Opublikowano 22 Czerwca 20215 l 16 godzin temu, Dev napisał: jaki dałes płyn hamul;cowy ? ATE SL6, to było dobre przez 2 lata, a teraz dźwięk pracujących zacisków taki skrzypiący jakby guma o metal
Opublikowano 22 Czerwca 20215 l 14 godzin temu, Wandej napisał: Jak chcesz to mam 4-tłok Brembo w dobrej kasie na tarczy 320mm A zwykłe zaciski są ilu tłoczkowe?
Opublikowano 22 Czerwca 20215 l 3 godziny temu, Hubcio099 napisał: A zwykłe zaciski są ilu tłoczkowe? 1 tłok 60mm
Opublikowano 22 Czerwca 20215 l nagrałem ten dźwięk skrzypienia hamulcy kilka razy nacisnąłem hamulec przez forum to raczej tylko domysły bedą dziwne bo hamuje elegancko ale musze to rezebrać, wyczyścić ponownie i złożyć bo wq ten dźwięk Edytowane 22 Czerwca 20215 l przez JeJu
Opublikowano 22 Czerwca 20215 l 9 godzin temu, JeJu napisał: przez forum to raczej tylko domysły bedą dziwne bo hamuje elegancko ale musze to rezebrać, wyczyścić ponownie i złożyć bo wq ten dźwięk Mam podobny dźwięk skrzypienia, ponadto prawa strona słabiej hamuje. Czyżby prowadnice?
Opublikowano 24 Czerwca 20215 l Witam wszystkich , wprawdzie nie posiadam a4 b6 ale pisze z pomocą , posiadam a3 8p lift 2.0 tfsi hamulce z przodu 312mm, chciałem przejsc na 345mm i zakupiłem zaciski z jarzmami od s3 8p ( okazało sie ze zaciski są prawdopodobnie od s4 b6 345mm ) napewno przewody są inne ale czy reszta bedzie pasować ? zaciski wyglądaja identycznie jak te od s3 te same nr, chyba ten sam rozstaw srub mocujacych 146mm. Zaciski kupiłem w srednim stanie ale zrobiłem już na nich regeneracje i szkoda zeby sie zmarnowały w takim stanie. tarcze kupiłem od s3 8p 345x30 Bardzo prosze o odpowiedz Pozdrawiam
Opublikowano 24 Czerwca 20215 l z tyłu zacisku inne sa przewody stalowe i blaszki które je trzymają potrzebujesz: 1K0 611 763 A 1K0 611 764 A 1K0 611 841 A 1K0 611 842 A Edytowane 24 Czerwca 20215 l przez Dev
Opublikowano 25 Czerwca 20215 l Dzieki za szybką odpowiedz, jeszcze mam jedno pytanie podany przez Ciebie przewód mam wymienić z tym który mam w zacisku ? Mechanik powiedział że musze zamówić przewód ten co na zdjęciu aby to połączyć z tym przewodem co mam aktualnie w zacisku.
Opublikowano 26 Czerwca 20214 l 21 godzin temu, mrkoksu94 napisał: Dzieki za szybką odpowiedz, jeszcze mam jedno pytanie podany przez Ciebie przewód mam wymienić z tym który mam w zacisku ? Mechanik powiedział że musze zamówić przewód ten co na zdjęciu aby to połączyć z tym przewodem co mam aktualnie w zacisku. Na zdjęciu masz zacisk z blaszkami i przewodem z A4, a Ty potrzebujesz do A3, inaczej wygladaja te elementy. Przewód jest ok
Opublikowano 28 Czerwca 20214 l Dzień dobry! Potrzebuję pomocy żeby dopasować jakieś hamulce do mojego auta kupiłem już z takimi i ostatnio zapaliła się kontrolka klocków hamulcowych, to przy okazji tarcze też chyba wypada wymienić bo rancik mają spory dość. Pytanie tylko co tu założyć żeby pasowało? Potrzebuję tarcze i klocki na przód, plus klocki na tył (bo tarcze wydaje mi się, że jeszcze spoko wyglądają). Poprzedni właściciel twierdzi że zakładał tu na przód klocki Ferodo 1629 i mówił że to zacisk z A6. To by się mogło zgadzać, ale powiedział mi też, że na tył zamawiał klocki Ferodo 1636, ale z tego co zauważyłem z zewnątrz to na klocku na tyle jest Ferodo 4260 i teraz się zastanawiam czy skoro tył się nie pokrywa z tym co mówił, to czy przód też będzie niezgodny Z tego co udało mi się "mniej więcej" zmierzyć bez ściągania koła to przednie tarcze grubość 30mm średnica 320, tylne tarcze średnica ~280mm. Czy po tych zdjęciach jesteście mi w stanie podpowiedzieć co tutaj założyć? Czy Tarcze Zimmerman Sport 100.1249.52 + Ferodo DS Performance 1629 będą tutaj pasować? Co z tyłem? Czy klocki 1636 i 4260 są zamienne? Nie chciałbym zamawiać i odsyłać jak się przy montażu okaże że coś nie pasuje
Opublikowano 28 Czerwca 20214 l Zacisk z A6 C6 pasuje do B6/B7 - jest identyczny, różnica dotyczy samej tarczy i ona nie pasuje do A4. Z tyłu zapewne siedzi 288 od A4 B7. Klocki 4260 są pod wozy z koncernu PSA.
Opublikowano 28 Czerwca 20214 l 4 godziny temu, KamoV napisał: Dzień dobry! Potrzebuję pomocy żeby dopasować jakieś hamulce do mojego auta kupiłem już z takimi i ostatnio zapaliła się kontrolka klocków hamulcowych, to przy okazji tarcze też chyba wypada wymienić bo rancik mają spory dość. Pytanie tylko co tu założyć żeby pasowało? Potrzebuję tarcze i klocki na przód, plus klocki na tył (bo tarcze wydaje mi się, że jeszcze spoko wyglądają). Poprzedni właściciel twierdzi że zakładał tu na przód klocki Ferodo 1629 i mówił że to zacisk z A6. To by się mogło zgadzać, ale powiedział mi też, że na tył zamawiał klocki Ferodo 1636, ale z tego co zauważyłem z zewnątrz to na klocku na tyle jest Ferodo 4260 i teraz się zastanawiam czy skoro tył się nie pokrywa z tym co mówił, to czy przód też będzie niezgodny Z tego co udało mi się "mniej więcej" zmierzyć bez ściągania koła to przednie tarcze grubość 30mm średnica 320, tylne tarcze średnica ~280mm. Czy po tych zdjęciach jesteście mi w stanie podpowiedzieć co tutaj założyć? Czy Tarcze Zimmerman Sport 100.1249.52 + Ferodo DS Performance 1629 będą tutaj pasować? Co z tyłem? Czy klocki 1636 i 4260 są zamienne? Nie chciałbym zamawiać i odsyłać jak się przy montażu okaże że coś nie pasuje Tam masz nr 23914 i to on jest ważny 4260 to nr mieszanki
Opublikowano 29 Czerwca 20214 l W dniu 22.06.2021 o 12:28, JeJu napisał: nagrałem ten dźwięk skrzypienia hamulcy kilka razy nacisnąłem hamulec przez forum to raczej tylko domysły bedą dziwne bo hamuje elegancko ale musze to rezebrać, wyczyścić ponownie i złożyć bo wq ten dźwięk Mam identyczny objaw u siebie w zaciskach 320mm. Jakiś czas temu założone nowe tłoczki i gumki - brak efektu. Kolega Dev w którymś poście pisał że skrzypienie może być powodowane przez słaby płyn hamulcowy, więc w zeszły weekend zmieniłem go na nowy, oryginalny płyn vw/audi. Natychmiastowej poprawy nie było, więc będę jeździł dalej i obserwował ?
Opublikowano 30 Czerwca 20214 l 1 godzinę temu, Hubcio099 napisał: Ma ktoś zestaw na swapa 312-320 / 255-288? Mam przód 320mm na 4- tłoku Brembo w dobrej kasie Pisz pw jak chcesz
Opublikowano 7 Lipca 20214 l W dniu 28.06.2021 o 20:26, Dev napisał: Tam masz nr 23914 i to on jest ważny 4260 to nr mieszanki Dzięki za rozwianie wątpliwości! Przy okazji orientujesz się może jakie parametry (gwinty i długość) powinny mieć pasujące przewody w stalowym oplocie? + jakimi producentami tego typu przewodów warto się zainteresować a których raczej omijać?
Opublikowano 8 Lipca 20214 l W dniu 7.07.2021 o 22:23, KamoV napisał: Dzięki za rozwianie wątpliwości! Przy okazji orientujesz się może jakie parametry (gwinty i długość) powinny mieć pasujące przewody w stalowym oplocie? + jakimi producentami tego typu przewodów warto się zainteresować a których raczej omijać? Jak weźmiesz HEL-a będziesz potrzebowal na przód 4szt podkladek(po 2 na stronę) o grubości 4.5mm żeby zlikwidować luz na łączeniach przewodow. Nie pamiętam jak tyl bo mechanik mi zakladal ale chyba też trzeba dać jakies podkladki.być może te same więc suma sumarum 6szt.
Opublikowano 10 Lipca 20214 l Cześć, w najbliższym czasie chciałbym zrobić swapa hamulców do siebie do seata exeo i myślałem nad 345/320 przód a na tył widzę że jest problem z dostępnością 300mm więc jak nie 300mm to ktoś ma jakiś inny pomysł? Myślałem żeby dać coś większego niż 288mm
Opublikowano 10 Lipca 20214 l 13 minut temu, Bukar21 napisał: Cześć, w najbliższym czasie chciałbym zrobić swapa hamulców do siebie do seata exeo i myślałem nad 345/320 przód a na tył widzę że jest problem z dostępnością 300mm więc jak nie 300mm to ktoś ma jakiś inny pomysł? Myślałem żeby dać coś większego niż 288mm Mam nowe zestawy 288mm na tył i na przód 320mm Brembo 4-tłok jakbyś chciałZestaw bardzo zadowalający. Dopóki nie będzie jarzm pod 300mm to niestety tylko używki S4 które ciężko dostać. Edytowane 10 Lipca 20214 l przez Wandej
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto