Opublikowano 12 Sierpnia 20205 l Stoję przed zmianą tarcz i klocków z tyłu. Z przodu mam obecnie tarcze 288 (na swap pewnie przyjdzie czas), z tyłu 245. Wg numeru VIN z tyłu w serii były jednak 255. Jakie tarcze powinienem założyć zakładając, że z przodu jeszcze z rok pojeżdżę na obecnych tarczach? Jeśli 255 to czy jarzmo, zacisk lub osłona będą pasować? Czy nie będzie wtedy tył zbyt mocny w proporcji do przodu?
Opublikowano 12 Sierpnia 20205 l Godzinę temu, El Patriko napisał: Stoję przed zmianą tarcz i klocków z tyłu. Z przodu mam obecnie tarcze 288 (na swap pewnie przyjdzie czas), z tyłu 245. Wg numeru VIN z tyłu w serii były jednak 255. Jakie tarcze powinienem założyć zakładając, że z przodu jeszcze z rok pojeżdżę na obecnych tarczach? Jeśli 255 to czy jarzmo, zacisk lub osłona będą pasować? Czy nie będzie wtedy tył zbyt mocny w proporcji do przodu? Ktoś Ci coś źle sprawdził. Jesli masz BEX to masz 312/255.
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 17 godzin temu, Wandej napisał: Ktoś Ci coś źle sprawdził. Jesli masz BEX to masz 312/255. Mam bex, ale na fakturce poprzedniego właściciela są następujące tacze i klocki: DF4186 (tarcze trw 245 mm) GD8823 (klocki trw) Z przodu natomiast: DF2652 (tarcze trw 288 mm) GDB1307 (klocki trw) Osłona z tyłu wygląda, jak by mogła zmieścić większą tarczę. Możliwe, że nie sprawdził dobrze co kupuje i potem założył co miał. Co z tym teraz mogę zrobić? Edytowane 13 Sierpnia 20205 l przez El Patriko
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 54 minuty temu, El Patriko napisał: Mam bex, ale na fakturce poprzedniego właściciela są następujące tacze i klocki: DF4186 (tarcze trw 245 mm) GD8823 (klocki trw) Z przodu natomiast: DF2652 (tarcze trw 288 mm) GDB1307 (klocki trw) Osłona z tyłu wygląda, jak by mogła zmieścić większą tarczę. Możliwe, że nie sprawdził dobrze co kupuje i potem założył co miał. Co z tym teraz mogę zrobić? Albo masz przeszczepionego BEX`a albo masz 312-255. Innej opcji nie ma
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Autor 2 godziny temu, Wandej napisał: Albo masz przeszczepionego BEX`a albo masz 312-255. Innej opcji nie ma Albo mu klocek tylko w połowie się ściera
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 13 minut temu, H4mm3R napisał: Albo mu klocek tylko w połowie się ściera To już czarny scenariusz?
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Z kodów wyposażenia na wlepie wynika dokładnie tak jak piszesz, że powinny być 312/255. Bex był fabrycznie, tak wynika z vinu i wlepy. Ciekawe skąd się tu wziął zestaw 288/245... Ma ktoś może jakieś rady co z tym teraz można zrobić?
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 32 minuty temu, H4mm3R napisał: Albo mu klocek tylko w połowie się ściera Scenariusz czarny, ale jak tak patrzę to całkiem możliwy. Czy z montażem mniejszych tarcz poprzedni włściciel nie miał by problemu w takiej sytuacji?
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 2 godziny temu, El Patriko napisał: Scenariusz czarny, ale jak tak patrzę to całkiem możliwy. Czy z montażem mniejszych tarcz poprzedni włściciel nie miał by problemu w takiej sytuacji? Nie. Normalnie spasuje, tym bardziej, ze klocek przedni jest ten sam(zacisk również)
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Dzięki. Chyba wychodzi na to że poprzedni właściciel po prostu wziął mniejsze po taniości i takie tu założył. W takim razie chciałbym zostawić jeszcze powiedzmy na rok te 288 z przodu bo nie są zużyte, a auta nie jestem jeszcze na tyle pewny aby inwestować w wymianę niewyeksploatowanych części. Przoszę o radę czy w takiej sytuacji mogę spokojnie 255 brać na tył? Nie będzie za mocno tył hamował przy 288/255? No i czy przy zmianie 245 -> 255 powinienem dokupić jarzmo? Edytowane 13 Sierpnia 20205 l przez El Patriko
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Zacisk pod 245 i 255 jest tak sam. Na 312 jest taki sam zacisk jak w 288, ale jarzmo wymaga wymiany. Moim zdaniem szkoda inwestować w 312, jeżeli musisz zmienić tarcze. Swoje zaciski zawsze możesz sprzedać. 288/245, nieźle ktoś przydziadował... Edytowane 13 Sierpnia 20205 l przez george
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l 17 minut temu, Dev napisał: Albo kupil sobie 15tki na zime 15tka z dobrym ET zmieści 312. Do S6 C4 były stalowe a tam siedziało również 312. Chyba ET 40 było w takich stalówkach.
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Godzinę temu, george napisał: Moim zdaniem szkoda inwestować w 312, jeżeli musisz zmienić tarcze. Swoje zaciski zawsze możesz sprzedać. Znaczy się sugerujesz od razu celować w minimum 320? Godzinę temu, george napisał: 288/245, nieźle ktoś przydziadował... 16 minut temu, Dev napisał: Albo kupil sobie 15tki na zime A no przydziadował... A 15stek chyba nie było w planach, bo auto jeździło na wielosezonówkach na felgach 16'. Pytanie co z tyłem polecacie Panowie w takiej sytuacji zrobić, bo tył muszę zrobić niestety na już. Na wyjeździe wakacyjnym klocek mi się zużył do 0 (nie mam pojęcia czy tak nieproporcjonalnie szybko się ścierał, czy jakimś cudem się posypał w czasie jazdy), została sama blacha i mocno porysowała tarczę w trakcie powrotu do domu, także auto stoi. Ma sens przy bexie w quattro zakładanie 255 na tył, jazda na konfiguracji 288/255 i w przyszłym roku podmianka samego przodu na 320? Nie chcę robić fuszerki, a nie za bardzo się na tym znam niestety.
Opublikowano 13 Sierpnia 20205 l Panowie temat wielokrotnie dyskutowany. Nawet nie warto się zastanawiać. Zdecydowanie 320mm przód i 288mm tył optymalny setup. Zwłaszcza, że obecnie można taki setup dostać w rozsądnych pieniądzach. Pozdrawiam
Opublikowano 14 Sierpnia 20205 l 6 godzin temu, El Patriko napisał: Znaczy się sugerujesz od razu celować w minimum 320? A no przydziadował... A 15stek chyba nie było w planach, bo auto jeździło na wielosezonówkach na felgach 16'. Pytanie co z tyłem polecacie Panowie w takiej sytuacji zrobić, bo tył muszę zrobić niestety na już. Na wyjeździe wakacyjnym klocek mi się zużył do 0 (nie mam pojęcia czy tak nieproporcjonalnie szybko się ścierał, czy jakimś cudem się posypał w czasie jazdy), została sama blacha i mocno porysowała tarczę w trakcie powrotu do domu, także auto stoi. Ma sens przy bexie w quattro zakładanie 255 na tył, jazda na konfiguracji 288/255 i w przyszłym roku podmianka samego przodu na 320? Nie chcę robić fuszerki, a nie za bardzo się na tym znam niestety. jak nie chcesz robić fuszerki to oddaj do dobrego mechanika i po temacie.
Opublikowano 14 Sierpnia 20205 l 12 godzin temu, george napisał: 15tka z dobrym ET zmieści 312. Do S6 C4 były stalowe a tam siedziało również 312. Chyba ET 40 było w takich stalówkach. Nie zmieści, bo nie problemem jest osadzenie tylko średnica tarczy.
Opublikowano 14 Sierpnia 20205 l 56 minut temu, DivaynEays napisał: Nie zmieści, bo nie problemem jest osadzenie tylko średnica tarczy. Mówię jedynie o tym co producent dokładał... ale mniejsza o to.
Opublikowano 14 Sierpnia 20205 l Hej właśnie wymieniam hamulce na 320 i może ktoś powiedzieć jak puści kabel od złożycia hamulców?
Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto