Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[ALL] Wytrzymałość przedniego zawieszenia


wicior123

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki za tą garść informacji ale powiedzcie jeszcze ile wg was to wszystko powinno kosztować części+robocizna tak żeby nie przepłacić.

Kpl zawieszenie przod Febi-Bilstein na Allegro 1200zl, robocizna w Szczecinie w zaleznosci od warsztatu 300-500zl, nie wiem jak w innych miastach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za tą garść informacji ale powiedzcie jeszcze ile wg was to wszystko powinno kosztować części+robocizna tak żeby nie przepłacić.

jeśli masz odrobine zapału i wiedzy to przód w całości sam zrobisz ;) pamiętaj że jeśli chcesz kupować kpl. zawichy to zadbaj aby była łącznie ze wszystkimi śrubami i nakrętkami - łącznie garść tych śrubek to nie mały wydatek - a jeśli będze robił to mechanik dopilnuj by na dowód wymiany zwrócił ci stare

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moje audi di1,9 przyjechało z belgi i chyba będę musiał zmienić przód tak mi się wydaje co polecicie aby szybko nie padło :a4fan:

Jezeli myslisz o calym zawieszeniu to jak w wielu innych postach bylo napisane polecam zawieszenie Febi-Bilstein, dobry stosunek jakosci do ceny. Na Allegro dostaniesz za 1200zl komplet. Jezeli masz wiecej kasy to Lemforder lub TRW. Zapomnij o zestawach za 600zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robocizna w Szczecinie w zaleznosci od warsztatu 300-500zl, nie wiem jak w innych miastach.
czy dacie wiarę, że w Olsztynie mam mechanika który zawieszenie ( jedna strona ) wymienił mi za 30zł, dodam że mechanior z ponad 20-letnim stażem, robi szybko, naprawdę dobrze, wciąż czynnie pracujący na warsztacie w poważnej firmie transportowej ( właśnie tam mi robił- po godzinach ), więcej zabuliłem za geometrię( 70zł) w innym warsztacie, a zawiechę wymieniał mi już 2 razy( najpierw jedną a teraz drugą stronę ) :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jakis czas temu kupilem FEbI caly komplet za 1150zl.Jak wytrzyma to ok 30-40tys to bedzi ok!PS jak wyciagnął mechanik stare wahacze i zobaczylem jak byly popekane to az mnie przeszyslo.Byly tak popekane jak by ktos bil po nich kilofem!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak byly popekane to az mnie przeszyslo.Byly tak popekane jak by ktos bil po nich kilofem!!!

a były jeszcze oryginały ? :galy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIe wszystkie,a ten co byl tak popekany to nie wiem ale mysle ze raczej nie ale kto wieee!!! :a4fan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem zainteresowany kupnem audi a4 z pierwszych lat produkcji. Mam pytanie na temat zawieszenia. Czemu przednie zawieszenie jest takie drogie i czy ono faktycznie jest tak kiepskie jak tu pisza na forum prosilbym o odpowiedz i podpowiedz co ile trzeba srednio wymienia zawieszenie w audi i jakie sa tego koszta? I jak wyglada zawieszenie z tylu?

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.

Pozdrawiam !

witaj i zainteresuj sie narazie regulaminem :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogie jest z 2 powodow po 1 bo sklada sie z wielu wahaczy po 2 te whacze wykonane sa z aluminium. Zawias daj bardzo dobre sprzezenie z nawierzchnia i ogolnie pracuje swietnie ale niestety jego wada jest to ze na naszych dziurach powstaja luzy na laczeniach tych wielu wahaczy a jak sama nazwa mowi to jest wiele mijesc na to by te luzy powstaly

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Jestem zainteresowany kupnem audi a4 z pierwszych lat produkcji. Mam pytanie na temat zawieszenia. Czemu przednie zawieszenie jest takie drogie i czy ono faktycznie jest tak kiepskie jak tu pisza na forum prosilbym o odpowiedz i podpowiedz co ile trzeba srednio wymienia zawieszenie w audi i jakie sa tego koszta? I jak wyglada zawieszenie z tylu?

Za wszelkie odpowiedzi z gory dziekuje.

Pozdrawiam !

Drogie to ono było jak kupowałem B5 i komplet zawieszenia kosztował 6000zł , a teraz kupujesz komplet za 1200zł.Nie ma reguły ile wytrzyma.Niektórzy wymieniali wachacze już po 20000 a znam ludzi co na fabrycznym zawieszeniu zrobili 150000 i nic nie stuka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dzwoniłem do ASO Audi/WV Ignaszak za same wahacze (bez śrub) życzą sobie 3700 zł! a robocizna 450 zł, jedno jest pewne ceny mają zaporowe :diabelek:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przód sklada sie z 8 wahaczy,2 koncówki drazków,2 laczniki stabilizatora!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy oni niekoniecznie maja ceny zaporowe.........

Wydaj mi sie że jqak ktoś naprawde duzo jeżdzi a oni z tego co wiem daja gwarancje to i tak sie opłaci a te wachacze za 600 zł to strach zakładać.....

Na fabrycznym zawieszeniu zrobi sz powiedzmy 80000 a na tym z allegro ze 20000 to policz sobie ile bedie cie to kosztowac (mechanik, przestoje auta, nerwy) i wtedy skakuluj czy Ci sie opłaci....

To jest jak z koszulka możesz kupic tanią ale po 1 praniu wyglada jak lach a możesz kupic droższa i po 10 praniach wyglada jak tania gdy była jeszcze w folii...

Nie można kierowąć sie tylko ceną chyba że porównuje sie towar o tej samej jakości

Pozdrowienia :564:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...