Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Montaż tempomatu A4 B5


krzyniek

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie potrzebuję pomocy,
zacząłem montować dzisiaj tempomat (b5 AFN 99r)
Może ktoś podać jaki numer pinu odpowiada danemu kolorowi kabla w białej kostce?

Kolory coś się nie zgadzają z tym co jest w opisie.

Zależy mi na jak najszybszej odpowiedzi, bo fura stoi w garażu w częściach a na poniedziałek jej potrzebuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radziłbym w takim razie zasugerować się tym:

jeżeli nie mamy wiązki:
pin w kostce manetki pin w białej kostce
6 łączymy z 4 -----------------> 10
3 ------------------------> 9
2 ------------------------> 8
1 ------------------------> 7

5 (zasilanie) ----------> z pinem 8 ale w pomarańczowej kostce!

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji ze jest tu trochę najebane w postach niektórzy nie mogą dojść co gdzie i jak wiec dodaje mój post nie zakładam nowego tematu bo myślę ze jest to nie potrzebne

Poniżej opis do montażu tempomatu

AUDI A4 B5 1.9 TDI silnik AVG 1999r modelowy w nadwoziu 2000r czyli pełny polift

montowałem u znajomego wiec na 100% jest poprawny i działa

zdjęcie sterownika silnika

602f31e344c76d1f.jpg

Kostka biała T 15 pin od 1 do 8

2c1d4e4091ed4d6f.jpg

d726ab63a2a649cd.jpg

Liczymy tu od lewej 1,2,3,4,5,6,7,8

nas interesuje pin 7 i 8

Czerwono szary pin 7

Niebieski pin 8

Kostka biała T 15 pin od 9 do 15

33abc18fdc4b1e82.jpg

tu od lewej mamy malejąco 15 ,14,13,12,11,10,9

na zdjęciu widać ze brak pinu 15 i 14

pomiędzy pinem 10 i 9 tam jest puste miejsce i nie ma tam przychodzić żaden pin żeby nikt nie sugerował się ze to miejsce puste to brak pinu

Czarno biały pin 10

Czerwono żółty pin 9

Piny manetki tempomatu

ff66f4ab3ce5b805.jpg

jak patrzymy na zdjęcie powyżej tak umiejscowione są piny jak opis na dole

czyli

6 3

5 2

4 1

Pin 1 z kostki manetki łączymy z pin 7 białej kostki

Pin 2 z kostki manetki łączymy z pin 8 białej kostki

Pin 3 z kostki manetki łączymy z pin 9 białej kostki

Pin 4 i 6 (mostkujemy razem) z kostki manetki łączymy z pinem 10 białej kostki

Pin 5 ciągniemy do skrzynki bezpieczników co znajduje się po lewej stronie deski rozdzielczej pod nr 11

3f1580980d4cec2b.jpg

potrzebne 2 szt takiego pinu aby w puste miejsce skrzynki bezpieczników wpiąć się od tylu i założyć bezpiecznik w miejsce 11

a359c577cfa784f7.jpg

drugi koniec od bezpiecznika ciągniemy do skrzynki z przekaźnikami pierwsza śrubka od lewej skierowana w dół na klucz 10mm tam mamy + po zapłonie trzeba na przewód założyć taki konektor z oczkiem otwór w środku oczka musi mieć 6 mm i podłączamy pod ta nakrętkę .

Edytowane przez SWARSZCZYK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W aucie obecnie mam manetkę w której jest 3pinowa wtyczka i nabyłem manetkę niby do b5 FL ale od sprzedawcy dostałem chyba trochę inną ( markerem napisane a8) i moja wygląda tak jak ta na dole bez tej jednej wtyczki. Wie ktoś czy mogę zamontować tą manetkę i od czego jest ta wtyczka której tutaj nie ma?

cruiseswitch6.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta 3 pinowa wtyczka to kierunkowskazy , w przedlifcie sygnał przechodził blaszkami do manetki od wycieraczek i w jego wtyczce są te połączenia

Czyli nie dopasujesz tego.

Edytowane przez Banan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuzwa zawsze zapomne zrobic fotke :facepalm: .... tez mam taka manetke z polifta u siebie i wystarczy przylytowac 3kabelki zrobic tzw mostki i wszystko chodzi.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok można i tak ale osobiście szukałbym manerkiz z polifta - chociaż chyba można przełożyć samą wajhę? Był chyba opis na forum?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok można i tak ale osobiście szukałbym manerkiz z polifta - chociaż chyba można przełożyć samą wajhę? Był chyba opis na forum?

