Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

Podstawa światło(140W na 160l) i N:P:K. Niestety sprzęt sprzedałem i została tylko grzałka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja się pochwalę jak kiedyś wyglądało :)

DSC00457.jpg

Teraz z braku czasu wszystko do sprzedania jak by ktoś chciał :( 160l wymiary 100x40x40 + szafka

20140109_184149.jpg

20140109_184254.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie może jakieś foty aranżacji akwariow dwustronnych ? W nowej chacie akwa robi mi za przegrode między aneksem a salonem. Cały czas myślę nad nowym wystrojem.

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja się pochwalę jak kiedyś wyglądało :)

http://s28.postimg.org/b9zgz7dmx/DSC00457.jpg

Teraz z braku czasu wszystko do sprzedania jak by ktoś chciał :( 160l wymiary 100x40x40 + szafka

http://s29.postimg.org/nvl2tu1g3/20140109_184149.jpg

http://s30.postimg.org/ay6hijt99/20140109_184254.jpg

pw

---------- Post dopisany 11-01-2014 at 00:38 ---------- Poprzedni post napisany 09-01-2014 at 22:55 ----------

Panowie co powiecie na taki zestaw.. 450L Zestaw 450 OptiWhite + Full Wyposażenie, RATY (3763441906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mi o osprzęt do akwarium i ogólnie o ocenę całego zestawu.. będę chciał złożyć akwarium z paletkami..:naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam to i ja się pochwalę jak kiedyś wyglądało :)

http://s28.postimg.org/b9zgz7dmx/DSC00457.jpg

Teraz z braku czasu wszystko do sprzedania jak by ktoś chciał :( 160l wymiary 100x40x40 + szafka

http://s29.postimg.org/nvl2tu1g3/20140109_184149.jpg

http://s30.postimg.org/ay6hijt99/20140109_184254.jpg

pw

---------- Post dopisany 11-01-2014 at 00:38 ---------- Poprzedni post napisany 09-01-2014 at 22:55 ----------

Panowie co powiecie na taki zestaw.. 450L Zestaw 450 OptiWhite + Full Wyposażenie, RATY (3763441906) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje. mi o osprzęt do akwarium i ogólnie o ocenę całego zestawu.. będę chciał złożyć akwarium z paletkami..:naughty:

też zakładam baniak z paletkami ale 300l., nie polecam szkła OptiWhite ludzie narzekają że szybko się rysuje :wink: ,a jak już chcesz z takiego szkła te bierz też boczne szyby z OW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby zestaw jak za te pieniądze. Do palet potrzebujesz konkretnego sprzętu. Ważne CO2+ stały nadzór nad nim czytaj PH metr. Filtracja, lepsze dwa mniejsze i tańsze jak większy. Swiatło liche, obudowa licha, szafka licha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby zestaw jak za te pieniądze. Do palet potrzebujesz konkretnego sprzętu. Ważne CO2+ stały nadzór nad nim czytaj PH metr. Filtracja, lepsze dwa mniejsze i tańsze jak większy. Swiatło liche, obudowa licha, szafka licha.

:bag: ale zlinczowales.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby zestaw jak za te pieniądze. Do palet potrzebujesz konkretnego sprzętu. Ważne CO2+ stały nadzór nad nim czytaj PH metr. Filtracja, lepsze dwa mniejsze i tańsze jak większy. Swiatło liche, obudowa licha, szafka licha.

:shock3: widzę że jesteś obczaskany w tym temacie może mógłbyś polecić jakiś fajny baniak 450l.. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby zestaw jak za te pieniądze. Do palet potrzebujesz konkretnego sprzętu. Ważne CO2+ stały nadzór nad nim czytaj PH metr. Filtracja, lepsze dwa mniejsze i tańsze jak większy. Swiatło liche, obudowa licha, szafka licha.

Nie przesadzaj że taki sprzęt hodowałem palety kilka lat więc troszkę wiem na ich temat.

Początkującemu oczywiście co2 odradzam bo będzie żałował jak dojdzie do wprawy to wtedy

Parametry do palet to TWW- 5 TWO-7 ważne żeby twardość weglowa była niska tak koło 5. Bo przy niższej nie zdoła zapanować nad ph.

