Skocz do zawartości
IGNOROWANY

B8 TrOOOOp


alvaro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 34.4 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • wrclaguna

    2274

  • Hohe

    1818

  • Gibons

    1520

  • mumen

    995

Top użytkownicy w tym temacie

Słuchajcie, podobno Audi w 2.0 TFSI wymienia bebechy w tych wadliwych silnikach, warunkiem jest, żeby auto było cały czas serwisowane i musi brać powyżej iluś tam (nie pamietam ilu) na 1000 km, nawet po gwarancji , dowiedziałem sie tego kilka dni temu zupełnie przypadkowo od doradcy serwisowego w ASO

To ja ci przypomnę:decayed:Jak bierze 0,5-0,7L/1kkm robią wentyl odpowietrzający i softa, pow. 0,7L/1kkm wymieniają bebechy albo cały silnik. Przy czym próba olejowa jest robiona przy zaplombowanym silniku i obserwowana przez ECU(?), czyli jak ktoś by chciał w jakiś sposób spuścić olej to będzie to widać. jeszcze jedno: jeżeli stwierdzi się zużycie poniżej 0,5L(np.0,4999...L) właściciel musi zapłacić sam ok.1200zł.:shock3:

2.0tfsi olej biorą do dzisiaj. Jedne mniej inne więcej. Nie bierze chyba tylko Turdziemu:hi:

2.0 TFSI.. większość aut do 2011 brało sporo oleju, dlatego ja odpuściłem ten motor..

Jedrex, to żałuj, bo teraz musisz się traktorem bujać:decayed: A te pol litra oleju od zmiany do zmiany jakoś przeżyje w zamian za cicha, przyjemna jazdę:wink:.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pół litra dolać to luz.. ale jak czytałem o 1 litrze na 1000km to już "lekkie" przegięcie. :facepalm: powiem Ci, że wtedy się zastanawiałem bo nie robiłem aż takich przebiegów.. ale w tej chwili, w moim przypadku, zakup turbo benzyny jest nieopłacalny - za dużo jeżdżę, a 2.0TFSI nie spali mi na trasie 5,5-6 litrów przy moim bucie i na 19tkach :decayed: a 2.0TDI CR nie jest takie głośne jakby się mogło wydawać :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rocznych przebiegach pow. 20kkm to tylko diesel. Ja mam jeszcze B7 i Smarta:facepalm: wiec jakoś wydalam:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy rocznych przebiegach pow. 20kkm to tylko diesel. Ja mam jeszcze B7 i Smarta:facepalm: wiec jakoś wydalam:wink:

fajny zestaw :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe z tym spalaniem oleju, u mojej siostrzyczki Q5 2.0 TDI potrafi spokojnie trochę łyknąć na tysiąc km. Mój na szczęście nie bierze, a wiec wynika z tego że mam farta, jedyne co to mam wyciek przy wylocie oleju z turbiny, ale na tyle nie duże że przez ostatnie 20 tys. km nie dolałem oleju nic a nic czyli od wymiany do wymiany nie dolewam :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje poprzednie A6 C6 2.4 łykało litra na tysiąc km. Lubiło olej, oj lubiło. :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, no to teraz jak sobie przeliczyłem od wymiany do wymiany mógł bym całkiem w normie dolać 10 ltr. tj. według cennika ASO 900 PLN dodatkowo na olej.

To ja się pytam, po co wymieniać olej jak zawsze jest świeży, co 10 tys akurat nowe 5 litrów :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanko czy każde MMI 3G ma TV bo u mnie nie ma TV i teraz nie wiem czy koleś mi coś namieszał Vagiem czy go nie miałem bo auto mam od dwóch tygodni i nie jestem pewien.

I jeszcze jedno mam B8 125kw i sportowe zawieszenie czy ktoś ma taką wersje jak ja i mógł by mi zmierzyć odległośc od rantu błotnika do podłoża, bo wydaje mi się że tył mi przysiada zmienił bym sprężyny na nowe tylko nie wiem może ten typ tak ma?

