Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,

mam pewien problem nie wiem gdzie sprawdzić kod akumulatora wiec proszę o podpowiedź. Mam audi a4 b7 2007 r 1.8T 163 km multitronic. Obecnie mam akumulator 12 v 66 ah - GM. nie wiem czy ten aku był montowany fabrycznie wiec nie wiem czy jest odpowiednio dobrany. Jaki aku polecacie do takiego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

ja w 1.8T BEX obecnie mam jeszcze ORI moll 12V 340A 70Ah (570A prąd rozruchu) chyba nieźle wytrzymał bo 8lat ale przy porannym mrozie choć pali na dotyk to słabo wręcz zipie, więc myślę go lada dzień wymienić żeby się kiedyś nie zdziwić..

Mógłby ktoś podać na jaki akku najlepiej wymienić i jaka jest mniej więcej cena żeby mieć porównanie szukając? Bosch chyba wciąż dobry bo słyszałem kilka negatywnych opini ostatnio ale to pewnie przypadek

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

co bedzie dobre do mojej niuni... 1.9TDI BRB

bosch pokazuje S4 74Ah 680A i S5 77Ah 780A a moze cos z varty?

teraz mam 8e0915105L 72Ah 640A EN/SAE

robie dziennie krotke trasy do pracy

dzieki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupcie lepiej większą pojemność --> np 80Ah a mniejszy prąd rozruchowy. Po co wam te 700A jak to się mówi kopa? Rozrusznik tyle nie pociągnie, a mniejszy prąd rozruchowy = większa trwałość akumulatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeglądnijcie jeszcze ofertę MOLL-a ja mam już druga zimę i nigdy nie zabrakło mocy rozruchowej. Przy cenie oscylującej w granicach 400zł warto dołożyć 50zł do czegoś zalecanego przez Audi.

Dobierałem według kodu - plusem takiego dobierania jest to, że akumulator pasuje idealnie w mocowania i jest dedykowany pod parametry alternatora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzecią zimę mam Centre, auto stoi pod chmurką po 5 dni. Teraz stał 6 dni przy -5 do -15 z zapaloną lampką kabinową i auto zapaliło od strzała. Mogę polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadne bosche varty centry jak chce ktos cos dobrego to tylko molla na jednym 7lat 2gi teraz 3 zima car audio tez swoje robi i nawt nie beknie.

TYLKO CO TO JEST ? HIHI a no ori germany pozadna firma a nie przejete przez duze koncerny stodoly i ladne nazwy i naklejki

Z doswiadczenia pisze pozdro jak wyzej ori moll - only

Seves kumpel po 7 msc silver bosch reklamowal a mam kola zkupuje stare zgadnij czego najwiecej .... BOSCH zszedl na psy chyba ze germany znajdziesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie, to będę trzymał kciuki bo robiłem rozeznanie na szybko i znajomi i na forum polecili Boscha silver i kupiłem BOSCH S3 silver - niecałe 300pln więc żaden wydatek bo szczerze to spodziewałem się 500 :decayed:

no ale cóż zobaczymy jak się będzie spisywał, dzięki za podpowiedź :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie, to będę trzymał kciuki bo robiłem rozeznanie na szybko i znajomi i na forum polecili Boscha silver i kupiłem BOSCH S3 silver - niecałe 300pln więc żaden wydatek bo szczerze to spodziewałem się 500 :decayed:

no ale cóż zobaczymy jak się będzie spisywał, dzięki za podpowiedź :hi:

Bo kupiłeś S3. Jest to podstawowy model akumulatora. Za s5 zapłacił byś pewnie 500pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no pięknie, to będę trzymał kciuki bo robiłem rozeznanie na szybko i znajomi i na forum polecili Boscha silver i kupiłem BOSCH S3 silver - niecałe 300pln więc żaden wydatek bo szczerze to spodziewałem się 500 :decayed:

no ale cóż zobaczymy jak się będzie spisywał, dzięki za podpowiedź :hi:

Bo kupiłeś S3. Jest to podstawowy model akumulatora. Za s5 zapłacił byś pewnie 500pln

nie potrzebowałem takiego :wink: poradziłem się znajomego mechanika i nie jest dobrze kupować zbyt duży akku bo potem mogą się pojawić podobno problemy z ładowaniem..

powiedział że taki będzie idelny- mam silnik benzynowy 1.8:wink:, a do 2,7podobno jest s4, s5 to do dużych diesli :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prad rozruchowy ?kazdy patrzy na ampery w dieslu wazniejsze zeby trwalszy byl aku rozruch wiadomo za duzy - niedoladuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a prad rozruchowy ?kazdy patrzy na ampery w dieslu wazniejsze zeby trwalszy byl aku rozruch wiadomo za duzy - niedoladuje

dokładnie jest tak jak piszesz Kolego w dieslu bardzo ważny jest też prąd rozruchowy:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kod znajde we wlepce w bagażniku rozumiem??:decayed: Mi po roku wysiadł, ale firmy krzak i dostane nowy, Ale już kasy nie odzyskam, także mam nadzieje że kolejny dłużej wytrzyma. Miałem 72Ah i 740A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ten kod znajde we wlepce w bagażniku rozumiem??:decayed: Mi po roku wysiadł, ale firmy krzak i dostane nowy, Ale już kasy nie odzyskam, także mam nadzieje że kolejny dłużej wytrzyma. Miałem 72Ah i 740A.

dokładnie albo wlepka albo książka serwis. jeśli masz - sprawdzasz 2wiersz, 2kolumna - oczywiście od lewej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mam pytanie z nalepki wynkia ze mam miec 44ah a mam 58 ah i juz wlasnie mi pada mam zamiar jutro jechac kupic nowy i moje pytanie jakie bedzie dobry do benzyny 1.8 ? pomoze ktos i jakiej firmy najlepeij dzieki wielkie :)

---------- Post dopisany at 22:10 ---------- Poprzedni post napisany at 17:31 ----------

doradzi ktos jaki aku kupic bo jutro zrana sie wybeiram na zakup i fajnie by bylo jak by ktos doradzil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...