Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

ja gasze swiatło , zapalam po 0,5h i wciagam te które wyjdą i siedzą na mchach i dnie wężykem :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem manipulator do wyciągania ślimaków nadaje się rewelacyjnie i nie trzeba pokrywy zdejmować. Moczarki nie przyjęły mi się od dołu i zaczęły gnić :thumbdown: góra się rozrasta jak szalona a dół zamiast się ukorzenić to zgnił. Macie jakieś pomysły jak to ukorzenić w wiadrze czy w czymś żeby nie truć ryb zgnilizną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

testowałem manipulator

który konkretnie model ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na allegro nie kupowałem więc musiałbym poszukać żeby pokazać ale ma fajnie podgiętą końcówkę i bez zdejmowania pokrywy można łapać wyrwane rośliny pływające po tafli wody. Ma też podcinak do roślin i jest długi na 70 cm. Co do "sterowania" to jest ten który obsługuje się 2 palcami i kciukiem bo widziałem też takie jak sekator.

---------- Post dopisany 03-11-2012 at 15:16 ---------- Poprzedni post napisany 04-07-2012 at 10:14 ----------

jestem na etapie modelowania roślinności. Co tydzień wycinam pół wiaderka. Zauważyłem że przy oryginalnych świetlówkach z pokrywy rośliny rosną gorzej niż na tych z castoramy o cieplejszym świetle. Opłaca się inwestować w te typowo akwarystyczne świetlówki ?

100_2650.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jak miałem akwarium to gościu w sklepie zoologicznym mnie namawiał na te świetlówki typowo "przyspieszające wzrost" roślin to jakoś sceptycznie do tego podchodziłem, ale po czasie się zdecydowałem i akurat w moim przypadku naprawdę było widać różnicę w hodowli roślin na +.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem na etapie modelowania roślinności. Co tydzień wycinam pół wiaderka. Zauważyłem że przy oryginalnych świetlówkach z pokrywy rośliny rosną gorzej niż na tych z castoramy o cieplejszym świetle. Opłaca się inwestować w te typowo akwarystyczne świetlówki ?

rozumiem , ze teraz masz te z Casto ?? Skoro jestes zadowolony to nie zmieniaj , zostaw jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jedną ori i jedną z casto. tam gdzie jest ori rosną gorzej a a tam gdzie z casto lepiej. Musze ją chyba podmienić na coś lepszego żeby tył akwarium mi zarósł gęściej. Macie coś godnego polecenia ?

Jeszcze mam pytanie jak to jest z tymi lampami UV wpinanymi przed filtrem zewnętrznym. Robi to robotę czy to tylko kolejna droga zabawka którą kupuje się dla lepszego samopoczucia ?

Jak często czyścicie kubły ? przy każdej podmianie wody czy rzadziej ? Ja podmieniam wodę co tydzień a kubeł czyszczę raz w miesiącu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetlówki które są umieszczane w pokrywach przez producentów to typowe najtańsze przemysłówki.

Świetlówki które mogę polecić to :

Philips Master TLD 840 ( widmo w stronę barwy żółtej i czerwonej )

Philips Master TLD 865 ( widmo w stronę barwy białej i niebieskiej )

Philips Aquarelle ( świetlówka akwarystyczna , droga ale b.dobra , świeci na różowo/fioletowo )

Philips Master TLD 90 De Luxe 965 ( droga )

Najlepiej świetlówki ( ich barwy , widma ) "mieszać" ze sobą np. TLD 865 ( przód ) TLD 840 ( tył )

Sklep godny polecenia to ZooLight - Oświetlenie Twojego Akwarium

Co do filtrów zew. to ja czyszczę co ~ 3 , 4 miesiące ( nigdy nie płucz wkładów wodą wodociągową tylko w wodzie akwariowej ) , częściej czyszczę węże tychże filtrów które z czasem się zapychają

Lampę UV stosuje się za filtrem a nie przed ( sens stosowania jest np. podczas zakwitu )

Stosowanie lamy UV przez cały czas jest bez sensu ponieważ promienie UV niszczą bakterie nitryfikacyjne , niszczą też chelaty ( m.in. w takiej postaci podajemy żelazo w nawozach mikro ) itp. ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mysle załozyc akwarium.jaka powinna bys srednia temperatury.(mysle o gupikach,mieczykach,jakis bojownik.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś ryba więc nie wiesz ? :decayed:

Dla tych gat. ryb które wymienileś spokojnie wystarczy ~22oC ( ekstremalnie nawet lekko poniżej 20oC )

Uśredniona temp. dla większości ryb tropikalnych to 24-26oC , taką też radziłbym utrzymywać ( wiadomo zależy jakie gatunki będziemy hodować )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za daleko mieszkasz, dostałbyś gupików i świetlówki za brofffka ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do świetlówek to ja mam dwie T8 w pokrywie. Jedna jeszcze z zestawu, przyszła razem z pokrywą a druga wstawiłem OSRAM Flora czy Fluora nie pamietam dokładnie ale wybitnie świetlówka pod rośliny. Spisuje się całkiem dobrze. I kosztuje niewielką część tego co "markowe" produkty akwarystyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj spokoj, nie warto robic, uszczelnienie tego jest przejebane, poki dziala jest ok, ale potem :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy mido akwarium zakradła sie grzybica.zaatakowała młode gupiki?co moze byc przyczyna grzybicy?jak ja zwalczac.kupiłem srodek HEALTHOSAN pomoze to cos?

---------- Post dopisany at 17:09 ---------- Poprzedni post napisany at 17:06 ----------

Tropical HEALTHOSAN 100ml lek na pleśniawkę (3020321739) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. Najlepsze oferty na największej platformie handlowej.

takie cós.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...