Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sami kupujecie czesci czy przez warsztat?


83piotrek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przez wiele lat czesci do aut kupowalem samodzielnie, az do momentu padniecia nowej dwumasy. Mechanik zwalil na wade kola, producent Sachs na montaz/uzytkownika- po przebiegu 200km stwierdzili widoczne przegrzanie. Oczywiscie w plecy bylem ja. Przy odbieraniu de facto niesprawnego auta mechanik stwierdzil, ze sam sie pograzylem-trzeba bylo kupowac przez niego-on wtedy odpowiada za czesci i mnie wtedy nic nie interesuje....

No i teraz mam dylemat. Mam nowe auto, musze zrobic pierwszy serwis. Roznica pomiedzy czesciami od mechanika (rozrzad, oleje itp) a od TOM77 to jakies 200zl.

No i w sumie sam jestem zmieszany, z jednej strony 200 zl to realna kwota, z drugiej 200 zaoszczedzam i sam decyduje co kupuje i ok kogo....

A WY jak robicie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam kupuje, jesli wiem co na pewno jest, jesli cos wychodzi w trakcie, to zazwyczaj mechanik kupuje, bo ja zazwyczaj nie mam takie mozliwosci bo jestem w pracy, etc. Ale ja staram sie sam kupowac, zeby miec pewnosc jaka czesc jest kupiona i za ile. Bo smieszy mnie to, jak ja kupuje czesc taniej, niz mechanik, ktory na bank ma rabaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez to dziwi. Moj mechanik pracuje w bardzo duzym i dosc drogim warsztacie, mi naprawia po godzinach w garazu od juz dwunastu lat- byla skucha tylko z dwumasa.

Nie wiadomo czyja wina.. Jego warsztat bierze ogromne ilosci czesci z Intercarsu. Wiadomo, tam ceny maja dziwne. Ja sam, mam tam bodajze druga grupe rabatowa ale i tak czesto ceny wychodza tam z kosmosu. On bierze czesci na warsztat, czyli szacuje ze moga miec nawet do 40-50% upustu( ja nie mam warsztatu a w paru sklepach mam staly upust 20-30%- ale co z tego jak i tak sie czesto nie oplaca)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj sam, bardzo rzadko zdarza mi sie robic auto u mechanika, ale kilka razy bywalo, i on tez kilka razy kupowal mi czesci, ale ze to moj znajomy a czesci kupujemy w tych samych sklepach to juz inna sprawa ;-) a nawet jak sam robisz, to co za problem podpic pieczatke warsztatu na zgloszeniu reklamacji :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filtry oleje i inne pierdoły kupuj sam bo warsztat kupuje ze znizkami i sprzedaje w cenie 100

przy okazji zarabia od 20 do 50% na czesciach

kupując na forum masz niższe ceny niż w IC bo tam nie masz zniżek

patrząc od mojej strony wolę jak klient przyjezdza ze swoimi czesciami

przynajmniej mam czyste sumienie a jak cos piszczy to mam to za przeproszeniem w .....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też kupuję sam,po uprzednim porównaniu cen.U mechanika tylko diagnozuję i naprawiam,a stare wymienione materiały każe pokazać,żeby nie było walenia w "H".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze zamawiam sam. I u chlopaków z forum. Mają zajebi*te ceny markowych części. Mechanior tylko wymienia jeśli moja wiedza i umiejętności nie pozwalają na osobistą wymianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i bardzo dobrze, każdy powienien radzic sobie sam, wiecej monety na qurestwo zostaje w kieszeni :polew::polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja kupuje u mechanika.. ale to moj zaufany mechanik ( ziomek)..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, przez wiele lat czesci do aut kupowalem samodzielnie, az do momentu padniecia nowej dwumasy. Mechanik zwalil na wade kola, producent Sachs na montaz/uzytkownika- po przebiegu 200km stwierdzili widoczne przegrzanie. Oczywiscie w plecy bylem ja. Przy odbieraniu de facto niesprawnego auta mechanik stwierdzil, ze sam sie pograzylem-trzeba bylo kupowac przez niego-on wtedy odpowiada za czesci i mnie wtedy nic nie interesuje....

No i teraz mam dylemat. Mam nowe auto, musze zrobic pierwszy serwis. Roznica pomiedzy czesciami od mechanika (rozrzad, oleje itp) a od TOM77 to jakies 200zl.

No i w sumie sam jestem zmieszany, z jednej strony 200 zl to realna kwota, z drugiej 200 zaoszczedzam i sam decyduje co kupuje i ok kogo....

A WY jak robicie ?

Części też sam kupuję i przeważnie sam montuję a jak u mechanika to staram się być obecny przy ich montażu. Co do sprzęgła to w mojej B5 było zamontowane LUK-a i taki komplet też założyłem mimo, ze sachs był tańszy. Co do zaistniałego u Ciebie problemu to myślę, że jest on raczej spowodowany jakością kupionej części a nie tego, że sam ją kupowałeś. Kiedyś na forum był temat kolegi który przejechał się na sprzęgle sachsa gdzie były zdjęcia kompletu sachsa i LUK-a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odbieraniu de facto niesprawnego auta mechanik stwierdzil, ze sam sie pograzylem-trzeba bylo kupowac przez niego-on wtedy odpowiada za czesci i mnie wtedy nic nie interesuje....

Mechanik tak Ci powiedział bo nie dałeś mu uskubać 20% z wartości części :grin:

Ja kupuję sam bo już miałem przypał że mechanik twierdził że on ma rabaty i nigdzie nie kupię taniej a ja za nastawnik wałka bez rabatów w ASO usłyszałem cenę o równe 100zł niższą :thumbdown:

A po rabatach przez kolegę z forum wyszło znacznie taniej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuję na rabaty mechanika u którego wymieniam. Mam podgląd więc wiem co i za ile :decayed:

Mój szwagier przy kupnie auta dał znajomemu mechanikowi pełne zaufanie co do zakupu części.

Rozrząd, olej + filtry do kibla Avensis I - 1500 zł :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od tego co wymieniam, rzeczy eksploatacyje kupuje u mechanika bo ma swoje i taniej niż ja bym kupił. W rezultacie płacę razem z wymianą tyle samo gdybym kupił taką część.

Np. Olej + filtr oleju z wymianą to koszt ok 150 zł z wymianą, z grubsza tyle bym zapłacił za same części. Wymiana wszystkich wahaczy to koszt 800zł, kupując komplet wahaczy to ok 700zł plus koszty wymiany to ok 200 czyli mam 900zł, czyli dorżej niż jak zamówię u mechanika.

Ale już pompa od wspomagania krzyknął mi 1000 zł więc musiałem na własną rękę coś zdobyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Większość rzeczy kupuję u znajomego w sklepie, zawsze daje jakiś rabat przez co nie muszę szukać nigdzie indziej. Wahacze to tylko u Toma77 - pewność oryginału no i cena nie do przebicia. Opony przez internet gdyż warsztaty mają narzut taki że można osiwieć i zbaranieć.

Od mechanika nigdy niczego nie brałem, 90% z nich leci w kulki, biorą byle szajs a liczą później jakby części były ze złota. Zresztą drażni mnie niedbalstwo mechaników w tej materii. Olej najlepiej z beczki + powalający zestaw Filtrona. Masakra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego zależy jakie części . Mechanicy z reguły nie dają żadnej gwarancji na naprawe jeżeli sam kupisz części , głównie chodzi o kase bo on zarobi na robocie i na częściach . Jeśli sam kupisz to w razie jakiejś awari po naprawie zawsze ma wymówke że to wina części bo nie wiadomo z jakiego to źródła może jakaś podróbka takie tam gadanie . Ja staram sobie sam wszystko robić więc sam kupuje części i do nikogo nie mam pretensji że coś jest nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście jeżdżę do warsztatu który wystawia paragon/fakturę na wykonaną usługę co jest podstawą do reklamacji. Aczkolwiek nie da rady wszystkiego u nich zrobić - największy minus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eksploatacyjne (oleje, filtry) i wahacze czy np sondy tylko u TOM77 :thumbup1: Ale np. łożyska u znajomego mechanika który mi wystawia fakturę na część i wymianę bo miałem przypadek łożyska które się wys..ało po 150 km :shock3: i właśnie znajomy mi wymieniał - zero problemu z reklamacją czy czymś podobnym - następnego dnia wymienił mi na nowe :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...