Opublikowano 20 Października 201510 l Dev - dzwonilem wczoraj do Ciebie i pytalem odnosnie tych jarzm 630. Podejdzie mi ten zacisk z tym jarzmem pod tarcze i klocki z 320? Czy nie bardzo?
Opublikowano 20 Października 201510 l sluchajcie nie ma co sie oszukiwac, wieksza ilosc tloczkow i wieksza powierzchnia ktora popycha plyn generuje wieksza sile klocka na tarcze i tyle, skok pedalu praktycznie niezauwazalnie sie wydluza, bo wiecej plynu musi byc przepchniete przez wieksza powierzchnie tloczkow ale matematycznie sila nacisku przy wduszeniu pedalu hamulca na maksa zwieksza sie dwukrotnie miedzy przecietnym 4 tlokowym zaciskiem a pojedynczym np ATE S4 B6
Opublikowano 21 Października 201510 l No OK, ale ja pytałem o porównanie co byłoby lepsze - inwestycja w zacisk Brembo Q5 czy modowanie tego co mam (oplot, płyn Motul RBF, lepsze tarcze i klocki, szersze koła). Koszty nie grają roli. A konkretniej czy hebel Brembo+najtańsze tarcze OZ+najtańsze klocki Ferodo byłby lepszy od hebla S4 na tarczach np. EBC+klockach EBC? Robił ktoś takie porównanie? Tak, wiem, że najlepiej wymienić to i to
Opublikowano 21 Października 201510 l nie bedzie lepszy bo klocki i tarcze do podstawa, mozesz miec i 8tlok ale jesli klocki beda gliniane a tarcze z szajsmetalu to to hamowac nie bedzie w ogole
Opublikowano 22 Października 201510 l W zaciskach Brembo powierzchnia klocka jest o około 20-25% większa od tego z S4 wiec siła hamowania na taki samych klockach i traczach będzie większa. Ja powiem tyle że przy zaciskach S4 czasem brakowało mi hamulców. Teraz mam Brembo i jak na razie nie miałem takiego problemu. A auto ma ponad 360 koni wiec szybko się rozpędza i często trzeba schodzić z dużych prędkości Wiem też jedno że jak skończą mi się klocki i tarcze ( obecnie mam klocki Brembo i tarcze OEM Audi) to zapodam coś co wytrzyma troszkę większą temperaturę, natomiast jeśli chodzi o siłę hamowania to taka jak teraz jest już dla mnie wystarczająca. W zaciskach Brembo masz jeszcze dwie rzeczy na plus. 1. dużo ładniej wyglądają od S4 ( chodź jak na Brembo to i tak są brzydkie ) 2. mniej ważą niż S4 Edytowane 22 Października 201510 l przez Jarol
Opublikowano 22 Października 201510 l Jeśli już jesteśmy przy Brembo to mam pytanie. Zanabylem te zaciski z Q5 polift ale okazało się że to wersja pod tarczę 320mm. Etka z reszta też to potwierdza. Gdybym chciał je zamontować do a4 b6 to jakiej tarczy szukać? Ori z A4 czy z q5 ? Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka
Opublikowano 22 Października 201510 l Ja na razie nie kombinuję, ale jak będzie mi brakowało hamulca to chyba pomyślę o Brembo... opychając obecne zaciski S4 nie byłby to jakiś specjalnie drogi mod.
Opublikowano 22 Października 201510 l Jeśli już jesteśmy przy Brembo to mam pytanie. Zanabylem te zaciski z Q5 polift ale okazało się że to wersja pod tarczę 320mm. Etka z reszta też to potwierdza. Gdybym chciał je zamontować do a4 b6 to jakiej tarczy szukać? Ori z A4 czy z q5 ? Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka 320mm z A4 B7, ja pod ten zacisk tarcze staczałem o 1,1mm z promienia (2,2mm mniejsza średnica, chociaż wydaje się mi, że optymalnie byłoby 1,25mm). Edytowane 22 Października 201510 l przez staniek
Opublikowano 24 Października 201510 l Zaciski przednie brembo 4 tloczki 323x28 Moj big brake kit na tyl duzy jednotloczek tarcza 312x25 Co do sily hamowania to raczej jest odwrotnie jak pisze jarol, wiekszy klocek to wieksza powierzchnia, wiec sila nacisku mniejsza Edytowane 24 Października 201510 l przez Tominator
Opublikowano 25 Października 201510 l Zaciski przednie brembo 4 tloczki 323x28 Moj big brake kit na tyl duzy jednotloczek tarcza 312x25 Co do sily hamowania to raczej jest odwrotnie jak pisze jarol, wiekszy klocek to wieksza powierzchnia, wiec sila nacisku mniejsza Jak by tak było to 8 tłoczkowe z mega wielkim klockiem wcale by nie hamowały Siła hamowania nie zależy tylko od siły nacisku ale jeszcze od wielu innch czynników np: powieżchni klocka promienia na którym jest przłożona siła czyli średnicy tarczy hamulcowej współczynnika tarcia
Opublikowano 25 Października 201510 l 8 tloczkowe i 6 tloczkow po to maja taka ilosc tloczkow bo inaczej pakowanie tak wielkiego klocka przy malej ilosci tloczkow mialo by odwrotny skutek. Wyobraz sobie jednotloczke rzedu 57mm na klocku do cayenne 6 tloczkowego, bylaby to porazka w hamowaniu jakich malo, za slaba sila nacisku, nacisk nierownomierny itp. "wiekszy klocek to wieksza powierzchnia, wiec sila nacisku mniejsza" - prawda czy nie? W przyszlym tygodniu sprawdz na 6 tloczku i tarczy 334, zobaczymy czy sily beda jakos odbiegac od 4 tloczka i 323mm
Opublikowano 25 Października 201510 l Tominator na tyle masz 2KN? To pomiar hamowania recznego? Moje tylne 255mm na pomiarze miały chyba ok 2.4KN o ile dobrze pamiętam. Nie wiem czy te wyniki są jakieś miarodajne...
Opublikowano 26 Października 201510 l 8 tloczkowe i 6 tloczkow po to maja taka ilosc tloczkow bo inaczej pakowanie tak wielkiego klocka przy malej ilosci tloczkow mialo by odwrotny skutek. Wyobraz sobie jednotloczke rzedu 57mm na klocku do cayenne 6 tloczkowego, bylaby to porazka w hamowaniu jakich malo, za slaba sila nacisku, nacisk nierownomierny itp.To chyba logiczne po co się stosuje zaciski wielotłoczkowe ale według twojego rozumowania nie ma sensu stosowania takich zacisków bo mają duży klocek przez co jest mniejsza siła hamowania. Ja napisałem że większy klocek to większa siła hamowania a ty to podważyłeś. Tominator z klockami jest dokładnie tak samo jak z oponą wąska opona ma dużo większy nacisk na 1cm2 od szerokiej opony a pomimo tego przyczepność na wąskiej jest dużo gorasz. Tak samo z klockami pomimo tego ze przy większym klocku siła nacisku na 1cm2 klocka jest mniejsza to siła hamowania jest większa. Edytowane 26 Października 201510 l przez Jarol
Opublikowano 26 Października 201510 l Wampir to jest pomiar tylu ale nie recznego tylko hamulca noznego ze tak powiem. Ciezko porownywac bo to jest na roznych stacjach i urzadzeniach nawet nie wiem czy dobrze skonfigurowanych. Zaloze 6 tloczka to podjade i zobacze. Czy sila bedzie wieksza czy mniejsza? Hmm zapewne od jakiejsx wartosci wartosc sily nacisku nie ma juz duzego znaczenia na proces hamowania. Jarol nie zrozumiales mnie, wiekszy klocek to wieksza powierzchnia co daje mniejsza sila nacisku na 1cm2 stad stosuje sie wiecej tloczkow, zeby ta sile wyrownac. Nigdzie nie napisalem ze auto bedzie gorzej hamowac na wiekszym klocku, dyskusja dot. Jednego elementu ktory ma wplyw na sile hamowania, ale oczywiscie finalna jakosc hamowania jest zalezna takze od wielu innych czynnikow ktorych nie poruszalismy bo skupilismy sie tylko na sile nacisku ok?
Opublikowano 29 Października 201510 l panowie od czego dobrać tarcze do b7 pod 6 tłoki z Q7 ? Merc Ml i przetoczyć otwór. Tanie jak barszcz jak na ten rozmiar.
Opublikowano 30 Października 201510 l Dzięki Bieniek ! Tarcze biorę zimermana a klocki jakie brać ? Brembo , ATE ,Ferodo ?
Opublikowano 31 Października 201510 l Brembo zalozone, pojade i sprawdze jakie sily na tej samej stacji, jak sie podoba?
Opublikowano 31 Października 201510 l bede z Toba szczery - nasrać i zaorać kilkanascie aut na tym forum ma taki setup, zwykla wydumka, lepiej dac 4tłok nie ma kombinacji ze srubami tarczami przewodami oslonami poza wygladem na ktory złapie sie kilku ślepych nie ma tam nic ciekawego.
Opublikowano 31 Października 201510 l i strasznie wysoko stoi. Razi to w oczy. Co do tarczy to się nie wypowiem.
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto