Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Czy poduszka kierownicy z B7 zamontowana do B6 wystrzeli prawidłowo w przypadku kolizji?


cool506

Rekomendowane odpowiedzi

To to jest do złomowania pojazdu, jak auto idzie do kasacji, wszystkie ładunki pirotechniczne powinny zostać odpalone (kwestie bezpieczenstwa). Proces nazywa się SVD czyli scrap vehicle deployment i powinien być zgodny z ISO 26021, wygląda to tak, to ze masz tester który wysyła odpowiednie komendy do ecu, oraz ewentualnie sygnał PWM, ten wynalazek może być do starszych aut gdzie tego nie zaimplementowano

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z dobrym AC i niechęcią do swojego audi powinien w murek przysadzić i zobaczyć ;) Najbardziej obiektywny test :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się ją zrobić żeby wypalila, ale nie będzie to takie odpalenie jak powinno, nawet jeśli się otworzy jest szansa, że delikwent trafi w jaska już po zejściu z niego gazu, jak odpala na raz jest szansa, że materiał nie wytrzyma i rozerwie go co może skończyć się poparzeniami, do tego jest drugi nabuj, żeby przytrzymal jaska nabitego w momencie kiedy głowa w niego przywali, z drugiej strony biorąc pod uwagę, że Audi i nie tylko robią furki pod NCAP a nie żeby były bezpieczne można założyć (przy niewielkiej zmianie parametrów zdarzenia można się nawet z jaśkiem minać) że głównym celem tego i podobnych tematów jest uzmyslowieniem, że kto jest chętny na ten mod ryzykuje własną głową i tyle

Dość umoralniania :cool:

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pewnie niekompletna jest :wink:

..............ta ma drugi zapalnik AUDI A1 8X0 AIRBAG PODUSZKA KIEROWCY AIR BAG (2754732492) - motoAllegro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cos pewnie niekompletna jest :wink:

..............ta ma drugi zapalnik AUDI A1 8X0 AIRBAG PODUSZKA KIEROWCY AIR BAG (2754732492) - motoAllegro

Czy ja wiem, czy niekompletna... w tej co podałem jest jakby mniej przewodów ;>

---------- Post dopisany at 20:06 ---------- Poprzedni post napisany at 20:05 ----------

Audi A1 8X 8X0 8X1 - air bag kierowcy (2729740892) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

---------- Post dopisany 02-11-2012 at 13:43 ---------- Poprzedni post napisany 31-10-2012 at 20:06 ----------

A kierownica w tym? Audi A4 B6 Avant pełny S-line idealny. Zobacz !!! (2733004595) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej. z B7?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się upewnić, czy na pewno z B7. Często je widziałem w autach "świeżo sprowadzonych", więc łudziłem się, że może były montowane fabrycznie :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem się upewnić, czy na pewno z B7. Często je widziałem w autach "świeżo sprowadzonych", więc łudziłem się, że może były montowane fabrycznie :decayed:

Nie ma takiej opcji :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to w końcu jest z tymi poduchami w kierownicach z B7 TT R8 RS4 ... w modelach B6 , strzelają czy nie strzelają ? Jeździ jeszcze ktoś z takimi kierownicami czy już wszyscy przerzucili się na standardowe kierownice do tych modeli ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wychodzi na to, że pół a4 klub Polska jeżdżąca B6stkami jeździ bez poduszki powietrznej kierowcy?

Hmm...

Powiem Wam szczerze, że byłem strasznie napalony na kierownice z B7 - ale czy naprawdę warto? W imię czego? Utraty zdrowia czy nawet życia?

Przecież to jest krok o 20 kilka lat wstecz - do ery zanim poduszki powietrzne były standardem.

W razie kolizji ona robi naprawdę cholernie ważną robotę... Ja wiem, że może człowiek na co dzień o tym nie myśli, to się wydaje takie nierealne.

Mówię to z pozycji osoby, która jeszcze nie zdążyła w to zainwestować, też by mi było ciężko z tego zrezygnować.

Ale powiem Wam, że jakbym się dowiedział, że jeżdżę autem bez poduchy - to bym się tej kierownicy pozbył w diabły i trudno - wrócił do tej z B6...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jeżdzę dalej i nic nie zmieniam, mam nadzieję że napinacz których nie było dwadzieściakilka lat temu wystarczy... A może poducha strzeli bo w końcu tego nikt jeszcze chyba kategorycznie nie wykluczył?

Wielu chłopaków w rezanych furkach zmienia kierownice na tuningowe bez poduchy i można w ostateczności przyjąć że to taki mod...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio widziałem na szrocie Audi A4 2007 rozbitą z przodu tak jak by ktoś uderzył w ścianę i żadna poducha nie była wystrzelona i co wy na to :whistling:, aż sam się zdziwiłem i nawet mam pikczery

t2ec16hhjhge9n0yhfphbqi.jpg

kgrhqnqufbqzfghjbqifg9o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chłop miał zamontowane zaslepki?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może chłop miał zamontowane zaslepki?

Wysyłane z mojego HTC One X za pomocą Tapatalk 2

W poniedziałek pojadę jeszcze raz i zobaczę czy to zaślepki ale na 100% to nie zaślepki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...