Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Co ile wymiana filtrów ?


Jaross369

Rekomendowane odpowiedzi

Posiadam A4 z silnikiem 1.9tdi (131km) i robię rocznie 15000km a więc równo co rok w sierpniu wypada mi wymiana oleju i filtrów przy każdej wymianie oleju wymieniam również filtr paliwa, powietrza, i filtr kabinowy i teraz mam pytanie czy trochę nie przesadzam co ile wymieniacie filtr paliwa, powietrza i kabinowy? może nie potrzebnie generuje sobie koszty? :mysli:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej, filtr oleju, kabinowy i powietrza wymieniam co 10tys km. Paliwa wymieniac co druga wymiane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wymieniam wszystko od razu i kupuje komplet,chyba nic zlego sie nie dzieje jak wymieniam co roku filtr paliwa nie ?Co 15kkm jest zalecane,jak chcesz mozesz i co 10-12kkm a moim zdaniem koszty nie sa duze jezeli od razu kupuje sie komplet np bosha,mana,filtrona.Ja pierwszy rok po zakupie auta wymienilem wszystkie filtry na ori i to byl blad chyba bo za wszystko lacznie z olejem+wymiana wyszlo ladnie ponad 4 stowki ;/ . Teraz tylko Bosh ;p i nie jest drogo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja na filtrze paliwowym ma zrobione 50tys. :) dodam że leje dodatek do paliwa Castrola

inne wymienia wraz z oleje czyli co 15 tys

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam co 12 tyś cały komplet :cool1: na pewno to nie zaszkodzi :good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czego zmieniasz filtr paliwa co 10 tys ? troszke za krotki okres mi sie wydaje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czego zmieniasz filtr paliwa co 10 tys ? troszke za krotki okres mi sie wydaje

Czytaj ze zrozumieniem :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kolego tylko ze ASO nie uwzględniło jakości naszego paliwa więc najlepiej co roku przed zimą i co 10 tyś filtry + olej :tongue4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie filtr oleju i powietrza i kabinowy co 12 tys, paliwa raz do roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam komplet - oleju, powietrza, paliwa co 10kkm , a kabinowy z węglem minimum raz w roku,

filtry nie są drogie (kneht, man, bosh) więc uważam że warto

raz widziałem bebechy filtra paliwa z AVF/AWX z przebiegiem ok 18kkm - niezłe bagno w nim było, właściciel tankował tylko na SHELL diesel extra i czasami VPower. Lepiej wymieniać filtr częściej niż potem grzebać coś przy PD, lub marudzić że korekcje są do d... itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej i filtr co 10 tys.

Paliwa raz w roku przed zimą a kabinowy na wiosnę i przed zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymieniam komplet - oleju, powietrza, paliwa co 10kkm , a kabinowy z węglem minimum raz w roku,

filtry nie są drogie (kneht, man, bosh) więc uważam że warto

raz widziałem bebechy filtra paliwa z AVF/AWX z przebiegiem ok 18kkm - niezłe bagno w nim było, właściciel tankował tylko na SHELL diesel extra i czasami VPower. Lepiej wymieniać filtr częściej niż potem grzebać coś przy PD, lub marudzić że korekcje są do d*py itp.

Witam

Odgrzeje trochę kotleta :) wymieniłem filtr paliwa po 20 tys km (z racji że zbliża się zima) - powiem szczerze potwierdzam co wyżej napisane - czarny bardzo, trochę się zdziwiłem bo zawsze tankuje na dobrych stacjach - statoil 90% więc w naszych warunkach wymiana filtra paliwa minimum raz na rok i co 20-25 tys jak najbardziej wskazana.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...