Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Wymiana rozrządu A4 B8 2.0 TDI CR


artur2910

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czy rozrząd w silniku CAGA wymienia się tylko na przebieg czy też na czas np. 180 000km przebiegu lub np 5 lat? Dzisiaj pytałem w ASO Seata (mam Seata Exeo z silnikiem CAGA) i powiedzieli, że patrzyć tylko na przebieg i że przy 180 000 km dopiero wymieniać- mój Exeo ma niecałe 70 000( mam go od nowości, jest z 2009r).

Edytowane przez adbur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy rozrząd w silniku CAGA wymienia się tylko na przebieg czy też na czas np. 180 000km przebiegu lub np 5 lat? Dzisiaj pytałem w ASO Seata (mam Seata Exeo z silnikiem CAGA) i powiedzieli, że patrzyć tylko na przebieg i że przy 180 000 km dopiero wymieniać- mój Exeo ma niecałe 70 000( mam go od nowości, jest z 2009r).

Oficjalnie 180kkm albo 6 lat. Takie info dostałem z ASO Rowiński Wajdemajer dla silnika CAGB z 2009r.

Przeciez serwis daje gwar na kolejne 210kkm

I co z tego? Jak sie wysypie rozrząd dajmy na to przy 150 tyś to bądź pewien, że dealer stwierdzi że auto było eksploatowanie niezgodne z instrukcją, znajdzie wyciek płynu na pasek, czy cokolwiek innego by nie uznać gwarancji.

  • Pomoc techniczna 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zmienilem pasek i rozrzad i cala reszte gratow przebieg 173.000 tys rolki masakra pasek oki pompa wody oki osobiscie nie polecam czekac do 210.000 ale to moje zdanie

Ogolnie do wymiany poszedl rozrzad olej wszystkie filtry zarowki i powiem jedno kazdy filtr od innego producenta byl zalozony autko serwisowane do samego konca w belgi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie dane producentów sa po to by się spierdzieliło wszystko co możliwe :P

Wymiana rozrządu 180-200 tys. ok może i tak tylko trzeba pamiętać o warunkach atmosferycznych jakie mają wpływ na wytrzymałość choć by paska, oraz takie coś jak sposób jazdy pacjenta ( bo jeśli ktoś daje w rurę ciągle, i naraża pasek na napięcia itp. to jak to ma wytrzymać 200 tyś )

tak samo jak serwis zaleca wymianę oleju co 30-50 tyś i nic się nie stanie, :) normalnie aż trzęsie :facepalm: nic się nie stanie na 1 50 tyś, ale wózki z przebiegiem 170/200 sa sprowadzane do polski 2-3 latki i smoki pozatykane, bądź napinacze zawalone nagarem, widzę to na co dzień a więc....

Tak więc szczęścia tym co trwają do końca, aż wyjeżdżą wszystkie kilometry. :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasek sie trzymal ale rolki totalna masakra olej wedlug kompa 22.000 tysi masakra filtry brudne . po wymianie zrobila sie cisza pod maska wiec lac na servis i glupie zalecenia no chyba ze autko na gwarancji to juz inna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlatego nie ma co robić longlife tylko maks co 15 kkm. ja u siebie tak wymieniam + rozrząd zmieniałem na 132 tys km. stwierdziłem, że tak bezpieczniej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem wszystko i wiele się od Was dowiedzialem. Dziwią mnie jednak ludzie, którzy mając auto za 60000 zł mogą tak oszczędzać i prowokować uszkodzenie naprawde wdziecznego silnika. Wystarczy za każde przejechanie 100 km wrzucić do skarbonki 1 zł i na dobry serwis będzie przy 180000 tyś. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie przeczytałem wszystko i wiele się od Was dowiedzialem. Dziwią mnie jednak ludzie, którzy mając auto za 60000 zł mogą tak oszczędzać i prowokować uszkodzenie naprawde wdziecznego silnika. Wystarczy za każde przejechanie 100 km wrzucić do skarbonki 1 zł i na dobry serwis będzie przy 180000 tyś. Pozdrawiam

W tym momecie nie wiem o co ci chodzi ? Nie wiem co sugerujesz ?Nie wiem o co walczysz ,o wolne poniedziałki?Przede wszyskim powinnes zaczac od innego watku i sie przywitac :wink:

Edytowane przez skrab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Powiedzci mi koledzy gdzie w Krakowie polecacie wymiane rozrządu i ile to mnie może kosztować. Zależy mi na gwarancji wymiany. czy da sie to uzyskac poza ASO. place za cześi i za robociznę. Nabyłem od w czoraj Audi A4 2.0 Tdi 88KW i wolę spać spokojnie. Miałem kiedyś A6 B6 2.5 tdi i wim ile mnie ten błąd kosztował. prosze o pomoc i o wasze oferty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Powiedzci mi koledzy gdzie w Krakowie polecacie wymiane rozrządu i ile to mnie może kosztować. Zależy mi na gwarancji wymiany. czy da sie to uzyskac poza ASO. place za cześi i za robociznę. Nabyłem od w czoraj Audi A4 2.0 Tdi 88KW i wolę spać spokojnie. Miałem kiedyś A6 B6 2.5 tdi i wim ile mnie ten błąd kosztował. prosze o pomoc i o wasze oferty

Da dwaj do mojego mechana. Koszt: około 1200zł, ale zadzwoń. Masz do chłopaków 25km Wola Filipowska ul. Do Kamieniec 2. SMÓŁKA SERWIS s.c. Wojciech Smółka Tel.: 604-411-190

Tak przy okazji. Zacznijcie się przyglądać rozrządowi przy 130-150tyś. Jak coś gwizda w silniku i wydaje dziwne dźwięki to do wymiany. Tak było u mnie przy 130tyś. Pęknięcia paska widoczne gołym okiem.

