Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[1.9 TDI PD] - Opinie, Spalanie, Osiągi...


Chris86

JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6  

761 użytkowników zagłosowało

  1. 1. JAKI UWAZASZ ZA EKONOMICZNY I TRWAŁY SILNIK DO SWOJEJ A4 B6

    • 1.9 TDI
      528
    • 1.8 TURBO benzyna
      55
    • 2.0 benzyna
      6
    • 2,5 TDI V6 diesel
      4
    • 1.6 benzyna
      6
    • 3.0 V6 benzyna
      3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam

zamierzam zmienić latem samochodzik na audi a4 b6 - najlepiej kombi
silnik 1.9 130 km 6 biegów... I teraz
drodzy użytkownicy samochodów o tym silniki jakie macie uwagi do tego silnika.
Słyszałem że są bardzo dobre... Trudne do zajechania czy to prawda.


Wielkie dziki za opinie..

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdżę takim z napędem Quattro i spisuje się super.Jeśli dbasz na bieżąco o olej i filtry i jeździsz na dobrym paliwie to dłuuugo pojeździsz:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz z oryginalnym przebiegiem, to będziesz zadowolony. Mam takiego i śmiga jak ta lala :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.9 tdi to są bardzo dobre silniki przede wszystkim bezawaryjne moje 2 autu i bez żadnych przygód takze polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle oryginalny przebieg jest ważny co stan w jakim kupisz auto. Logi to nie wszystko, musisz sprawdzić auto z kimś kto ma to obcykane, no i przejedź się kilkoma podobnymi TDI: 115 koni 130 czy 140... Ja kupiłem auto z kimś kto się "zna" a już rok nie mogę dojść co jest w nim nie tak(brak mocy)- pseudo mechanicy chcą wymieniać Bóg wie co... logi też nie są wstanie wskazać co jest grane... Tak poza tym jestem zadowolony z nadwozia Avant :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1,9 TDI 130 sam mam takiego i nic złego się nie dzieje (a troszkę porezałem :kox: ) lub jeśli nie chcesz klekota to 1,8 T 150 , ale znaleźć coś w dobrym stanie :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik dobry. Najczęstrze przypadłości to nieszczelny EGR, mocno syfiący się dolot, pękające króćce cieczy chłodzącej z tyłu silnika, czasami wycierające się wałki i popychacze, w niektórych silnikach pękały głowice. Tyle minusów - reszta to same plusy:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR - to faktycznie chyba w każdym a4 przecieka :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również polecam. Auto przez te dwa lata nigdy mnie nie zawiodło. Trochę rzeczy już robiłem, ale przy 225 tys. nie ma co się dziwić.

p.s. Poszukaj na forum kogoś, kto trudni się sprawdzaniem aut przed zakupem (z VAGiem, dobrym czujnikiem lakieru i dużą wiedzą) - prawdopodobieństwo, że kupisz jakieś badziewie, znacznie maleje ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

EGR - to faktycznie chyba w każdym a4 przecieka :facepalm:

Mylisz sie nie we wszystkich

---------- Post dopisany at 17:28 ---------- Poprzedni post napisany at 17:28 ----------

EGR - to faktycznie chyba w każdym a4 przecieka :facepalm:

Mylisz sie nie we wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B6 1.9 TDi bardzo dobry wybór wytrzymały silnik i w miare oszczędny przy spokojniej jeździe jeszcze mnie nigdy nie zawiódł zrób od razu wirusa to wtedy fajnie się śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Również mogę polecić taki samochodzik z tym silnikiem. Jeżdżę 2 lata, pilnuję wymian oleju, filtrów itp i jak na razie nie mogę złego słowa powiedzieć. Jeszcze mnie nie zawiódł:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak najbardziej moge polecic 1.9 TDi AVF mam takiego juz 3 lata i swietnie sie sprawuje. Na blacie mam juz przelatane 250 tys km, pilnowac oleju i filtrow na czas, paliwo oczywiscie, no i podstawa to kupic spr auto, zeby pozniej nie narzekac. Pozdrawiam :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o trwały silnik to moim zdaniem 1.9TDI 1Z/AHU 90KM :) ale to nie ta buda, nie słyszałem żeby ktoś wsadził do B6 AHU czy chodź by AFN. Jak ja miałbym wybierać teraz B6 to 1.8T 150, 163, 170KM lub 190 BEX + quattro + dobra sekwencja LPG :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem i można powiedzieć, że nadal mam, ale w rodzinie PASSATA B5 FL 2001 z silnikiem AVF 130KM

moc w miare ok - przy przebiegu ok.180 000 zrobiłem chip w MastersTuning w wawie wynik 171km teraz auto ma przejechane 233 000 i jeździ dalej!

sprzęgło jeszcze oryginał - turbina była wymieniona, ale przech chipem

Jak bym teraz szukał auta z grupy VAGA to tylko z tym motorem 1.9 TDI 131KM AVF - AWX jest to samo - różnica tylko w nm, ale jakaś minimalna...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o diesle grupy vag to tylko 1.9, 2.7, 3.0 TDI jesli masz je w automacie to tylko w quatrro tam jest multitronic i sie w miare spisuje a bez quatrro jest tiptronic ktory jest smieciowy jeszcze jest chyba najlepszy silnik benzynowy w histori montowany w rs4 b5 i a4 c5 jest to 2.7 BITURBO quatrro ktory ma wielkie mozliwosci tuningu

jesli chodzi o benzyniaki to super sie spisuje 1.8t (nie tfsi) quatrro czy tez fwd super silnik i kazdy to wie w nowszych sa juz 2.0tfsi w sumie ludzie nei narzekaja ale ja nie jestem przekonany do nich

silniki ktorych nie polecam to 2.0TDI, 2.0 benzyna, 2.5TDI, 3.0 V6 benzyna, 4.2 V8 to sa ponoc najbardziej smieciowe jednoski audi w historii jeszcze jest dosc popularny 4.2 TFSI V8 montowany w nowszych b7 RS4 podobno bardzo dobry silnik ale nie wypowiadam sie bo do konca nie jestem pewien

jesli sie myle poprawcie mnie

ogolnie to 1.9 TDI jest uwazany za najmniej awaryjny motor diesla jest elastyczny i malo pali czesci sa dobrze dostepne wychodzil w starszych wersjach jako 1z/ahu,afn oraz w wersji z pd avf,awx to takie najpopularniejsze wersje jak dla mnie to najlepszy motor w historiiii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak turbinka współpracuje z tym silnikiem ???.

Mam na myśli jej żywotność....

różnie - zależy jak ją traktujemy - bardzo wazne jest, aby na zimnym nie piłować, a po ostrej jeździe nie gasić silnika.

u mnie zaczełą "warczeć" przy 180kkm - moc była, ale dziwnie warczała. w chwili obecnej turmo ma się bardzo dobrze - passat jest po chipie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam ten samochod w 100%, mam juz auto 2 lata silnik AVF, przejechalem po Polsce z 50kkm, wiem ze nie duzo, ale oprocz cieknacego EGR, samochod nie byl nigdy w zadnym warsztacie na naprawach ( oprocz zatartych wycieraczek i wymianie linki od opuszczania szyb, tamta byla juz sparciala :P:) Jak pisali koledzy wyzej , zmieniaj olej i filtry systematycznie a bedziesz jezdzil i jezdzil ze hoho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...