Instalacja kierownicy multifunkcyjnej S3 R8 S6 TT A4 B7 B8
29 29

1319 odpowiedzi w tym temacie

Rekomendowane odpowiedzi

Myślałem o tym, ale gdzieś na forum wyczytałem, że przy samej zmianie kierownicy nie trzeba. Wystarczy prosto założyć. Łatwo powiedzieć :)

Jak będzie trzeba się pojedzie na wystawienie. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na kierownicy masz wieloklin.
    Mazakiem zaznaczasz pierwsze położenie po wymianie. Zarówno na wieloklinie jak i kierownicy.
    Jeśli musisz skorygować to przekładasz o jeden ząbek w stronę, którą potrzebujesz.
    Ot i cała filozofia.

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, rozumiem,  a jeśli po zrobieniu takiego zabiegu jak opisujesz, tj. przełożyć o jeden ząbek w prawo - jeśli kierownica byla wcześniej przesunięta lekko w lewo i wtedy nie jest prosto tylko na odwrót lekko w prawo, wtedy to co może być powodem ? Źle taśma założona? Zle vagowanie ? Jak dobrze pamiętam po podłączeniu vag miały być zera, to mialo znaczyć, że jest kiera prosto czy taśmą - jeśli dobrze pamiętam. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli przekładka nie pomoże to trzeba zrobić zbieżność.
    Chociaż nie sądzę by nic to nie dało, bo wieloklin ma naprawdę drobne ząbki.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ok, sprawdzę i dam znać. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, czy piny do złącza 4E0972133 podejdą z A4 B6? Czy trzeba wymieniać bądź lutować? Mogę prosić o symbol pasujących pinów?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cześć, mam kiere z b8, moduł Q, zwijak A i pierwsza sprawa nie pasowały kostki poduszki, duża kostka żółta do zwijaka i mała żółta za zwijakiem. Czy to normalne? Bo w manualu nic nie wspominano. Dalej po zakodowaniu na 02042 wali błędami o braku komunikacji. Vin przyuczyłem. Błędy to  01426, 01304.  Bezpiecznik 13 ok, poduszkę mam na jeden nabój i od niej wiązkę 

IMG_20170417_171627-459x816.jpg

Edytowane przez ganjaq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jakby od Was moje życie zależało już bym dawno nie żył.

Poduszkę z wiązka miałem z a3 dlatego po pierwsze przerobienie kostek (zabieg polegał na ścięciu ich trochę nożykiem, dalej zamiana pinów miejscami według tego opisu (kable w kostce kolorowe, nie czarne, mimo że w samym opisie kolory i tak były inne jak w kostce, miejsca przecięcia pinów zgodne):

- brązowy z pinu 7 do 1

- żółty z pinu 8 do 2

- czerwony z pinu 10 do 8

Dalej w przypadku braku komunikacja z radiem sprawdzamy czy leci do radia can, ja nie miałem dlatego podebrałem z licznika, kostka niebieska, piny 19 i 20 wstawiamy jeśli nie ma i ciągniemy do radia, piny 19 licznika: CAN-L przy radiu i 20 pin licznika : CAN-H przy radiu)

Na zdjęciu widać mam radio Concert II, działają obie rolki na kierownicy

I tak powinna wyglądać odpowiedz, gdyby odpowiedzi czy podpowiedzi były pisane częściej jak durne odpowiedzi gdzieś już to było, czytać uważnie, temat nie miałby 52 stron

Edytowane przez ganjaq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy kierownica od nowej audi TT bez przycisku mode zadziała z modułu od b7?

18449371_1334688116616460_6405410726311550500_o.jpg

Edytowane przez ganjaq

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Niestety nie działają przyciski

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Mam pytanie odnoscnie nowej kierownicy od TT czy do B7 potrzebuje dodatkowe okablowanie zeby ta kierownice podpiac,nie chodzi mi juz nawet o multifunkcje bo wiem ze jej nie bedzie. Ale mam taka kiere i chce ja wsadzic.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nabyłem kierownice z b7 od s4 multi, chce wsadzić to do B6, czy moduł z tymi literami występował w b6 ? Mam tempomat, pełny fis itd.

Czy jednak muszę nabyć części od b7 czyli 

Moduły obsługujace : - 8E0953549R , 8E0953549Q , 8E0953549T

- Taśma 12 PIN - 4E0953541 z końcówką A, Blub E
    ??

Edytowane przez MilUl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kierownica b7, b8, tt...etc moduł też musi być zmieniony. Jest ma 1 stronie.

Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Posiadam Kierownice z TT 2016r bez przycisku MODE i nie dziala w niej multifunkcja,wczesniej mialem kiere z B8 i wszystko dzialalo i teraz pytanie czy jesli zakupie tasme z B8 lift to multi bedzie chodzic czy tez musze modul kupic z B8 lift oraz czy taki modul wejdzie,moze ktos cos powiedziec na ten temat.???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

zaden moduł nie bedzie pasował :hi:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Mizur138 napisał:

Posiadam Kierownice z TT 2016r bez przycisku MODE i nie dziala w niej multifunkcja,wczesniej mialem kiere z B8 i wszystko dzialalo i teraz pytanie czy jesli zakupie tasme z B8 lift to multi bedzie chodzic czy tez musze modul kupic z B8 lift oraz czy taki modul wejdzie,moze ktos cos powiedziec na ten temat.???

Zostaje Ci tylko wymiana przycisków na takie jak na poniższym foto, albo zakup własnie takiej kiery. W przeciwnym wypadku mulifunkcje będziesz miał bezużyteczną. 
    d9c31a4c4e3b80aae35e0bec6b38.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Zostaje Ci tylko wymiana przycisków na takie jak na poniższym foto, albo zakup własnie takiej kiery. W przeciwnym wypadku mulifunkcje będziesz miał bezużyteczną. 
    d9c31a4c4e3b80aae35e0bec6b38.jpg.ab67aee6c4eafc4c584be4bbbb3da0fb.jpg
    Dużo zabawy kolego że zmiana przycisków??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    3 minuty temu, Mizur138 napisał:

Dużo zabawy kolego że zmiana przycisków??

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Tej kiery jeszcze nie rozbierałem, ale w poliftowej B8 przyciski mają po jednym plastikowym bolcu i są wciśnięte w piankę kiery. Tam wystarczyło kiere podgrzać suszarką, żeby pianka zrobiła się elastyczniejsza i przyciski z lekkim oporem wychodziły. Myślę, że w tej będzie podobnie albo i nawet łatwiej niż w B8

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Godzinę temu, Gregory87 napisał:

Tej kiery jeszcze nie rozbierałem, ale w poliftowej B8 przyciski mają po jednym plastikowym bolcu i są wciśnięte w piankę kiery. Tam wystarczyło kiere podgrzać suszarką, żeby pianka zrobiła się elastyczniejsza i przyciski z lekkim oporem wychodziły. Myślę, że w tej będzie podobnie albo i nawet łatwiej niż w B8

Okey czaje a jeszcze zapytam czy jakos nie idzie podlaczyc np moich 2-3 przyciskow tak zeby tylko dzialalo przewijanie i glosnosc ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Z tego co ja wiem na chwile obecną, to nie ma takiej możliwości, najprostsza rzecz to właśnie wymiana tych przycisków. Tylko, że z ich dostępnością na rynku wtórnym jest problem. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    12 godzin temu, Gregory87 napisał:

Z tego co ja wiem na chwile obecną, to nie ma takiej możliwości, najprostsza rzecz to właśnie wymiana tych przycisków. Tylko, że z ich dostępnością na rynku wtórnym jest problem. 

Ok dzieki wielkie za info bo chcialem kombinowac ze zmiana tasmy oraz modulu ale widze zenie da rady :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Koledzy, czy moduł kierownicy z obsługą tempomatu od Audi A6 C6 o nr 4F0953549A będzie pasował do A4 B6 2003? Może od innego auta pasuje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Panowie potrzebuje potwierdzenia: posiadam a4 b6 z kierownicą 3 ramienną bez mf z tempomatem - plan zamiana na czteroramienną z mf starego typu - nadal czeka mnie wymiana taśmy kierownicy? 

Taśma nie ma bezpośredniego wpływu na tempomat o ile się nie mylę?

Edytowane przez takexlife

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    Napisano (edytowane)

Mieliście przypadek że nie przyjmuje kodowania w A4 B6.

Mam nową kiere 4 ramienną multi z A6 C6 do tego taśma A moduł Q

Po próbie kodowania zawiesza vcdsa.

Jasiek się kasuje, multi działa, kodowanie czujnika nie działa.

Podmiana na starą tasmę i moduł i kodowanie działa wszystko.

Kąta skrętu czujnika esp nie można zobaczyć zmiany,  jest lock.

Taśma uszkodzona ? 

Edytowane przez GRADIENT

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Panowie orientuje się ktoś czy kiera MF z A6c6 pasuje do poduszki a4b7 (czteroramienna?)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 28.12.2017 o 19:11, Gregory87 napisał:

d9c31a4c4e3b80aae35e0bec6b38.jpg

Czyli tutaj PTT przycisk nie bedzie działał bo zamiast niego jest view... ?? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
    W dniu 15.05.2018 o 21:17, elmo814 napisał:

Panowie orientuje się ktoś czy kiera MF z A6c6 pasuje do poduszki a4b7 (czteroramienna?)

Jak kiera z A6C6 również czteroramienna to poducha z B7 podejdzie

8 godzin temu, Norbas napisał:

Czyli tutaj PTT przycisk nie bedzie działał bo zamiast niego jest view... ?? 

Prawdopodobnie nie zadziała, ale pewności nie mam. U kumpla ten przycisk i tak jest bez użyteczny bo nie ma sds-a. W linku poniżej opisany jest temat tej kiery, ale nie doczytałem nic o przycisku View.
    http://www.project-build.net/chapter/834/steering-wheel-upgrade

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dzieki Gregory87

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam. Mam taki problem z kierą 3ramienną z a3. Po założeniu i zakodowaniu wszystko ładnie działało lecz nagle przestał działać przycisk mode. Podmieniłem multi i dalej nic a na kompie pokazuje na teście że przycisk działa. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi