Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Akwarium


honda

Rekomendowane odpowiedzi

I dobre podłoże też jest ważne :-) ja już mam dość walki z roślinami dlatego jestem w trakcie zmiany biotopu na malawi :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wlozylem kubelek wlasnej roboty i akwa mi tak zaroslo ze rosliny musze wywalac:decayed: taka sytuacja

Mialem juz rozne akwaria i nigdy nie roslo nic a teraz.....

Zaraz po zalozeniu

DSC_0004.jpg

i na chwile obecna

DSC_0158.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

masz już dosyć burczenia ? Mam taki sam :decayed:

nie tylko mam roślinne i mi zalega

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

panowie chyba jest noworoczna awaria... :thumbdown: powiedzcie mi czy to pleśniawka czy rybia ospa

IMAG0062.jpg

IMAG0067.jpg

oddzieliłem 3 sztuki jedna jest w całości w tych parchach a dwie pozostałe mają po jednej czy dwie. Zrobiłem im w słoiku napowietrzanie, temperaturę zwiększam do 28-30 stopni. Zastanawiam się czy walić je solą czy poczekać do jutra i kupić ichtio.

Reszta obsady jest zdrowa. Mam nadzieję że tak zostanie. Ostatnio nowe sztuki wpuszczałem ponad miesiąc temu i do tej pory była cisza więc co sie stało że się zesrało? Wczoraj czyściłem akwa odmulałem dno, płukałem filtry i podmieniałem wodę. Może się przeziębiły ?

IMAG0068.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie spróbuj CMF jaka masz temperature w akwa spróbuj podnieś tak powiedzmy do 29-30 stopni na 4-5 dni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podniosłem temp dla odseparowanych ryb. Zrobiłem im mieszankę z soli i kropki znikają

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za chwilę reszta obsady także będzie chora , więc radzę od razu o 3-4oC podnieść temp. w akwarium ( w miarę powoli ) plus dobre napowietrzanie , szczególnie w nocy.

W zoologicznym bez problemu dostaniesz różnego rodzaju leki na ospę rybią ( Ichtioftirioza ) , po leczeniu kilka podmian wody , płukanie wkładów filtra i najlepiej zapodanie jakichś bakterii nitryfikacyjnych ( w początkowym stadium wystarczy podnieść temp. bez ładowania jakiejś chemii ) :wink:

Bardzo częsta i w miarę prosta do wyleczenia choroba ryb

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temperatura poszła w górę z 25 do 28`C. filtry wypłukane. Napowietrzanie mam całą dobę odpalone czy to z kurtyny czy z głowicy. Te 3 sztuki które odseparowałem nie mają już kropek tylko zastanawiam się ile je jeszcze trzymać osobno ? czy podmienić im wodę i poczekac jeszcze parę dni czy wpuścić je do głównego zbiornika niech pływają w wodzie z innymi? Dzień przed tym jak zauważyłem te kropki podmieniałem 1/3 zbiornika i odmulałem dno może tego syfu co poniósł się z roślin się nażarły ? Filtry oba też wtedy czyściłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karmisz żywym pokarmem ?

Przyniosłeś jakieś nowe ryby/rośliny ostatnio ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te gupiki były nowe. Trochę ponad miesiąc u mnie sa. Karmie tropicalem vitality color, spirulina super forte i supervitem z tropicala. Wszystko na zmiane. Ostatnio do diety dodalem red mico z tropicala. Rośliny od moskala mam już ponad rok cały czas te same

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

---------- Post dopisany at 00:27 ---------- Poprzedni post napisany at 00:23 ----------

Aha do roślin stosuje carbo planta gainer co dwa dni i potas dwa razy w tygodniu jeśli to ma znaczenie

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temerature weź ustaw na około 30 stopni i trzymaj tak przez 5 dni aha silnie napowietrzaj i dokładnie umyj filtry nawet w wodzie kranowej do tego później naładuj bakterii nitryfikacyjnych.

P.S gdybyś miał nadmiar roślin to chętnie bym przygarnął jakieś trawki czy coś :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chce ktoś dużego heńka, odbiór w LSW osobisty, czekam do jutra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O jejku to tu taki temat nawet. Z wielkim sentymentem wspominam to piękne hobby. Chyba czas powrócić.

krewecia.jpg

DSC00836.jpg

akwarium.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

klasa :oklasky::oklasky::oklasky::oklasky::oklasky:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiele pracy głównie mnie to kosztowało, za czasów szkolnych półśrodkami. Cały czas chodzi mi po głowie myśl powrotu do tego zajęcia. Trzeba wygenerować środki i walczyć na porządnych materiałach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mistrzostwo. Kiedyś jak będę robił restart to wale kratkę pod co2 na ziemię i robię holederskie

Wysyłane z mojego HTC Desire S za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...