżej moduł Q lub R, tasme 12 pin od b7, okablowanie poduchy i kostke 4pin do podpiecia kabla od poduszki bo w taśmie od b7 jest inny wtyk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Tak jak wyżej moduł Q lub R, tasme 12 pin od b7, okablowanie poduchy i kostke 4pin do podpiecia kabla od poduszki bo w taśmie od b7 jest inny wtyk..

mam taki kabelek do podpięcia poduchy:wink:

Kabelek.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Tak jak wyżej moduł Q lub R, tasme 12 pin od b7, okablowanie poduchy i kostke 4pin do podpiecia kabla od poduszki bo w taśmie od b7 jest inny wtyk..

mam taki kabelek po podpięcia poduchy:wink:

http://s13.postimg.org/hviohs4ur/Kabelek.jpg

Ten twój kabelek jest bez wyjscia na sterowanie multifunkcja..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Tak jak wyżej moduł Q lub R, tasme 12 pin od b7, okablowanie poduchy i kostke 4pin do podpiecia kabla od poduszki bo w taśmie od b7 jest inny wtyk..

mam taki kabelek po podpięcia poduchy:wink:

http://s13.postimg.org/hviohs4ur/Kabelek.jpg

Ten twój kabelek jest bez wyjscia na sterowanie multifunkcja..

tylko poducha bez opcji kierownicy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez pisał kolega ze zmienia multifunkcje z b6 na mf z b7..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale przeciez pisał kolega ze zmienia multifunkcje z b6 na mf z b7..

sorki, no tak nie doczytałem tego wyżej, to nie pomogę :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wymieniałem modół na taki z końcówką L, manetke fisu i tempomatu. Fis udało mi sie bez problemu zakodować wszystko fajnie działa niestety mam problem z tempomatem. Zakodowałem wszystko tak jak w opisie mimo to tempomat nie chce działać. Czy kodowanie w B7 jest identyczne jak w B6 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej jest tak samo z kodowaniem, lecz nie w tym problem a w module kierownicy. Ten z końcówką L jest od B6, a w B7 potrzebny jest Q lub R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aha dziękuje za odpowiedz. Czyli pozostaje mi szukanie nowego modułu.

---------- Post dopisany 10-08-2013 at 10:41 ---------- Poprzedni post napisany 07-08-2013 at 08:40 ----------

Wymienilem modul abs/esp zakodowane fis dziala a tempomat dalej nie . Jaki jest login do 01-engine bo na 11463 nkemoge wejsc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie ratunku, nie umiem przyuczyć nowego VIN w steering wheel. Moduł nie łapie nowego kodowania. Czy nie trzeba się logować do tego modułu? bo wszędzie pisze, że od razu recode... a ten nic nie łapie. PRoblem jest również z dodatkowym przyuczeniem w grupie 81. Przez ABS i uruchomienie tempomatu w silniku jakoś przeszedłem.

Założyłem moduł N razem z manetką tempomatu.

Mały update... przejechałem się trochę samochodem i tempomat działa. Obecne kodowanie modułu na szczęście było pod tempomat więc działa nawet bez zmiany. Gorzej z tym przyuczeniem VIN-u. W poniedziałek spróbuję z innym VAG-iem bo mój VCDS Lite 1.0 chyba nie daje rady z tym modułem kierownicy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po zamontowaniu MF i aktywacji, na kierownicy brak podswietlenia oraz przyciski nie dzialja. Wyskoczyl tez blad

01426 - Controls in Steering Wheel (E221): No Signal/Communication. Tempomat dziala.

Modul trapezu: 61340390F00,

poduszka: 8E0880201AB.

Przejscia miedzy przewodami sprawdzone. Czyzby ten modul nie wspolpracuje z ta poduszka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...