Edytowane przez adkowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Powiedzci mi koledzy gdzie w Krakowie polecacie wymiane rozrządu i ile to mnie może kosztować. Zależy mi na gwarancji wymiany. czy da sie to uzyskac poza ASO. place za cześi i za robociznę. Nabyłem od w czoraj Audi A4 2.0 Tdi 88KW i wolę spać spokojnie. Miałem kiedyś A6 B6 2.5 tdi i wim ile mnie ten błąd kosztował. prosze o pomoc i o wasze oferty

Da dwaj do mojego mechana. Koszt: około 1200zł, ale zadzwoń. Masz do chłopaków 25km Wola Filipowska ul. Do Kamieniec 2. SMÓŁKA SERWIS s.c. Wojciech Smółka Tel.: 604-411-190

Tak przy okazji. Zacznijcie się przyglądać rozrządowi przy 130-150tyś. Jak coś gwizda w silniku i wydaje dziwne dźwięki to do wymiany. Tak było u mnie przy 130tyś. Pęknięcia paska widoczne gołym okiem.

dzięki za poradę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po wymianie rozrzadu.

Ogolnie zobaczymy jak to sie bedzie sprawowalo.

Kosztorys:

- rozrzad z pompa wody SKF - 609zł,

- robocizna 600zł w serwisie Skody wraz z wpisem do ksiazki serwisowej online i papierowej.

Z gwarancja na rok podobno.

Chlopaki sie uwineli calkiem sprawnie, ale dali ciala bo nie spasowali dokladnie lampy lewej przedniej po montazu. W efekcie jade na poprawke w sobote.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem własnie po wymianie rozrzadu.

Ogolnie zobaczymy jak to sie bedzie sprawowalo.

Kosztorys:

- rozrzad z pompa wody SKF - 609zł,

- robocizna 600zł w serwisie Skody wraz z wpisem do ksiazki serwisowej online i papierowej.

Z gwarancja na rok podobno.

Chlopaki sie uwineli calkiem sprawnie, ale dali ciala bo nie spasowali dokladnie lampy lewej przedniej po montazu. W efekcie jade na poprawke w sobote.

600zł za robotę .. troszkę drogo nie?

Nie spasowali lampy? A ściągali zderzak ? mój mechan nie rozbiera przodu przy wymianie rozrządu .... ole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój mechan nie rozbiera przodu przy wymianie rozrządu .... ole

Pewnie jeszcze nie trafił A4 bez możliwości ustawiania przedniego pasa w pozycji serwisowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

Powiedzci mi koledzy gdzie w Krakowie polecacie wymiane rozrządu i ile to mnie może kosztować. Zależy mi na gwarancji wymiany. czy da sie to uzyskac poza ASO. place za cześi i za robociznę. Nabyłem od w czoraj Audi A4 2.0 Tdi 88KW i wolę spać spokojnie. Miałem kiedyś A6 B6 2.5 tdi i wim ile mnie ten błąd kosztował. prosze o pomoc i o wasze oferty

Ja bede wymienial w Mootopartner w Katowicach (przebieg 125kkm, auto ma 5 lat) koszt ca 1300brutto na oryginalnych gratach z faktura i gwarancja. Serwisuje (co 15kkm ze wszystkimi filtrami) u nich juz od prawie 3ech lat i jestem zadowolony. Jeden powie, ze jestem stupido i za wczesnie, ale mam to w d*pie :) moje auto, moja kasa - jak dbasz tak masz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego auto ma 5 wiec wiec okey co innego jakby miało 2-3 :D cena dobra ale na swoich gratach ?

Wysłane z Nokia 6310i za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego auto ma 5 wiec wiec okey co innego jakby miało 2-3 cena dobra ale na swoich gratach ?

Wlasnie data produkcji jest styczen dlatego wymieniam :) graty od nich (zastrzezenie, ze caly rozrzad oraz pompa ma byc ORI) Chcialem kupic osobno, ale wtedy z gwarancja ciezko (cokolwiek ona obejmuje ;)) dali na nie taka sama cene wiec sie nie wahalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu VW w Radomiu odnośnie ceny za kompletny oryginalny rozrząd Audi - 2000 pln brutto z robocizną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu VW w Radomiu odnośnie ceny za kompletny oryginalny rozrząd Audi - 2000 pln brutto z robocizną.

Chlopaki macie jakis specow co zrobia rozrzad z ich gratami i gwarancja w łódzkim.

Chodzi mi o to zeby bylo pewnie - moze jakis mechanior pracowal wczesniej w ASO?

dajcie znac jak cos.

Moze byc na priv.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Dzisiaj dzwoniłem do serwisu VW w Radomiu odnośnie ceny za kompletny oryginalny rozrząd Audi - 2000 pln brutto z robocizną.

Ja kupiłem cały oryginalny rozrząd za 970zł w ASO Śliwka w Sosnowcu. Przy okazji serwisu Skody zagaiłem gościa o rozrząd, pokazałem mu ile kosztuje na allegro i Pan zrobił mi taką ekstra cenę :wink:

W skodzie można spokojnie kupić rozrząd do Audi, jest to dokładnie to samo, na pudełkach są loga Audi, Vw, Skoda i chyba Seat.

Edytowane przez l.e.s.t.e.r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...