Co do akwa to bierz oczywiście firmy Diversa bo to najlepsze na rynku nigdy nie bierz firmy wromak. Po dwa filtry do akwa 450L tak jak kolega pisał bierz dwa np Unimax 500. w razie czego pisz mogę ci doradzić co i jak bo miałem palety i to nie tam szczury itp więc coś o nich wiem :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaby zestaw jak za te pieniądze. Do palet potrzebujesz konkretnego sprzętu. Ważne CO2+ stały nadzór nad nim czytaj PH metr. Filtracja, lepsze dwa mniejsze i tańsze jak większy. Swiatło liche, obudowa licha, szafka licha.

:shock3: widzę że jesteś obczaskany w tym temacie może mógłbyś polecić jakiś fajny baniak 450l.. ?

Poszukaj sklepu trzmiel z Wrocławia. Ostatnio mieli taki baniak z szafką oraz alu pokrywą wszystko full profi. Cen nie pamiętam ale generalnie były do przyjęcia.

---------- Post dopisany at 15:33 ---------- Poprzedni post napisany at 15:31 ----------

nigdy nie bierz firmy wromak.

a co w nich złego ? rysują się czy jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem dwa wromaki 450L mieszkam w bloku na pierwszym piętrze pode mną apteka obydwa pękły jest wiele info na temat wromaków w sieci. Moi nie którzy znajomi mieli takie same przypadki wystarczy poczytać na forach akwariowych. Nie mówimy tu akwariach typu 100 tylko 240 wzwyż

Do kolegi który chce mieć palety to kup sobie Akwa Diversa jedne z najlepszych nie robię tu reklamy tylko doradzam, druga rzecz to kup sobie samo akwarium bez szawki i bez oprawy bo diversa robi bardzo drogie oprawy. Jeżeli możesz to sam zrobisz pokrywę. Pokrywy Diversa sa aluminiowe i trzeba dawać pod nie uszczelki lub wklejać samą rame pokrywy na sylikonie. bo się woda skrapla. Do filtra to albo 2 szt unimaxa 500 lub też możesz wykonać sam beczkę poczytaj miałem taka beczke u siebie i chodziła bez problemu. Zaopatrz się w testy na początek Gh,KH, No3 No2, Ph to sa podstawowe a i oczywiście kropelkowe żadnych pasków 5w1 lub coś innego bo przekłamują firma ja polecam zooleka lub JBL

---------- Post dopisany at 17:40 ---------- Poprzedni post napisany at 17:14 ----------

znalazłem parę fotek moich palet przed pęknięciem wromaka z mojego innego forum DF i nie wiedziałem czy ratować ryby czy lecieć do apteki i powiedzieć że ich zaraz zaleje :decayed: oczywiście wszystko poszło z ubezpieczenia

IMG_2183.jpg

IMG_2185.jpg

img0001rg_1.jpg

013ue.jpg

IMG_4605.jpg

IMG_6827.jpg

Ostatnie dwie fotki pokazują koniec z tymi najpiękniejszymi rybami

teraz mam wielogatunkowe może do palet wkrótce w przyszłości i może będę miał takie jak wcześniej ale to wymaga kosztów i nie mozna pozwolic sobie na wszelkie zaniedbania dziękuje dobranoc :decayed:

---------- Post dopisany at 17:55 ---------- Poprzedni post napisany at 17:40 ----------

A jeszcze jedno na temat palet gdybyś się zdecydował to też mogę ci podać postawowe leki stosowane u palet gdy zachodzi potrzeba, ale nie żebys kupował w zoologu tylko inne gdzie kupuje się gdzie indziej ale to juz wtedy kiedy się zdecydujesz :decayed:

