Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

[B5 AJM] Niebieski Avant - wersja rozwojowa

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam wszystkich :hi:
Rok – luty 2001, silnik 1,9 AJM (czyli coś ok. 115KM :naughty: )

Taki sobie zwykły Avant:
bd8f2dca7d31874cgen.jpg

- zawieszenie 1BA
- felgi 15 lato + zimówki na stali i kołpaki ori Audi (15" i kołpaki sprzedane :whistling:)
- silnik ideał - 204tyś (udokumentowane), czysty i suchy.
- materiałowe kubełki z pompowanymi lędźwiami i poduchami
- BOSE i Navi+, zmieniarki brak
- zegary z Fisem
- 2 podłokietniki i w tylnym oparciu worek na narty
- koło zapasowe alu z wkładem styropianowym z kpl. narzędzi
- komplet dokumentów, książek audi i 4 kluczyki

Z ważniejszych rzeczy zrobionych
- końcówki drążków TRW,
- tarcze przód/tył TRW + klocki TRW i przewody hamulcowe przód + nowy płyn,
- regeneracja tylnego prawego zacisku
- nowe linki ręcznego
- zestaw łożysk FAG na tył
- przepływomierz (bo tak jechał jakby chciał a nie mógł :no: )
- kompletny rozrząd ( +olej Castrol EDGE 5W40 TD) - to najbardziej bolało po kieszeni ;(
- wyczyściłem EGRa i kolektor (teraz EGR jest zaślepiony )
- kat został wywalony, środkowy tłumik wywalony
- wyczyszczona listwa wtrysków bo mi ABS i ESP szalały i zamulały auto
- maska i dach pomalowane
- wymieniona szyba przednia ze względu na obicia kamyków
- mapy do Navi+ (Polska-Czechy, główne drogi Europy, kraje alpejskie)
- felgi 17” Rial Viper / 17" A8 Winter polerowane / 18" Rial Nogaro / 18" TT 10 Spoke
- mieszek biegów czarna skóra z czerwoną nitką, skrócona gałka biegów
- nie ma zmieniarki więc wypuszczony kabelek i telefon robi za MP3
- naprawiony FIS (wysyłałem do ACEEF - polecam)
- czujniki parkowania (chińskie ale dają rade)
- nowe świece żarowe
- kierownica multi/teraz trójramienna z A4 B6
- ramki zegarów matowe alu
- siatka do bagażnika pionowa
- nagrzewnica bo stara się rozszczelniła
- nowy kruciec wodny + termostat
- dystanse przód i tył 10mm, teraz 15mm przód i 17mm tył
- wskaźnik turbo
- gwint MTS, teraz  HR na sprężynach AP
- rozpórka górna z A6 (alu)
- malowanie blendy nad tylna rejestracją
- wymiana tulejek tylnej belki
- uszczelka głowicy, planowanie i wszystko co można przy jednym bajzlu zrobić
- drążki kierownicze, łączniki wahacza (lemy oczywiście :decayed:) - na bieżąco jak coś padnie

- eskowy gril / finalnie jest RS4

- dokładka tylnego zderzaka PDC (akurat w kolorze sie trafiła :))
- czarny sufit

- czarna folia (piano black) na dekorach

- osłona silnika z blachy

- końcówki tłumika

- Recaro z A6 C5

- turbo po regeneracji

- wymiana Vacum pompy

- 312 mm przód (regeneracja zacisków przy okazji)

- FMIC

-antena rekin GPS

-bixy na soczewkach A4 B8

i wiele wiele innych rzeczy

 

z planów na 2017

-jakiś program co by więcej niż 115KM było - oby w tym roku się udalo :grin:

no i wszystko co wyjdzie na bieżąco

Troche foteczek :wink:
2011 wpadły 17" i sprężyny 1BE.
59ba0eccb629924b55be4164a74328.jpg

f9594419a6657c574465db23508cb7.jpg


e65481c28755482254670722287d.jpg

2012 wpadły takie felgi :banan:

bc8b51bb85a597d96643036be4560c.jpg

ori 17" i 8" szerokie, et 48
KIT K&W -35mm

2013
Gwint MTS i polerka felg z takich widocznych modów :whistling:
59b64b9fe3075b87133f7ada2ff.jpg

a22c500b5d6ef00111c756112d5ec2.jpg

Koniec września 2013 i takie tam fotki :whistling:
1f169fb381395f9e6066cd2347307.jpg
 

reszta gdzieś w temacie...

Edytowane przez karol24

Opublikowano

kolejne Nagaro na forum :good:

za dużo już ich, muszę swojego sprzedać :decayed:

idziesz w fajnym kierunku ale jak najszybciej zainwestuj w gumy na drzwi :wink4:

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :)

Te gumy to za każdym razem jak patrze na samochód mnie denerwują (ich brak oczywiście).

Nie no, nie ma aż tak dużo nogaro blue, jeszcze Avanty :wink4:

Opublikowano

a mogę prosić zdjęcie tej skóry na kierownicy do samodzielnego obszycia :) ? tak poglądowo chciałbym zobaczyć jak to wygląda ...

