Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

Uczono mnie na starych silnikach i tego sie trzymam. Tak dla scisłości widze ze pare osób czeka tylko aby na mnie naskoczyć a ja mam z tego radoche :grin:

Stare diesle od zasady niczym sie nie roznia od nowych...W kazdym masz zawory, tloki itd...30 lat temu tez sie tak wymienialo uszczelniacze zaworowe...

Nie szukaj podtekstow w postach. Po prostu kazdy ma prawo wyrazic swoja opnie, a sprawy sie tak maja, ze skoro kilka osob ma taka sama opinie, to warto sie nad tym zastanowic, czy przypadkiem nie maja racji i prostuja temat, kiedy ktos wypisuje glupoty. Sorry za OT...

Edytowane przez Lukasz_N
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że w tych sytuacjach jest ważny olej (im gęściejszy tym lepszy) wyklekotany silnik na bardzo dobrym oleju ale rzadkim bendzie miał niedomagania. Niejednokrotnie poprzedni właściciel leje olej powiedzmy x, my po zakupie w trosce o silnik nowo zakupionego auta lejemy lepszy droższy olej co powoduje wymycie silnika i zaczyna dudnić i zaczynamy szukać dlaczego przecież najlepszy olej i silnik ma niezaduży przebieg a coś nie tak..No właśnie silniki z niemiec w naszych autach w większości latał na 'long laif" czyli wymiana co 25-tyś.(czyli smoła gęsty) To zabiło większośc aut. Następną sprawą jest ON w oleju, w silnikach z DPF często tam się pojawia i go rozrzedza i powoduje szybsze zużycie, do takiedo silnika lanie dobrego drogiego rzadkiego oleju spowoduje niedomagana. Wcześniej pisałem że niski poziom oleju u mnie spowodował brak dudnienia niestety myliłem się to nie stan oil a jego gęstość, przejechałem 1400km stan się zmniejszył oil zgęstniał i przestało dudnić po wymianie po jakimś tygodniu dopiero usłyszałem lekkie dudnienie. Teraz zastanawiam się nad zmianą oleju na inny ale niemam w tym temacie kompletnie wiedzy choć pewny jestem że olej ma wpływ na pracę mojego silnika.. Proszę o jakieś sugestie bardziej doświadczonych forumowiczów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę awx na durablend valvoline i w bjb synpower nic nie dudni. Dziwne odgłosy były na shell i motulu w zimie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli 5w30 507 tez durablend lub lepszy synpower.

Podaj tu dane auta i gotowe

http://www.valvolineeurope.com/polish/lubricant_advisor

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajna stronka, wiem teraz od czego zacząć rozmowę w sklepie. Dzięki bardzo.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy producent ma na swojej stronie "dobierz olej" tylko na markę się zdecyduj. [emoji6]

Ja polecam Valvoline.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie chodziło mi o opinie forumowiczów. A tak na marginesie ile masz nalatane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

320 000 i rośnie.

W Octavii II 230 000 ale mam ją od fabryki a audi od Niemca co miał daleko do kościoła.

Tu masz o olejach, ale ostrzegam fan boy love motul.

http://a4-klub.pl/index.php?/topic/9150-[ALL-TDI]-Jaki-olej-do-TDI

Edytowane przez POWER-KRIS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.[emoji12] To 2 Octavia i ma 230 000.

Twojej liczby to by 123 i 124 meski razem nie wytrzymały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.[emoji12] To 2 Octavia i ma 230 000.

Twojej liczby to by 123 i 124 meski razem nie wytrzymały.

Tak myślałem, ale wolałem dopytać :tongue4::decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto mój wałek. Przebieg 291 tyś. Tez słychać klekotanie i dudnienie lekkie ale na moje oko wałek jest ok. Wszystkie krzywki wizualnie takie same.

74652aff0d8a29fd2f231f17b105cda9.jpg

1ee45dee2d8eda79a8cd863b510fbf8e.jpg

Na wasze oko jak to wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak nowy !?

Tylko się cieszyć! Są fazki :-)

wysłane z Commodore 64

Kolego napisz coś więcej. Jak długo masz auto? Jaki olej i co ile wymieniany A jeśli z Niemiec to co ile przegląd był robiony?

wysłane z Commodore 64

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auto mam od 2013 roku, krajowe. Wg. karty pojazdu jestem 3 właścicielem. Od początku do 130 tyś lany był olej Castrol, poprzedni właściciel co lał nie wiem, przypuszczam że to samo. Ja od początku jak mam auto leje Mobil super 3000 XE 5W30. Wymiana co 10tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich od 6 miesięcy jestem posiadaczem a4 BKE , trafiłem na forum ponieważ mnie również denerwowało to dudnienie, czasmi występowało czasami nie, oprócz tego było minimalne drżenie kierownicy, wczoraj zaprowadziłem samochód na wymiane rozrżądu i kazałem zdjąć i sprawdzić jak wałek i reszta, powiedziałem na co mają zwrócić uwagę, zadzwonił dzisaj mechanik że wypadł ten brok, wałek i szklanki w porządku. Jak odbiorę samochód to dam znać czy to ustąpiło. Jeszcze raz dzięki za wszystkim, dzieki takim forum można się wiele nauczyć pozdrawiam


auto odebrane, fukania brak , silnik też chodzi dużo ciszej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...