Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Mandat z 10.2011 przysłany 25.01.2012r.


miszcz_kierownicy

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie podobno przechodzi.

Słyszałem chyba w radiu parę dni temu, że jakiś sąd odrzuca hurtem takie wnioski.

Ale wszystko pewnie zależy od danego sądu.

Bo sądowi po prostu się nie chce przerabiać tych spraw od chciwych straży wiejskich, ponadto trzymają się bo musi prawa i wzywa SG do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni. Straż tych braków nie uzupełnia i sprawie sąd ukręca, inaczej tego nie widzę. Gdyby straż wiejska wysłała wezwanie do uzupełnienia potrzebnych danych Ty masz obowiązek te dane uzupełnić, dlatego nie trzymałbym tego jako ostatniej deski ratunku. Chyba, że popełniam błąd w wykładni prawa, w tej konkretnie materii różnych służb i ich uprawnień nie jestem specjalnie biegły.[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 11:59_________________________________________________Lu-Gi, te cwaniaki w samorządach po prostu są łase na kasę, bezpieczeństwo jest tylko pretekstem do wyszarpania gotówki, na to niestety nic nie poradzimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze inna opcja, podać dane osoby za granicy, że prowadziła w tym momencie i raczej nikt nie dostanie pkt. i kasy też nie ściągną :cool1: sam ostatnio dostałem dwie fotki z pomorskiego :wallbash:

Ja to moge potwierdzić w 100% zdjecie miałem z Bytomia, żonka miała ciężką noge, auto na mnie no i przyszła fota, podałem dane mojej mamy która w Polsce nie mieszka i anulowano mandat na miejscu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h temu słyszałem w rmfmaxx że, żeby udowodnić że to nie właściciel kierował auto trzeba to zrobić w sądzie, rzecz tyczy sie fotki zrobionej przez ITD, jak jest z policją czy strażą miejską to nie mowili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2h temu słyszałem w rmfmaxx że, żeby udowodnić że to nie właściciel kierował auto trzeba to zrobić w sądzie, rzecz tyczy sie fotki zrobionej przez ITD, jak jest z policją czy strażą miejską to nie mowili.

Dokładnie, bo ITD nawet nie wysyła zdjęcia i nie wyśle. Taką przyjęli taktykę. Albo się przyznajesz albo wskazujesz osobę, która faktycznie prowadziła. Na kombinacje miejsca nie ma. Można udawać głupiego, a w sądzie już to nie przejdzie.

Na Policji też za bardzo nie udasz głupiego, bo oni mają obowiązek ustalić sprawcę. Z definicji.

Straż wiejska ma za zadanie ściągnąć kasę, dlatego też w pismach masz od razu opcję - nie wiem kto, płacę więcej.

Takie jest życie.

No właśnie podobno przechodzi.

Słyszałem chyba w radiu parę dni temu, że jakiś sąd odrzuca hurtem takie wnioski.

Ale wszystko pewnie zależy od danego sądu.

Bo sądowi po prostu się nie chce przerabiać tych spraw od chciwych straży wiejskich, ponadto trzymają się bo musi prawa i wzywa SG do uzupełnienia braków formalnych w terminie 7 dni. Straż tych braków nie uzupełnia i sprawie sąd ukręca, inaczej tego nie widzę. Gdyby straż wiejska wysłała wezwanie do uzupełnienia potrzebnych danych Ty masz obowiązek te dane uzupełnić, dlatego nie trzymałbym tego jako ostatniej deski ratunku. Chyba, że popełniam błąd w wykładni prawa, w tej konkretnie materii różnych służb i ich uprawnień nie jestem specjalnie biegły.[br]

Masz rację. A że Straż Wiejska nie da rady uzupełnić danychw 7 dni, to sprawa spada do kosza.

Generalnie ostatnio przyjąłem sobie zasadę, że mandat biorę (i punkty) ale strażakom do ich budżetu samorządowego płacił nie będę - niech sobie znajdą inne dochody.

Zapłacę skarbówce jak się upomni. A upomina się ostatnio szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogą Ci wystawić mandatu za mniej niż 10km/h Więc tego mandatu nie płacisz niech się procesują (czyli wyślą sprawę do sądu grockiego a ten nałoży odsetki jak w przypadku normalnego mandatu, czyli po 2 latach Ci przyjdzie kwota zwiększona o parę groszy)

Oni teraz mają 18o dni na wystawienie mandatu, a nie 30 dni.

Limit 10km/h dotyczy każdej drogi nie ważne czy jest 50 czy 120, to jest ze względu na błąd kierowcy a nie urządzenia. Nie patrząc na licznik nie jesteś w stanie powiedzieć że jedziesz 50km/h, ale jesteś w stanie powiedzieć że jedziesz między 40-60km/h, stąd wynika ten przepis (tak dla sprecyzowania kiedyś było 5km/h, ale taki odchył to potrafią mieć prędkościomierze autka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie juz nawet komornik nie odwiedza :gwizdanie: a taki spoko koleś był :naughty:, teraz po czasie przychodzi tylko to pisemko ze skarbówki z wezwaniem do zapłaty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie ostatnio przyjąłem sobie zasadę, że mandat biorę (i punkty) ale strażakom do ich budżetu samorządowego płacił nie będę - niech sobie znajdą inne dochody.

Zapłacę skarbówce jak się upomni. A upomina się ostatnio szybko.

A skarbowka w czyim imieniu zabiera te pieniadze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

soolek co to znaczy szybko?? Mi przysłali po roku miałem 100zł z fotoradaru zapłaciłem 107zł. Fakt kiedyś potrafili po 3 latach przynieść mandat, ale myślę że szybciej jak pół roku to się nie wyrobią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komornik przyjeżdżał do pół roku, chyba że zbliżał się koniec roku kalendarzowego to wtedy przyjeżdża pod koniec np grudnia, pisemko tez tak do pół roku przychodzi teraz jak już komornika ni ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w darłowie przekroczyłem o 7km,

chwila jest tolerancja 10 km/h ... pojechałbym i powiedział im w oczy że walą w człona i niech to anulują. Już im sie w D poprzewracało do końca. Ja dalej nie mogę się doczekać na legalizację fotoradaru i nie płacę. Komendant wieśniaków z nowej soli nie chciał nawet gadac przez telefon.

Niby jest tolerancja... ale nie przyjmę mandatu za przekroczone 7km? To wyslą sprawę do sądu :angry: i się będę boksował za jakieś grosze :thumbdown:

Mandat za 7km był 70zł :)

Coś Ty chyba ściemniasz, nie może być za 7km 70zł. Musiałeś przekroczyć o 17 to tak. Do 10km/h masz maks 50zł mandat większego nie mogą wystawić. Może tam jest napisane po odjęciu tolernacji 10km/h, chociaż nie spotkałem się jeszcze z takim zdjęciem.[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 14:42_________________________________________________Tu znalazłem najnowszy artykuł z tego roku:

http://www.motofakty.pl/artykul/kierowcy_pojada_10_km_h_szybciej_niz_nakazuja_znaki.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w darłowie przekroczyłem o 7km,

chwila jest tolerancja 10 km/h ... pojechałbym i powiedział im w oczy że walą w człona i niech to anulują. Już im sie w D poprzewracało do końca. Ja dalej nie mogę się doczekać na legalizację fotoradaru i nie płacę. Komendant wieśniaków z nowej soli nie chciał nawet gadac przez telefon.

Niby jest tolerancja... ale nie przyjmę mandatu za przekroczone 7km? To wyslą sprawę do sądu :angry: i się będę boksował za jakieś grosze :thumbdown:

Mandat za 7km był 70zł :)

Coś Ty chyba ściemniasz, nie może być za 7km 70zł. Musiałeś przekroczyć o 17 to tak. Do 10km/h masz maks 50zł mandat większego nie mogą wystawić. Może tam jest napisane po odjęciu tolernacji 10km/h, chociaż nie spotkałem się jeszcze z takim zdjęciem.[br]Dopisany: 01 Luty 2012, 14:42_________________________________________________Tu znalazłem najnowszy artykuł z tego roku:

http://www.motofakty.pl/artykul/kierowcy_pojada_10_km_h_szybciej_niz_nakazuja_znaki.html

Nie mam powodów żeby ściemniać :thumbdown: Taki mi przysłali to zapłaciłem. Nie będę się kłócił o 10zł :disgust:

Dzisiaj się wam postaram wrzucić skan mandatu. Miałem to zrobić wczoraj ale neta nie mam w domu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym nie zapłacił, taką należność muszą ściągnąć przez sąd Grocki a ten by tego nie zaakceptował na 99%. Raz że Cię zmierzyli do 10km/h a dwa że naliczyli opłatę niezgodną z taryfikatorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wklejam skan z mandatu...

mandat_xx.jpg

Ja nie chcę poznać sposobu jak nie płacić mandantu, tylko czy jakoś można uniknąć płacenia z powodu tak późnego dostarczenia go.

Nie chce kombinować bo i tak z "nimi" się nie wygra. Tylko całkowicie legalnie czy coś można zrobić.

A robić sobie problem za 300zł to też bez sensu :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olać :thumbdown:

Oni Cię proszą, a że jesteś człowiekiem mało uprzejmym (załóżmy), możesz nie być na tyle miły, aby spełnić ich prośbę :decayed:

A tak poważnie.

Odpisz im bardzo uprzejmie, że bardzo chciałbyś, ale zdjęcie jest od tyłu, więc nie jesteś w stanie poznać kto prowadził. Ale naprawdę chciałbyś, tylko że nie masz takiej możliwości.

Wrzuć może instrukcję z drugiej strony. To pisemko to jakiś mocno uczony chyba tworzył - zero powagi sytuacji w tym liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napisz im że chiałbyś im bardzo pomóc ale nie możesz bo niewiesz poztym czy mijesce jest oznakowane.bo teraz musi być oznakowane tam gdzie jest fotoradar. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musisz do nich napisać, cokolwiek, bo jeżeli nie napiszesz to będą się czepiać ze jako właściciel pojazdu nie dopełniłeś obowiązku i nie odp na ich zapytanie. Właściciel ma obowiązek powiedzieć kto kierował pojazdem, ale za to nie ma obowiązku prowadzenia ewidencji osób kierujących. Czyli jeżeli napiszesz, ze w tym czasie mogło jechać kilka osób, bo np się zmienialiście, podasz ich dane to będzie ok. Jeżeli nie podasz żadnego wytłumaczenia to będą chcieli sprawę kierować do sądu. Jeżeli wiesz, ze Ty jechałeś to podajesz swoje dane. To co dostałeś to nie mandat tylko zapytanie.[br]Dopisany: 02 Luty 2012, 09:59_________________________________________________dowiedz się jeszcze kiedy ujawniono wykroczenie. Bo w zeszłym roku był przepis ze muszą zapytać się w przeciągu 30 dni od ujawnienia. Ważne jest sformułowanie ujawnienie wykroczenia, a nie popełnienie. Ujawnienie - zczytanie zdjęć z fotoradaru i ich obróbka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś na forum była napisana fajna odpowiedz na temat ich zapytania o mandat. :gwizdanie:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja otrzymalem ostatnio quiz i siedzę cicho nie odpisuje. Proponują mi 100zł i 2 pukty payback:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...