Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Koło zapasowe a "koło w sprayu" - wasze spostrzeżenia i sugestie.


bromash

Rekomendowane odpowiedzi

Filozofii nie ma..

Przy zapasie masz zawsze pewność, że zadziała :naughty::decayed:

Pod warunkiem że od czasu do czasu się do niego zagląda. :)

Poza tym zdarzają się sytuacje że zapas to jedyne wyjście, przykładowo sytuacja niebezpieczna na drodze, ratujesz się chodnikiem i pójdzie opona razem z felgą.

Ja bym się decydował na podstawie tego jak długie trasy się jeździ, jak samochód jeździ tylko po mieście i najbliższej okolicy to można na spray się skusić, jak często gdzieś dalej to bym nie ryzykował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z piankami polega na tym, ze zostawiaja straszny syf w oponie, ktory bardzo cięzko wyczyscic, wydaje mi sie nawet, że gdzies czytalem, ze po użyciu "kola w spraju"opone powinno się wymienic, ale nie mam 100% pewności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy ma ktoś z Klubowiczów jakieś wrażenia/opinie na temat wożenia koła w sprayu zamiast zapasu czy dojazdówki. Czym proponujecie obciążać Wasze bagażniki?

Proponuję dodać jeszcze jedno rozwiązanie: Assistance :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku koła w sprayu nie można chyba przekraczać 60km/h .... tak mi się coś zdaje.

Pełen zapas to pełen zapas.... uwalisz się może przy zmianie ale dalej możesz cisnąć spokojnie.

Co do kobiet to moja radzi sobie ze zmiana koła.... wielozadaniowa kobieta bojowa :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Damian A4

Pełen zapas to pełen zapas.... uwalisz się może przy zmianie ale dalej możesz cisnąć spokojnie.

Co do kobiet to moja radzi sobie ze zmiana koła.... wielozadaniowa kobieta bojowa :decayed:

Czemu uwalisz??? 5 minut roboty :kox:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dlamnie tylko zapas da ci psichiczny spokój że nawet , jak rozetniesz opone żadna pianka nie pomoże :(:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bylem swiadkiem jak koles z bmw przywiozl opone po uzyciu pianki i wulkanizator powiedzial do widzenia bo wyczyscic ta opone i zakleic to masa roboty a kasa zadna

osobiscie woze zapas bo nie chce liczyc na czyjas laske jak rozetne opone a tego juz pianka nie zalata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od czsów eskorta woże normalny zapas, te spreje są do d..y :thumbdown: ale to tylko moje zdanie, dziura w oponie powinna być na dole ja niemogłem zlokalizować dziury wprysnołem to badziewie holts czy coś i pianka zleciała w dół a ciśnienie uciekło przez dziure górą, dwie godziny czekałem aż kumpel sie zbierze i przywiezie zapas ze swojego dobrze że tylko 45km od domu a nie gdzieś dalej i od tej pory nierozstaje sie z pełnowymiarowym zapasem :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a wzioles pod uwage jak rozetniesz opone to se ta pianke mozesz wtedu siknac :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem samochód i miałem ten wynalazek, pierwsze co zrobiłem to wrzuciłem normalne koło jako zapas i rękawiczki, żeby sie nie ubabrać przy zmianie :) a te wynalazki sprzedałem na allegro :decayed:

Przynajmniej mam pewność, że jak złapie kapcia np. w Niemczech w nocy to nie będę nocował pod jakimś zakładem, żeby mi koło zmienili tylko śmigam dalej do celu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy kupnie mojej niuni miałem możliwość wyboru albo zapasowe koło albo sprężareczke z tym wynalazkiem w buteleczce... wybrałem to drugie i szczerze powiem że teraz żałuje...

przykład: wjechałem w dziure, urwał się wentyl i co? i gdybym miał zapasówke to bym jechał dalej a tak tel do znajomych..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

we wtorek poszla mi opona tak że ta pianka/spray by mi nic nie pomógł. uszkodzenie w dwóch miejscach. Na ściance bocznej i przy rancie ochronnym :/ tylko zapas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój tata (jeszcze w A6) miał ten badziewny "zestaw naprawczy". profilaktycznie jednak kupił najprostsze koło i wsadził sobie jako zapas. i chwała za to... poszła nam opona, uszkodzenie na ściance bocznej. niestety w tym wypadku "zestaw naprawczy" nie pomoże i tylko zapas. w Q7 też niestety jest ten szajs, ale tam nie da się włożyć zapasówki :wallbash: ja nie wyobrażam sobie jazdy bez zapasu..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta pianka sprawdza się tylko wtedy jak jest mała nieszczelniść i nie zejdzie całe powietrze. Ja zrobi się kapeć że mało opona nie zeskoczy to już można zapomnieć. Swoją drogą to na wulkanizacji fajnie ku...ją ja im wywalasz z bagażnika koło z wyłażącą na boki pianą :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie tak myślałem że mnie też czeka zapas....bo jak tu z taka pianką jechać na 20 calach na wakacje...

Dodatkowo winda no i chyba inny styropian do bagażnika.. :mysli:

Tyle że na zapasie w quattro też bardzo daleko nie ujedziesz...koło mi inną średnicę...minimalnie ale jednak..

Nie rozumiem czemu tego nie zrobili tak żeby było idealnie.

Przykład przy 19 masz 255/35/19 co daje 89,25mm profilu.

Przy zapasie masz 125/70/19 co daje 87,5mm profilu..

A jak wiadomo w quattro wszystkie koła muszą być identyczne..różnica nie jest wielka ale jednak..(szczegolnie ze gadają nawet o takim samym zuzyciu bieznika na kołach)

A tego to już wogóle nie kumam...

http://allegro.pl/kolo-dojazdowe-zapas-audi-a4-a5-a6-175-55-19-8k0-i1653761816.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje audi jest zasilane gazem , prawie jak u wszystkich mam zbiornik w miejscu koła zapasowego , mam avanta więc zapas leży sobie wygodnie w bagażniku .. no i zajmuje troche miejsca a bagaznika uzywam czesto.. co myslicie o czymś takim ? >> http://allegro.pl/kompresor-samochodowy-300-psi-12v-promocja-i1654258469.html & http://moto.allegro.pl/wulkanizator-uszczelniacz-opon-motul-tyre-repair-i1643483774.html , na dojazd do wulkanizacji powinno wystarczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...