Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Tacierzyństwo


Miszka82

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 3.3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moja stara w mig by osiwiała :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wszędzie biega,chyba nie potrafi chodzić :). W sumie jest grzeczny ale potrafi np ugryźć dla zabawy albo wywalić z główki. Pięści też ma twarde :(. Ehhhh chyba psyhol rośnie ;). Taki to grzeczny mój 5.5 roczny Matusiak ;). Człowiek wychowuje bezstresowo to sam ma stresy hahaha.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy :decayed: Syn urodził mi się 26.12.2015r. przyszła pora na szczepienie i nie wiem jakie szczepionki wybrać :facepalm: płatne: 6w1 lub 5w1, czy może bezpłatne? Nie chodzi mi o cenę tylko o bezpieczeństwo dziecka.

Edytowane przez robitl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wszędzie biega,chyba nie potrafi chodzić :). W sumie jest grzeczny ale potrafi np ugryźć dla zabawy albo wywalić z główki. Pięści też ma twarde :(. Ehhhh chyba psyhol rośnie ;). Taki to grzeczny mój 5.5 roczny Matusiak ;). Człowiek wychowuje bezstresowo to sam ma stresy hahaha.

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

brat ma 3 synów, 13lat 5 i 4 lata

moge cie uspokojic ze ten najstarszy juz nie rozrabia

a miał okres ze skakał z szafy

ten 5 latek wszedl ostatnio na oparcie fotela i skoczył na głowke na odkurzacz - łuk brwiowy do szycia, krwi było tyle jakby świnie bili

ten 4 latek na dzień babci stał na scenie i podszedł do dziewczynki ktora była nizej i z calej sily sprzedal jej kopa w twarz, tylko zeby polecialy (mleczaki )

wiec sam widzisz ze to mija

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy pomocy :decayed: Syn urodził mi się 26.12.2015r. przyszła pora na szczepienie i nie wiem jakie szczepionki wybrać :facepalm: płatne: 6w1 lub 5w1, czy może bezpłatne? Nie chodzi mi o cenę tylko o bezpieczeństwo dziecka.

tego chyba nikt Ci nie powie:):) z jednej strony szczepionka skojarzona jest fajna bo tylko raz się maluszka kłuje, a z drugiej strony dostaje od razu spora dawke roznego rodzaju wirusow i przy okazji swoje trzeba zaplacic. przy pojedynczych szczepionkach masz to rozlozone w czasie, chyba wszystkie sa za free ale maluszka trzeba kluc kilka razy.

My na pierwsze wybralismy skojarzona 6 w jednym, coreczka bardzo dobrze to zniosla ale syn troche mniej. po szczepieniu plakal przez kilka godzin i nie mogl sie uspokoic, dopiero poznym wieczorem zasnal. po szczepieniu zaobserwowalismy ze sie zaczal wyginac do tylu, polecono nam konstultacje z neurologiem, neurolog stwierdzil ze moze miec to zwiazek wlasnie z silnym stezeniem szczepionki, dostalismy skierowanie na regabilitacje i po rehabilitacji byla poprawa. postanowilismy to jeszcze skonsultowac w poradni szczepiennej u lekarza ktory jest "ekspertem" medialnym ;) on stwierdzil ze raczej nie ma to zwiazku ze szczepionka (to wyginanie sie) a jedynie ten placz byl reakcja na bol jakiego synek doznal przez to ze szczepionka byla bardzo skondensowana. rozpisal nam indywidualny kalendarz szczepien ze szczepianiami pojedynczymi (jeszcze nie zrobilismy ich bo maluchy troche chorowaly). Kilka dni temu bylismy jeszcze u Pana Zawitkowskiego, fizjoterapeuta, kolejny guru od pielegnacji dzieci (zupelnie w innym temacie) ale przy okazji poruszylismy i ten i on stwierdzil ze to byla po prostu reakcja na ból wynikajacy z wklucia a nie z tego ze dawka byla skondesowana wiec on mimo wszystko poleca skojarzona bo tylko raz bedzie maly kluty, a jesli bedzie kilka razy to reakacja pewnie bedzie podobna przy kazdym szczepieniu...to tak po krotce wyglada u nas:) także sam musisz zdecydować....;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja mala żmija byla szczepiona kazda szczepioka po kolei. Nie byla szczepiona rownoczesnie na 5 czy 6.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja miała jakieś takie kombinacje po 3-4 w jednej dawce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Omijaj szczepionkę 3 w 1 Różyczka Odra Świnka.

Bardzo często po tych szczepionkach dzieci zapadają na autyzm

Edytowane przez Robero321
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta rob masz racje.

Przedluzajcie ta szczepionke ile sie da.

Uniknac w ogole sie nie da.

My mlodsza szczepilismy na 1.5 dopier bo ciagle chorowala hehe

My nie zauwazylismy roznicy w szczepieniu kombinowanym i zwyklym.

Edytowane przez wesz82
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te szczepionki jednak cos daja. U mnie wszyscy dookola mieli sraczke, jakies virusy szalały a mala żmija tylko raz sie obsrała (po szyję) i na tym sie skonczylo, gdzie mnie i zone tydzien nosilo po kiblach. Dzieki Bogu i błogosławionemu Jarosławowi mamy dwa, bo nie wiem jakby to inaczej wyglądało....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mówisz,poczekaj aż pójdzie do przedszkola to będziesz z lekarzem na cześć :( Nie żebym Wam życzył :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczepionki dają jak najbardziej wiele korzyści ale ta konkretna o której pisałem wyżej jest jakaś trefna i odmówiliśmy podanie jej dziecku całkowicie.

Resztę szczepionek podawana była zgodnie z harmonogramem ale ta konkretna jest trefna i coraz więcej się o tym mówi i piszę.

Szczepionka ta nie wywołuje autyzmu u każdego dziecka u części kończy się na innych dużo mniejszych powikłaniach u części dzieci co najwyżej gorączką a u innych praktycznie brakiem objawów poszczepiennych.

Wybór to rzecz indywidualna ale rodzic powinien mieć świadomość jak mogą być groźne powikłania. mam w rodzinie sporo lekarzy i praktycznie nie zdarza się żeby jakiekolwiek powikłania po szczepionce były kojarzone ze szczepionką spytałem dlaczego odpowiedź prosta. Biurokracja. Koncerny tak obwarowały procedury zgłaszania takich przypadków że lekarz chcący zgłosić taki przypadek miesiąc by nie wyszedł zza biurka żeby to zgłosić dlatego nie jest to zgłaszane a przypadków powikłań jest naprawdę wiele.

Można też poczytać o tej szczepionce w necie

http://natemat.pl/6243,zmowa-paranoja-czy-realne-ryzyko-groznych-powiklan-co-wlasciwie-czai-sie-za-zamieszaniem-szczepionkowym

http://natemat.pl/5467,rodzice-szukaja-szczepionek-dla-dzieci-w-niemczech-boja-sie-ze-te-w-polsce-powoduja-autyzm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ja uwazam ze dziecko ma obowiazek chodzic brudne jak sie upapra ,i szamac co chceoczywiscie w granicach rozsadku,szczepionki moze i pomagaja ,ale nic nie zastapi natury ,czyli mleka matki i naturalnych zarazkow i budowy systemu imunologicznego , ja zostalem tak nauczony przez moich rodzicow i stosuje na moim 2 letnim mikolaju ,poki co ,odpukac wszystko cacy .czyli reasumujac dziecko +macaniei jedzenie co sie da. Jest jak najbardziej ok ,a trzymanie pod kloszem be

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste....

Ale pamiętaj, że to co jedliśmy z ogródka dziadków my, a nasze dzieci to już co innego.

To czym upaprałeś się za młodu Ty, a dziś Twoje dziecko to też inna skala zanieczyszczenia ;).

Więc troszkę tam matce naturze musimy pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadkmo ze szczepionki sa potrzebne,ja mam fart bo mieszkalem w gorach ,a teraz na wsi ,wiec zanieczyszczenia sa male ,a w miastach to wiadomo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Ciebie wiadomo, dla mnie wiadomo - ale dla sporej części społeczeństwa nie jest to oczywiste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak by byly za darmo to prAwie wszyscy by korzystali ,wedlug mnie na dzieciach panstwo nie powinno zalowac grosza ,to jest inwestycja ktora procentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wybraliśmy z żoną szczepionki 6w1 za i tu uwaga!! 200zł jedna a dawek jest 5 :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...