Rozbierałem manetkę do czyszczenia i da się przełożyć trochę zabawy ale do zrobienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Powiem szczerze że trochę tych stron tu jest napisanych przez was ale jeżeli możecie to pomóżcie. Mam problem u siebie z tempomatem.. (dane do silnika itp w profilu) mam manualna przepustnice kompa wszystko podłączone ale nie działa. Sygnał z manetki do sterownika dochodzi, sterownik podmieniałem na inny i na 1000% sprawny i nic. Czy macie może schemat podłączenia krok po kroku tempomatu na linkę ? Ewentualnie czy ktoś się orientuje jak najprostszym sposobem sprawdzić czy pompka od sterowania tempomatem/przepustnicą działa czyli czy zasysa powietrze jakimi kablami na krótko podłączyć itp. Chyba że ktoś posiada tak jak pisałem schemat łopatologiczny kabel po kablu, kolor po kolorze jak podłączyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem taki tempomat :

http://allegro.pl/manetka-tempomatu-audi-a4-b5-igla-tempomat-wiazka-i5169485741.html

I mam dwa pytania czy będzie odpowiedni do audi a4 b5 1,9 tdi, automat, 99r polift ?

Na aukcji ktoś dodaje wiązkę tzn, że nic więcej nie będę musiał zamawiać ? Przyznam, że bardzo mi to na rękę ,ponieważ nie mam nigdzie w okolicy serwisu audi .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, znalazłem taki tempomat :

http://allegro.pl/manetka-tempomatu-audi-a4-b5-igla-tempomat-wiazka-i5169485741.html

I mam dwa pytania czy będzie odpowiedni do audi a4 b5 1,9 tdi, automat, 99r polift ?

Na aukcji ktoś dodaje wiązkę tzn, że nic więcej nie będę musiał zamawiać ? Przyznam, że bardzo mi to na rękę ,ponieważ nie mam nigdzie w okolicy serwisu audi .

Ta manetka tempomatu nie będzie pasować do ciebie bo to jest do przedlifta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po czym rozróżniasz? Pytam, ponieważ mam lifta ale było w nim grzebane i mam zamiar założyć tempomat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak :) Dzięki, u mnie jest. Niedługo montaż wiązki tempomatu i mam nadzieję, że się obejdzie bez pytań :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wlasnie negocjuje z typem manetke, i tez bede montowal :decayed: a do tych kostek przy komputerze dostajemy sie od podszybia czy od dolu po kierownica, bo jak to drugie to tam u mnie jest dzungla, bez maczety sie nie obejdzie :decayed:


Manetka od A8 D2 do mojego auta pasuje od lifta czy przedlifta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manetka z A8 D2 o numerze 4D0 953 513 M z data 08.1998 podejdzie do polifta A4 B5? Cos mi sie kojarzy ze numer sie zgadza ale wychodzi na to ze jest z a8 przedlifta i wlasnie to wywooluje u mnie watpliwosci? Dajcie szybka odpowiedz :decayed:


i czy taki podejdzie? bo o numer nie moge sieczekac

http://tufotki.pl/tdqG6#p6094354

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie. Powiem szczerze że trochę tych stron tu jest napisanych przez was ale jeżeli możecie to pomóżcie. Mam problem u siebie z tempomatem.. (dane do silnika itp w profilu) mam manualna przepustnice kompa wszystko podłączone ale nie działa. Sygnał z manetki do sterownika dochodzi, sterownik podmieniałem na inny i na 1000% sprawny i nic. Czy macie może schemat podłączenia krok po kroku tempomatu na linkę ? Ewentualnie czy ktoś się orientuje jak najprostszym sposobem sprawdzić czy pompka od sterowania tempomatem/przepustnicą działa czyli czy zasysa powietrze jakimi kablami na krótko podłączyć itp. Chyba że ktoś posiada tak jak pisałem schemat łopatologiczny kabel po kablu, kolor po kolorze jak podłączyć.

Panowie ktoś coś podpowie? Na pewno ktoś ma z was taki schemat tyle osób i nic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisz do Arkadiush - on walczył z podobnym problemem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...