Czekam na odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori tv kosztuje ok.tysiąca €:wink: A jak ściągana z DE to nie będzie odbierać w PL. Sprężyny tak szybko nie siadają, chyba ze poprzedni właściciel budował dom:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanko czy każde MMI 3G ma TV bo u mnie nie ma TV i teraz nie wiem czy koleś mi coś namieszał Vagiem czy go nie miałem bo auto mam od dwóch tygodni i nie jestem pewien.

I jeszcze jedno mam B8 125kw i sportowe zawieszenie czy ktoś ma taką wersje jak ja i mógł by mi zmierzyć odległośc od rantu błotnika do podłoża, bo wydaje mi się że tył mi przysiada zmienił bym sprężyny na nowe tylko nie wiem może ten typ tak ma?

Czekam na odp.

Pozdrawiam

Jesli chodzi o TUNER TV to najszybciej mozesz sprawdzic sprawdzajać czy masz go po lewej stronie we wnece w bagazniku :wink:

Jesli chodzi o zawieszenie to wszystko masz we wlepie serwisowej na poczatku ksiazeczki .

tabliczka.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ciekawe z tym spalaniem oleju, u mojej siostrzyczki Q5 2.0 TDI potrafi spokojnie trochę łyknąć na tysiąc km. Mój na szczęście nie bierze, a wiec wynika z tego że mam farta, jedyne co to mam wyciek przy wylocie oleju z turbiny, ale na tyle nie duże że przez ostatnie 20 tys. km nie dolałem oleju nic a nic czyli od wymiany do wymiany nie dolewam :decayed:

moje 2.0TDI też łyka trochę oleju, ale nigdy nie muszę dolewać między wymianami. a moje poprzednie A3 2.0TDI na pompowtryskach ani kropelki nie brał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

He sporo siana za TV myślałem że jak jest MMi 3G to jest w pakiecie

A co do sprężyn to auto 3 lata woziło w bagażniku wzorniki kafelek a one nie są lekkie stąd moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wlepce mam 1BE

A moze ktos podesłac linka żeby odczytać te kody bo gdzieś widziałem na forum a teraz nie mogę znalezć

I jeszcze jedno produkcje mam 09/09 czy mam jeszcze stary napęd pompy oleju czy już po zmianie? rej 10/09

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

Mam pytanko czy każde MMI 3G ma TV bo u mnie nie ma TV i teraz nie wiem czy koleś mi coś namieszał Vagiem czy go nie miałem bo auto mam od dwóch tygodni i nie jestem pewien.

I jeszcze jedno mam B8 125kw i sportowe zawieszenie czy ktoś ma taką wersje jak ja i mógł by mi zmierzyć odległośc od rantu błotnika do podłoża, bo wydaje mi się że tył mi przysiada zmienił bym sprężyny na nowe tylko nie wiem może ten typ tak ma?

Czekam na odp.

Pozdrawiam

Ja mam zawieszenie 1BE i u mnie jest odległość od rantu do asfaltu 66,5 cm na wszystkich czterech błotnikach tak samo, silnik 2.0 TDI więc taka sama waga jak Twój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ tak ma bo u mnie jest dokładnie tyle samo

Strasznie nisko w porównaniu do mojego starego b6

Dzięki Wam za odp.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to tak ma być jest GUT :).

I się ciesz że tak masz bo to mocniejsze zawieszenie od standardowego i na dodatek nie sterczy jak bocian, a do gleby to jeszcze daleeeko daleko :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli ten typ tak ma bo u mnie jest dokładnie tyle samo

Strasznie nisko w porównaniu do mojego starego b6

Dzięki Wam za odp.

Pozdrawiam

Jak Ci za nisko chętnie sie zamienie z dopłatą za moje :wink: (mam narazie "bociana") :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kierownica z łopatkami zmiany biegów wymaga dodatkowych hardware do obsługi DSG?

Znalazłem z takim numerem: 8T0 419 091 B WUL :eusathink:(podchodzi mi, bo trójramienna i jednocześnie bez napisów:jerk:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...