Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wałek rozrządu i dziwne dudnienie w obudowie filtra powietrza A4 B6 1.9TDI PD


majster151

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie na 3 cylindrze wytarta jak uj dzisiaj zauważyłem tylko dlaczego korekcja tam jest na minus 1mg a nie na plus??

IMG_0809.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2017 o 00:24, czachapll napisał:

U mnie na 3 cylindrze wytarta jak uj dzisiaj zauważyłem tylko dlaczego korekcja tam jest na minus 1mg a nie na plus??

IMG_0809.jpg

Wow ładnie rozklepana ta krzywka :D przynajmniej nie musisz się zastanawiać czy już wymieniać wałek czy jeszcze nie ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2017 o 19:51, radeek9 napisał:

 



 

 

20170513_174401.jpg

20170513_174425.jpg

20170513_174438.jpg

20170513_174459.jpg

20170513_174521.jpg

20170513_174539.jpg

20170513_174555.jpg

20170513_174616.jpg

Po co wymieniałeś dobry wałek :decayed:

Masz go jeszcze ? Chętnie go przygarnę :P

Edytowane przez piotrsob1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.06.2017 o 00:15, piotrsob1 napisał:

Po co wymieniałeś dobry wałek :decayed:

Masz go jeszcze ? Chętnie go przygarnę :P

W sumie to gdybym miał jeszcze raz wymieniać ten wałek (własciwie nie tylko wałek ale i resztę gratów które kiedykolwiek wymieniłem), bogatszy o wiedzę którą mam teraz, to bym go już nie wymieniał.

Mam jeszcze ten wałek, myślałem o sprzedaży go na allegro, ale dopiero po tym jak sprzedam samochód, czyli może za jakieś 2-3 miesiące. Jak jeszcze będziesz zainteresowany, to mogę się do Ciebie odezwać. Jeśli nie, to może pójdzie na allegro.

Tak z ciekawości - w jakim dziale moge napisać, jeśli chciałbym się dowiedzieć ile mogę cenić za swój samochód lub wałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, radeek9 napisał:

W sumie to gdybym miał jeszcze raz wymieniać ten wałek (własciwie nie tylko wałek ale i resztę gratów które kiedykolwiek wymieniłem), bogatszy o wiedzę którą mam teraz, to bym go już nie wymieniał.

 

Gdzieś już pisałem ale powtórzę jeszcze raz, nie wsadzać łap tam gdzie jeszcze nie trzeba i nie poprawiać fabryki, "lepsze jest wrogiem dobrego". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, slawekk1980 napisał:

Gdzieś już pisałem ale powtórzę jeszcze raz, nie wsadzać łap tam gdzie jeszcze nie trzeba i nie poprawiać fabryki, "lepsze jest wrogiem dobrego". 

W moim przypadku akurat najpierw było cicho, a potem pojawił się basowy pomruk z filtra (nie mylić z "fukaniem"), więc próby wyeliminowania tego były jak najbardziej zasadne ;) inna sprawa, że wymieniłem pół przodu a pomruk jak był tak i jest :P tylko nieco cichszy

aczkolwiek sławek przyznam Ci rację :P

Edytowane przez radeek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jak wygląda sprawa uzytkowania auta przez pierwsze kilometry po wymianie wałka. Jakaś delikatna jazda,unikanie wysokich obrotów i gwaltownego przyśpieszania ??? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany i panewki 

zakładał kotoś wałek rozrządu firmy INA ? cena w IC 1700zeta 500zł więcej niż np febi !?

jest wykonany z jakiegos innego materiału czy to dalej to samo co febi, Kolbenschmidt itd. ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

57 minut temu, kamil-vag napisał:

Ina, Ruville itd... jeden badziew jeśli chodzi o wałki.

Dokładnie nie ma co kombinować tylko wkładać Kolbenschmidta ,chyba najbardziej sprawdzony na forum z zamienników , ewentualnie ładną ori używkę na której widać fazki :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od kilku dni mam nowy wałek. Zakupiłem set z firmy ET ENGINETEAM  . W komplecie był stalowy wałek,śruby do wałka,panewki i szklanki ale one były z Kolbenschmidta. Na razie wszystko ok. Dam znać jak to się sprawuje po czasie.

Edytowane przez Gregorski3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Gregorski3 napisał:

Ja od kilku dni mam nowy wałek. Zakupiłem set z firmy ET ENGINETEAM  . W komplecie był stalowy wałek,śruby do wałka,panewki i szklanki ale one były z Kolbenschmidta. Na razie wszystko ok. Dam znać jak to się sprawuje po czasie.

Jakie koszta za ten set?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak też myślałem że to jedno G... ale zastanowiła mnie cena +/-500zł więcej za INA  od tych innych np. ruville itp.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, turzol napisał:

Jakie koszta za ten set?

Szwagier ma warsztat i po maksymalnych zniżkach wyszło coś koło 1150 zł za cały set. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 13.05.2017 o 19:51, radeek9 napisał:

Siema, wymieniłem u siebie wałek i resztę na to z opisu:


1. Wałek rozrządu
producent Kolbenschmidt
numer producenta: 50006343
numer OE: 038109101AF


2. Uszczelniacz wałka rozrządu
Producent: Elring
Indeks 129.780
Średnica wewnętrzna [mm] 32
Średnica zewnętrzna [mm] 47
Grubość [mm] 10

3. Komplet 10 panewek wałka rozrządu
producent: Glyco
numer producenta: N147/5

4. Komplet ośmiu popychaczy hydrulicznych (wzmocnionych, koloru czarnego):
Producent: INA
Kraj pochodzenia: Niemcy
Numer producenta: 420 0209 10, 038 109 309C, XM21-6500-BA

Może idealnie nie jest, ale jest już całkiem cicho, więc nie będę się więcej czepiał. Tym sposobem, tylko od listopada mam:

- zregenerowaną głowicę: w tym nowe zawory, prowadnice, uszczelniacze i uszczelkę

- wymieniony pompowtrysk

- popychacze, panewki, wałek, uszczelniacz wałka

- obie poduszki pod silnikiem,

- poduszkę skrzyni biegów

- oba przeguby wewnętrzne

- świece

- gumki na sprzęgiełku klimatyzacji

Szczerze to jak już wszystko ogarnąłem, to zastanawiam się chyba nad sprzedażą samochodu :) Nie miałem sumienia kogoś wsadzić na minę, więc stratny jestem kupę kasy :) Dla potomnych wstawiam jeszcze zdjęcia wałka. Dwie krzywki są lekko wytarte, ale mechanicy upierali się, że można jeździć na tym. Na ostatnim zdjęciu krzywka też wygląda na wytartą, ale tylko tak pada światło. Pozdrawiam wszystkich

20170513_174401.jpg

20170513_174425.jpg

20170513_174438.jpg

20170513_174459.jpg

20170513_174521.jpg

20170513_174539.jpg

20170513_174555.jpg

20170513_174616.jpg

Jaka cena za wałek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam dylemat, mam do kupienia ładny wałek coś jak ze  zdjęć powyżej... Ale jeden z kolegów z forum pisał że jeździ na trochę wytartym ponad 25tys I nic się nie dzieje... Zdjęcia mojego znajdują się w temacie o pompowtryskach. 

Jak myślicie kupić? Cena za tą używke 400 PLN. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.06.2017 o 14:20, ŁukaszPłock napisał:

Jaka cena za wałek?

Coś chyba koło 850-880 zł za kolbenschmita samego wyszło.

Wspominałem wczesniej o basowym pomruku z filtra, który niestety dalej jest. Jest on identyczny jak na filmiku poniżej (tyle że z opla merivy)

Tu po zatkaniu przepływomierza rezonans ustaje. Pytanie do bardziej obeznanych w zasadach "działania samochodu" :) - może to być wina przepływomierza? Czy po prostu coś innego powoduje ten rezonans ale zatkanie przepływomierza go maskuje? Nie mam przepływki na podmianę, a wydawać więcej kasy w ciemno już mi się nie chce.

Wałek, popychacze, panewki, zawory, głowica wyeliminowane, egr też był zaślepiany

Edytowane przez radeek9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam ten problem dudnienia jutro postaram się to sprawdzić mam sprawną przepływkę na podmianę z AWX-a :wink: i zobaczymy co z tego wyjdzie :P

 

Edytowane przez maks149
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, maks149 napisał:

też mam ten problem dudnienia jutro postaram się to sprawdzić mam sprawną przepływkę na podmianę z AWX-a :wink: i zobaczymy co z tego wyjdzie :P

 

jakbyś mógł to byłbym wdzięczny ;) zrobiłem ten sam test u siebie i faktycznie dudnienie ustaje (nagrałem film ale w ogóle nic na nim nie słychać), tylko co ciekawe, po zatkaniu ręką przepływomierza albo z okolicy metalowej rurki idącej od egr, albo z początku wydechu (nie jestem w stanie zlokalizować) słychać syczenie. Syczenie to słychać też na postoju, przy poskładanym samochodzie i wtedy jak się pojawia to dudnienie jest cichsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...