Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Automat a dwumas

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

witam

moze ktoś wie czy przy skrzyni automatycznej w ogole stosowane są dwumasy? jesli tak to czy może sie zużyć (auta nie pałowałem)? cos mi ostatnio zaczelo mocniej telepac buda i niewiem gdzie szukac przyczyny....

Opublikowano

Nie masz koła dwumasowego może poduszki już nadają się do wymiany :mysli:

Opublikowano

automaty nie mają dwumasów bo nie mają sprzęgła ciernego tylko hydrauliczne

Opublikowano
  • Autor

dzieki za odpowiedz :) jeszcze jedno pytanko w takim razie - pod silnikiem sa dwie poduszki a pod skrzynia jedna czy jak to jest? silnik jak w opisie skrzynia DMX 4biegowa

Opublikowano

Skrzynia jest na dwóch podporach i stąd niestety dwie poduszki :)

Zrzut z Etki obok masz numer tych poduszek:

poduszkiskrzyniadmx.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Opublikowano
  • Autor

Dzięki kolego :notworthy::hi:

Opublikowano

Czesc,

Poduszki masz te same co w skrzyni manualnej, juz je wymienialem.

Mam nadzieje ze to beda poduszki przyczyna drgan skrzyni...

Sokram

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano

przeciez w skrzyniach automatycznych jest sprzegło hydrokinetyczne (na google.pl mozesz poczytac jak działa) wiec dwumasu nie ma :)

Opublikowano

automaty nie mają dwumasów bo nie mają sprzęgła ciernego tylko hydrauliczne

przeciez w skrzyniach automatycznych jest sprzegło hydrokinetyczne (na google.pl mozesz poczytac jak działa) wiec dwumasu nie ma :)

Macie rację w przypadku kolegi - ale pisząc ogólnie o automatach... mylicie się. Auto ze skrzynią Multitronic ma koło dwumasowe...

Opublikowano

Ma na 100%, sam dwumasa u siebie wymieniałem :hi:

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

Może ktoś potwierdzić rysunkiem złożeniowym że multytronik ma dwumas bo znowu niewiem jedni piszą ma inni niema w innym wypadku rozbiorę moją brykię.

Opublikowano

ETKA ma rysunek poglądowy - pokazuje on zwykłe koło zamachowe...

Czego jeszcze potrzebujesz aby załapać, że Twoja jednostka ma dwumas? Ma tu się wpisać prezes z Ingolstadt? Nie wystarczy Ci, że ten element potwierdzają użytkownicy CVT?

Rozbieram Multitroniki codziennie i potwierdzam że... WSZYSTKIE DIESLE Z TĄ SKRZYNIĄ MAJĄ DWUMASOWE KOŁO ZAMACHOWE!

Opublikowano

No dobra koledzy, a jak to się ma w przypadku benzyniaka np. 1.8T 163hp ????

Opublikowano

Jeśli o CVT chodzi to wszystkie benzyny mają standardowe koło zamachowe z tłumikiem drgań.

Opublikowano

No to w takim razie dwumas jest niezniszczalny bo moje autko ma na liczniku 430000tyś i jeszcze nie było rozbierane dodam że skrzynia jak i sprzęgło działają perfekcyjnie mowa o multytroniku.

Opublikowano

Automat nie pozwoli nikomu szarpać samochodem przy pseudosportowej jeździe, ani dusić silnika na wysokim biegu, więc siłą rzeczy dwumasa dłużej pożyje. Ale Twój przebieg naprawdę słuszny :good:

Opublikowano

Rzeczywiście 400 000km robi wrażenie. Jesteś 100% pewien, że koło nie było wymieniane?

Poproszę o VIN na pw.

Opublikowano

Sprawdzone w ASO AUDI w 2009 r sprowadzone z niemiec przebieg 360 000tyś wymienione pierdoły typu żarówka tył prawa żarnik pióro wycieraczki itp. oraz turbina.Dodam że auto sprawuję się świetnie zero spalania oleju bardzo dynamiczne,jedyny problem który teraz się pojawił to jakby wolniejsza reakcja na pedał przyśpieszenia.Nie znalazłem wpisu o wymianie sprzęgła.

Opublikowano

No to w takim razie dwumas jest niezniszczalny bo moje autko ma na liczniku 430000tyś i jeszcze nie było rozbierane dodam że skrzynia jak i sprzęgło działają perfekcyjnie mowa o multytroniku.

Ooo kolego bardzo fajna informacja 430tys :)

Opublikowano

wow , multitronik z przebiegiem powyżej 400 000 i wszystko śmiga ok ? jaką dokładnie masz skrzynie ? jakie oznaczenie ?

znasz pełną historie serwisową tego autka ? skrzynia nigdy nie była wymieniana itp ?

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.