Jesteś z Krakowa więc mogę znajść parę numerów telefonów do hodowców. Ja polecam p. Mordarskiego on bywa na giełdzie w Krakowie, a i jak bedziesz kupował to kupuj od hodowcy a nie ze sklepu zoologicznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak napisał kolega zadne paskowe kupisz testy kropelkowe zmierzysz parametry wody z kranu ( ph,gh,kh) może bedziesz miał szczescie i woda bedzie dobra w co wątpie :decayed:,a jak nie do licz sie z zakupem fitra RO pomaga :wink:,niestety przy paletach trzeba uważac żeby błędu nie zrobić zwłaszcza na samym początku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wromaki mają wadę taką że mają zbyt krótkie wzmocnienia wzdłużne co można poprawić jak już ktoś kupił takie akwarium lub można wkleić poprzeczne wzmocnienie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wromaki mają wadę taką że mają zbyt krótkie wzmocnienia wzdłużne co można poprawić jak już ktoś kupił takie akwarium lub można wkleić poprzeczne wzmocnienie :-)

dokładnie tylko wiesz pewnie że samo poprawienie musi być zrobione z głową bo jak źle zrobisz to i tak walnie z trzaskiem :) np Akwarium Wromaka nie ma wzmocnienia poprzecznego w akwarium 300L natomiast diversa juz ma na takim litrażu.

Co do filtra RO to zależy jaka ma wodę u mnie niestety woda jak beton i musiałem kupić RO jak bedziesz miał w kranie wode na poziomie twardości 7 to nie musisz wystarczy kupić w Krakowie czysty kwas solny do analiz dostepny i nie drogi około 30 zł za 1L i możesz tym zakwaszać wode tak jak ja to robiłem 30ml kwasu solne mna akwa 300L przy twardości 10 zbijało ją o 3 stopnie :decayed:

Jak masz twardą wodę to kup sobie RO minimum 75 lepiej nawet 100 kupić te liczby to przepustowość :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie w Krakowie są 2 ujscia ja niestety też woda beton ph 8 , twardość ogólna 26:decayed: ale po kupnie RO zbiłem do 6 :wink: w stosunku 4:1,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wromaki mają wadę taką że mają zbyt krótkie wzmocnienia wzdłużne co można poprawić jak już ktoś kupił takie akwarium lub można wkleić poprzeczne wzmocnienie :-)

dokładnie tylko wiesz pewnie że samo poprawienie musi być zrobione z głową bo jak źle zrobisz to i tak walnie z trzaskiem :) np Akwarium Wromaka nie ma wzmocnienia poprzecznego w akwarium 300L natomiast diversa juz ma na takim litrażu.

Co do filtra RO to zależy jaka ma wodę u mnie niestety woda jak beton i musiałem kupić RO jak bedziesz miał w kranie wode na poziomie twardości 7 to nie musisz wystarczy kupić w Krakowie czysty kwas solny do analiz dostepny i nie drogi około 30 zł za 1L i możesz tym zakwaszać wode tak jak ja to robiłem 30ml kwasu solne mna akwa 300L przy twardości 10 zbijało ją o 3 stopnie :decayed:

Jak masz twardą wodę to kup sobie RO minimum 75 lepiej nawet 100 kupić te liczby to przepustowość :))

Dlatego ja do swojego wromaka po roku używania przy zmianie biotopu teraz dopiero wklejam poprzeczkę ot tak na wszelki wypadek :-) akwarium 240l koszt poprzeczki 6 zł i do tego koszty kleju i można spać spokojnie :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że dobrze zrobiłem że poruszyłem tu ten temat po koledzy fajnie i fachowo doradzają.. :hi:grippen dzięki za nakreślenie czego mniej więcej mam szukać:wink: a co do twojego akwarium.. właśnie cuś takiego mi się marzy:naughty: ja do tej pory hodowałem jakieś pyszczaki ale to w małym baniaku 80l i była o raczej przypadkowa hodowla.. :wink:

---------- Post dopisany at 19:11 ---------- Poprzedni post napisany at 19:04 ----------

a co do akwa będę rozglądał się za Diversa a mam zaprzyjaźnionego stolarza to mi zrobi mebelki:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w ogóle może ma ktoś fajne kamienie do malawi? :-D u mnie w okolicy nic ciekawego nie ma :-( serpentynit by się przydał :-/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dumel firma myciok Mikołów k / Katowic

dobre ceny mają sam brałem od nich baniak mi przywieźli do domu bez zadnych dodatkowych kosztów wzmocnienia zdłużne i poprzeczne posiadają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...