Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaki akumulator kupić ? od A do Z


mariusz-ysko

Rekomendowane odpowiedzi

Fabryka to wstawia najtańszy i najmniejszy który da radę 5 lat wyrobić.

Taki dziś biznes.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

44ah do 1.8 z jakąś tam elektryką to odważna decyzja :grin: Tyle to chyba do cieniasa 700 jest zalecane. Ja miałem przed zmianą na na nowy (72ah) 64ah bodaj i żył jakieś 7 lat u poprzedniego właściciela (altek 90A). Po co zakładać mniejszy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a ja u siebie w ADR mam akumulator 85Ah czy nie jest on za duży ?

alternator mam 90A

masz dwa razy za duzy akku.

w kodach wyposażenia jest ten 44ah ale taki to montują w tico

i w ADRach. wiekszy jest zbędny.

KOLEGO WIDZE ZE SIĘ ZNASZ CIUT NA TYM CO TU SIĘ WYPISUJE NA TEMAT TYCH AKU. TO OŚWIĆ MNIE BO NIE CZAJE TROCHE POCZYTAŁEM I PO PIERWSZE Z DANYCH TECHN.WYNIKA ZE POWINIENEM MIEC ALTERNATOR O MOCY 70A A MAM 90 A SILNIK APT 1.8 125KM W ASO PAN PO VINIE POWIEDZIAŁ MI ZE POWINIWNEM MIEC AKU. 44AH I 220A .I MOJE PYTANIE JAKI POWINIEN BYC FAKTYCZNIE. DZIEKI ZA ODPOWIDZ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie co polecacie dla mnie, obecnie mam MOLLa K2 95Ah i już się kończy. Z racji że mam multitronica to chyba mniejszy aku odpada. Może coś takiego > http://www.strefakierowcy.pl/15402,exide-premium-carbon-boost-ea1000-12v-100-ah-900-a-polska-dystrybucja-gwarancja-dostepnosci-ubezpieczona-paczka-od-15-zl.html

Czy zostać przy MOLLu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście już nigdy nie kupię Centry, Exide to też ich produkt

Po gwaracji padają jak muchy a nawet wcześniej

Miałem Futurę 2 razy znajomi inne ich produkty.

teraz kupuję akumulatory co mają odkręcane korki

Edytowane przez edekxp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A coś co ma min. 800A ? Wydaje mi się że na żywotność akumulatora ma pływ kto ile jeździ, jak ktoś robi krótkie trasy i często odpala auto to aku bardziej dostaje po tyłku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że tak jest ale nie można zwalać awaryjności Centry na użytkowników którzy robią tylko krótkie odcinki :wink:

Jesteście dziwni. Po ..uj ryzykujecie i pierdzielicie o tej centrze skoro:

-Banner jest cięższy i lepszej jakości

-Banner ma 3 lata gwary która na prawdę istnieje a nie 99% przypadków centry to wina użytkownika

-Banner ma korki które ułatwiają obsługę aku po 2-3 latach.

-Banner nie jest droższy od Centry.

Fiamm też jest ok.

Warto ryzykować z powodu przyzwyczajenia do marki Centra? Według mnie debila trzeba żeby ten ich chłam kupował. Śmieją się Wam w twarz a wy dalej tylko Centra.


Niech ludzie przestaną kupować Centre to po roku czy dwóch podniosą jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprzednia Futura dawała radę, ale to było 6-7 lat temu.

Nową kupiłem jesienią w pośpiechu - bez czytania opinii w necie - i teraz b.żałuję. Trup i padlina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że tak jest ale nie można zwalać awaryjności Centry na użytkowników którzy robią tylko krótkie odcinki :wink:

Jesteście dziwni. Po ..uj ryzykujecie i pierdzielicie o tej centrze skoro:

-Banner jest cięższy i lepszej jakości

-Banner ma 3 lata gwary która na prawdę istnieje a nie 99% przypadków centry to wina użytkownika

-Banner ma korki które ułatwiają obsługę aku po 2-3 latach.

-Banner nie jest droższy od Centry.

Fiamm też jest ok.

Warto ryzykować z powodu przyzwyczajenia do marki Centra? Według mnie debila trzeba żeby ten ich chłam kupował. Śmieją się Wam w twarz a wy dalej tylko Centra.

Niech ludzie przestaną kupować Centre to po roku czy dwóch podniosą jakość.

Gdzie kupić takiego z 3l gwar?

Bo nie wiem co wybrać...

http://www.autolider.waw.pl/index.php?option=com_virtuemart&view=productdetails&virtuemart_product_id=369&virtuemart_category_id=38&Itemid=117

lub

http://autofactor.com.pl/sklep/akumulator-100ah-870a-12v-fiamm-tytanium-plus-p-110.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od tego kolegi: http://a4-klub.pl/index.php?/user/87418-hortomagiko/

Aku doszedł ze świeżej partii i trzymał napięcie w granicy 12.65v. Po tygodniu stania w pokoju zszedł do 12.60 więc ok. Jeśli będzie miał na stanie to weź wersje professional. Różnica jest mała do zwykłego ale zawsze jest. Ja wziąłem zwykły i jest super.

Edytowane przez Mesiah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja brałem od tego kolegi: http://a4-klub.pl/index.php?/user/87418-hortomagiko/

Aku doszedł ze świeżej partii i trzymał napięcie w granicy 12.65v. Po tygodniu stania w pokoju zszedł do 12.60 więc ok. Jeśli będzie miał na stanie to weź wersje professional. Różnica jest mała do zwykłego ale zawsze jest. Ja wziąłem zwykły i jest super.

Tez polecam kolege z forum. Ja akurat wzialem fiamma.

Wysłane z G2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo, że tak jest ale nie można zwalać awaryjności Centry na użytkowników którzy robią tylko krótkie odcinki :wink:

Jesteście dziwni. Po ..uj ryzykujecie i pierdzielicie o tej centrze skoro:

-Banner jest cięższy i lepszej jakości

-Banner ma 3 lata gwary która na prawdę istnieje a nie 99% przypadków centry to wina użytkownika

-Banner ma korki które ułatwiają obsługę aku po 2-3 latach.

-Banner nie jest droższy od Centry.

Fiamm też jest ok.

Warto ryzykować z powodu przyzwyczajenia do marki Centra? Według mnie debila trzeba żeby ten ich chłam kupował. Śmieją się Wam w twarz a wy dalej tylko Centra.

Niech ludzie przestaną kupować Centre to po roku czy dwóch podniosą jakość.

Banner coś ci płaci za reklame???

:grin:

Bo mi by sie nie chciało ciagle o tym samym pisac.. :grin:

Ja mam varte juz 2 rok i zero spadku napiecia.

VARTA stała w korytarzy miesiac i zero ubytków 12,60 cały czas :banan:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w garażu jakiś no-name z marketu (pożyczony od znajomego), nie wiem ile ma lat i czy był używany w jakimś aucie, ale ciągle trzyma ponad 12,7V :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kiedyś to Panie były akumulatory, nie to co dzisiaj.... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do a4 b5


akumulator Centra 80 AH 700A wchodzi na styk trzeba pod kątem wkładać
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banner coś ci płaci za reklame???

:grin:

Bo mi by sie nie chciało ciagle o tym samym pisac.. :grin:

Ja mam varte juz 2 rok i zero spadku napiecia.

VARTA stała w korytarzy miesiac i zero ubytków 12,60 cały czas :banan:

A Ty po co głupio komentujesz? Skoro jedni ciągle piszą o aku firmy Centra ja pisze o Banerze. Polecam ludziom coś porządnego. Co w tym złego? Lepiej zamknąć gębę i patrzeć jak inny się nacina na szajs co?

Ile jest pytań tyle jest odpowiedzi i zauważ, że zazwyczaj kupują tego Bannera więc na darmo się nie produkuje.

Tyle samo tłumacze i polecam oleje 5w40 zamiast zje..anych 10w40 którzy leją wszyscy do wszystkiego. Tu też działa propaganda bo jednak ludzie przesiadają sie na 5w40 i później są zadowoleni. Skoro ja wiem, że można lepiej dziele się tym z innymi a nie patrze jak sobie sami w kolano strzelają. Druga sprawa, że nikt nie czyta tego co już jest. Ciągle trzeba wszystko pisać na nowo i w kółko. Gdyby czytali wystarczyłoby napisać raz czy dwa i sprawa byłaby załatwiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i mój akumulator zaczyna kończyć żywot, dziś po raz pierwszy był problem z odpaleniem, wszystko przygasło na konsoli za drugim razem poszło dopiero ale też z bólem.

Raz go doładywałem już ostatnio i dzień po nie było problemów. Aku skończył już 8 lat, zdaje się od nowości był w aucie marki Moll.

Czas kupić nowy, tak sobie przeglądam ten wątek i nie mogę się zdecydować :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...