Opublikowano
  • Autor

Wieczorkiem bo muszę jakieś zdjęcia zrobić :)

ok, zrobione niestety telefonem ale widać :)

d9b42fc3a0661cc3gen.jpg

8a4957967496d3c9gen.jpg

zamawiając podałem o 3mm mniej niż faktycznie powinienem (obwód kierownicy i średnica po zewnętrznej) dzięki temu skóra była dość dopasowana i można ją było ponaciągać obszywając. Na całej kierownicy jest idealnie gładka. Szkoda, że tych ramion tez nie wycinają bo wtedy jeszcze ładniej by było :)

Opublikowano

ladna sztuka.. w mojej miejscowosci lata taka.. kolorek identyczny.. i nie moge sie napatrzec.. powodzenia w modach.. pozdrawiam

Opublikowano
  • Autor

Dzięki :)

No jeszcze jej brakuje do ładności :gwizdanie: ale życie mnie na poprzednich samochodach nauczyło, że wszystkiego na raz nie da się zrobić a oszczędzanie się mści :wallbash: tak więc powoli do przodu.

Opublikowano

ładna maszyna super wyposażenie, obyś jeździł szczęśliwie i bezawaryjnie, mnie nie do końca kolor się widzi ale to rzecz gustu. pozdrowionka

Opublikowano
  • Autor

A wiesz jaką ja miałem minę :blink: taka niespodzianka trochę z tym kolorem była ale teraz nie zamienił bym na żaden inny :good:

jak wychodzę w Opolu z Karolinki to wiem przynajmniej, że to mój samochód bo jak się z wiosek pozjeżdżają Audicami chłopki roztropki na zakupy to można się pomylić, która jest która :decayed:

Opublikowano

Ejj fajnie nawet ta skóra wygląda ... czerwona nitka umówmy się - kwestia gustu ale jest ok. Fajne fajne ... autko :good:

Opublikowano

Piękna furka... Nic tylko pogratulować... Kolorek na plus i wyposażenie też... Powodzenia w modach...

Opublikowano
  • Autor

ta czerwona nitka fajnie wygląda na czarnej skórze :good: jak dla mnie :) a pozatym mieszczek też jest w takim zestawie kolorów więc żeby wszystko współgrało.....

Szczerze mówiąc samo obszycie nie jest trudne, tylko trzeba naciągać i pilnować żeby szew równo szedł. Taki mod niskobudżetowy a oko cieszy i kiera milsza w dotyku :naughty:

Opublikowano

ciekawe jak by chrom relingi wyglądały :mysli:

Opublikowano
  • Autor

i chrom wokół szyb :mysli: ktoś na forum ma ale nie pamiętam kto....

na Audizin maja osobny dział poświęcony nogaro blue :)[br]Dopisany: 18 Październik 2011, 21:07_________________________________________________dzisiaj wygrałem nierówna walkę z piszczącymi wycieraczkami :kwasny: smarowałem i psikałem ale nic nie dało :ranting1: po zdjęciu plastików okazało się, że 3 śruby trzymające silniczek są luźne :doh1: ale i tak na wszelki wypadek wszystkie części ruchome przesmarowałem

Opublikowano

fajny kolor, podoba mi się :good: wyposażenie też niczego sobie, możesz mi powiedź ile dałeś za roletki w tylne okna i czy są "dobrej" jakości nie szpecą?

Opublikowano
  • Autor

To są takie najtańsze bo nie mogłem akurat znaleźć oryginałów :no: zresztą z ori jest dość ciężko, ale zastanawia mnie czy ten Pan będzie miał cosik takiego w ofercie do be piuntki :gwizdanie: Gość jest z Nysy a to jest jakieś 45km ode mnie

http://moto.allegro.pl/zaslonki-6-szt-audi-a4-b6-b7-kombi-solarride-i1861515660.html

może gdyby go pomęczyć to by się zdecydował i wprowadził do sprzedaży :naughty:

Opublikowano

Piekny kolor :)

z aukcji :

"zasłonki zrobione są pod wymiar do A4 KOMBI. Idealne na wakacyjne wyjazdy np, do Chorwacji, Grecji, Hiszpanii jak również na upalne wyjazdy po kraju. Alternatywa dla drogiego przyciemniania szyb. W przeciwieństwie do innych zasłonek nasze pozwalają na otwieranie okna. Chronią przed słońcem i insektami."

Przyciemnienie to 100zł wiecej wiec nie wiem gdzie on widzi drogo?

Opublikowano

fajny kolor auta :tongue4 Szerokiej drogi

  • 2 tygodnie później...
Opublikowano
  • Autor

No właśnie, ściema wcale nie wychodzi strasznie drożej a nikt mi nie powie, że te roletki wyglądać będą lepiej niż folia :gwizdanie: jedyny + to, że możesz sobie je ściągnąć kiedy chcesz.

Nadszedł czas wymiany świec żarowych. 2 były kompletnie niesprawne a 1 już ledwo zipała. Wpadły Boshe.

Miałem robić w sobotę ale nie wytrzymałem :rolleyes:

320fc792aadb05da5bede1c931042bc.jpg

i już na swoim miejscu, niestety skończyłem dość późno

831b43d6a897dc6ad401c2f6d6d54f2.jpg

Opublikowano

tez założyłęm ramki od dido. Efekt miażdży :D

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.