Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[ALL] Elektromagnetyczne czujniki parkowania - opinie

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

I jak kolego założyles to u siebie?? Pytam bo sam chce sobie zalozyc czujniki parkowania i zastanawiam sie wiercic czy też nie wiercic :)

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Opublikowano

Ciekaw jestem jak to się z murem zachowa :decayed:

Opublikowano

Ciekaw jestem jak to się z murem zachowa :decayed:

A jaka różnica czy mur czy coś innego?

Opublikowano

Zakres wykrywania 7-10 cm ... no to z hakiem nie pojeździsz.

Opublikowano
  • Autor

I jak kolego założyles to u siebie?? Pytam bo sam chce sobie zalozyc czujniki parkowania i zastanawiam sie wiercic czy też nie wiercic :)

Sent from my Desire HD using Tapatalk

Nie niestety jeszcze się nie zdecydowałem czekam na jakieś opinie.

Zakres wykrywania 7-10 cm ... no to z hakiem nie pojeździsz.

Czytamy uważnie

" Zakres wykrywania przeszkód od 70 - 10cm "

"Elektromagnetyczne czujniki parkowania będą również poprawnie pracować nawet jeśli z tyłu auta będzie zamontowany hak lub koło zapasowe. Żadne inne czujniki parkowania nie potrafią sobie z tym poradzić."

Dalej czekam na opinie !!

Opublikowano

Pewnie będziesz musiał być pierwszy albo stchórzyć :naughty: bo raczej nikt tego jeszcze nie montował, ja sam pierwsze słyszę o takim wynalazku jak te czujniki.

Opublikowano

zamówiłem z ciekawości wczoraj te czujniki jak dojdą i zbiorę się żeby je założyć to dam znać :)

pozdr

mariusz

Opublikowano

Miałeś fizykę w szkole?

Czy mur jest ferromagnetykiem?

Ciekaw jestem jak to się z murem zachowa :decayed:

A jaka różnica czy mur czy coś innego?

Opublikowano

Sądzę, że te czujniki pracują w oparciu o pomiar zakłóceń wytwarzanego pola magnetycznego przez obiekty znajdujące się w pewnej odległości za pojazdem, więc ferromagnetyk czy nie ferromagnetyk nie ma tu nic do rzeczy :mysli:

Opublikowano

Chyba nie wiesz o czym piszesz :evil:

Opublikowano

Gdzieś na forum wyczytałem ( jak znajdę wstawię linka) że nie ma problemu z przeszkodą nie metalową.

gadałem z kolesiem od którego to biorę i zapewnia że będzie reagowało na murki ludzi itp :)

w poniedziałek jak dobrze pójdzie będę zakładał i się wszystko wyjaśni czy bubel czy warte swojej ceny , zresztą nie wysokiej 139 zł..

pozdr

mariusz

Opublikowano

Też się tym zainteresowałem.. :mysli: zdecydowana przewaga nad klasycznymi czujnikami z racji tego że ich nie widać.. ciekawe jak to się sprawdza w praktyce :mysli:

Opublikowano

Chyba nie wiesz o czym piszesz :evil:

Skoro jesteś taki mONdry to sprecyzuj albo obal to co powiedziałem :gwizdanie:

Opublikowano

Panowie nic jeszcze nie jest przetestowane wiec nie ma co gadac nad działaniem tych czujników . Założy kolega , napisze i wtedy sie przekonamy . A tymczasem widzę ze na naszym forum jest masę fizyków teoretyków ..

Opublikowano

jeżeli dział tak super jak w opisie to będzie to rewelacja

Opublikowano

Znalazłem coś takiego:

Co do PDC opartego na czujnikach ultradźwiękowych to na własnej skórze przekonałem się przy dojeżdżaniu do słupka Passatem 3C taty z fabrycznym PDC. Myślałem, że jakoś się te fale wysyłane przez sensor pokrywają, ale niestety mimo, iż PDC nie wydawał żadnego dźwięku między słupkiem, a zderzakiem było jakieś 5mm odległości (o mały włos od otarcia) :/

Opublikowano

Panowie nic jeszcze nie jest przetestowane wiec nie ma co gadac nad działaniem tych czujników . Założy kolega , napisze i wtedy sie przekonamy . A tymczasem widzę ze na naszym forum jest masę fizyków teoretyków ..

Jestem inż. informatiki i jako pracę dyplomową robiłem system wbudowany.

Cewką sobie możesz zrobić wykrywacz metali, a echo sondą (np ultradźwięki) mały radar...

Opublikowano

gotowe

czujniki założone.

pierwsze reakcja po wyjęciu tej taśmy z opakowania to załamka :) , taśma ta jest zrobiona z jakieś folii aluminiowej takiej jak każdy z nas ma w swojej kuchni.

No ale jak się kupiło to wypada już założyć.

Po szarpaniu i kombinacji ze zdjęciem zderzaka , przyklejeniu podłączeniu itp. czas sprawdzić jak to cudo działa i....

Działa !!! bez kitu aż sam nie wierzyłem

testowane cofanie do drugiego samochodu:

1. wrzucam wsteczny rozlega się pojedyncze bip sygnalizujące "uzbrojenie" naszego czujnika

2. w miare zbliżania nastepuje bip bip bip

3 im bliżej mamy szybkie bip bip

4 a na koniec jak jesteśmy naprawde blisko ciagłe bipppp

te blisko to uwaga ok 4-5 cm ( pudełko od zapałek ledwo wchodzi)

-testowane na samochodzie

- na ścianie

- na człowieku

powiem Wam, że nie wiem jak to działa ale działa

jutro zakładam u kumpla w leonie :)

pozdr

mariusz

Opublikowano

no to teraz czekamy na komentarz inżyniera informatyki :naughty:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.