Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] Quattro a spalanie i chip


mario0760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam pytanie głównie do użytkowników audi b6 quattro 1.9 tdi. Otóż wydaje mi się że autko pali mi po mieście troche dużo tj. przy zupełnie normalnej jeździe bez ścigania i wysokiego kręcenia spalanie wynosi ok. 8,5-8,7L a na trasie tak do 120 ok 5,8L. Mówie tylko o odczycie z fisa ponieważ nie sprawdzałem lejac do pełna. Wiem że mam quattro ale czy to nie za dużo? Autko jest po chipie na 163 KM. Wrzucam fotke z wykresu. Czy możliwe ze np pompowtryski nie domagają?

Image.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A konie mechaniczne biorą się z powietrza. Według mnie masz spalnie w normie... ja tyle mam i to w ośce bez chipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chlopie a co ty bys chcial by ile palilo 5 litrow w miescie ? przeczytaj instrukcje najpierw, spalanie miasto 8,1 , trasa 5,1 do 90 km/h , wiadomo to są wyniki silnika na blacie w laboratorium, w praktyce nie do osiagniecia,

auto wazy 1600, 4x4 , ponad 160 KM, swoje wypić musi

mnie w wawie pali 9,5-10 , ale tu są motogodziny a nie jazda, po trasie 6,5 przy predkosciach ok 150-160 km/h, opony 225/45/17

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam pytanie głównie do użytkowników audi b6 quattro 1.9 tdi. Otóż wydaje mi się że autko pali mi po mieście troche dużo tj. przy zupełnie normalnej jeździe bez ścigania i wysokiego kręcenia spalanie wynosi ok. 8,5-8,7L a na trasie tak do 120 ok 5,8L. Mówie tylko o odczycie z fisa ponieważ nie sprawdzałem lejac do pełna. Wiem że mam quattro ale czy to nie za dużo? Autko jest po chipie na 163 KM. Wrzucam fotke z wykresu. Czy możliwe ze np pompowtryski nie domagają?

Image.jpg

sprawdz spalanie rzeczywiste a nie na FIS 'ie ... tym bardziej jak auto jest po sofcie to to co widzisz na FIS'ie moze byc kompletnie urwane od rzeczywistosci ...

moje AVF w Q ostatnio spallilo mi 9.5 l/100 w miescie :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:> Dobra panowie ;P może i sie nie znam albo poprostu trafiam na takich mechaników: powiedział mi tak: " Jeżeli Pan ma na trasie spalanie 5,8 a po mieście około 8,5 to tak duża róznica moze sie brać z padajacych pompowtrysków które na trasie wykazują i tak małe spalanie...";/;/;/ W takimn razie wszystko jest ok i o to chodzi. Wole dolać więcej i mieć 4x4 tylko poprostu sie upewniałem bo po to tu między innymi jesteśmy ;) Dzięki i sie nie śmiać ;p;p

a tak jak napisał Executier mam identyczne na fisie ok. 6,5 przy prędkosciach 150-160. Pozostaje mi sprawdzić realne spalanie na stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz sie upewnic to weż Vaga i sprawdz korekcje pompek. Co do spalania to całkiem mało Ci pali :good: Mi poniżej 7 litrow w trasie zejsc ciężko, w mieście 11 potrafi jak duzo butowania a pompki mam w dobrym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 18" i sofcie mam średnie spalanie 7,04 i to według tego co wleję do baku , a nie FISa. Jazda w 70% po mieście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi tyle pali seria w ośce AVF więc wyniki bardzo dobre, ale fakt jak zmierzysz dokładnie spalanie to może wyjść więcej bo to są optymistyczne wyniki :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a Execuiter powiedz mi co myslisz o moim chipie? autko kupilem z takim chipem na który mam rachunek i ten wykres. Czy warto jeszcze zwiększać moc w granicach bezpieczeństwa? Co prawda ładnie lata ale.... nowłąśnie to ale moze cos wiecej ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na 18" i sofcie mam średnie spalanie 7,04 i to według tego co wleję do baku , a nie FISa. Jazda w 70% po mieście.

Mi jeszcze troszkę mniej ( widoczne w profilu ) ale na 17" 235/45, zawsze tankuję do pełna , FIS przekłamuje mi o 0.1 litra :wink4:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pompki sprawdź na vagu

a co do spalania napiszę tylko jedno... spróbuj zatankować na innej stacji. Szczególnie jeśli tankujesz na auchan/tesco. Zalej wahę z shella. Sam łasiłem się na tescopaliwo i kurka jakie było moje zdziwienie jak na trasie na paliwku z shella spalił mi jakieś pół litra lub minimalnie więcej mniej!

Jeśli tankujesz na tesco sprawdź ten trop.

ps. niestety po chipie autko spala zdecydowanie więcej i to normalne, miałem u siebie to samo, bez paliło jak abstynent po 9 czasem 10 litrów ośka avf bierze :D oczywiście bez psj bo na psj ja nie mam czasu :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bez chipowania palił 9,5 litra w mieście bez butowania, po sofcie litr mniej pali, w trasie do 100km/h 6 litrów, w okolicach 140km/h pali 7 litrów.

Kolego auto waży dużo, 1600kg i napęd na 4 koła jest permanentny 50/50.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam silnik i Q, program podobnych parametrów (by Spanky:)), a spalanie masz jak najbardziej przyzwoite. Miałem identycznie jak u ciebie, ale chyba wkradła się jakaś nieszczelność, bo jakoś słabiej ciągnie i pali więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie ostatnio przy palowaniu i dosyc mocnym sofcie [ by me :naughty:] FIS pokazal 11l/100 km....

ale mam jeszcze jedna rzecz do zrobienia , tandem pompa masakrycznie popuszcza paliwo i na dniach bede ja wymienial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...