Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Wymiana żarówek postojowych

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Witam

Mam pytanie jak wymienić przednią lewą żarówkę postojową w B7.
W B6 2,5 TDI można było bez problemu wyjąć cały reflektor i wymienić
odpowiednie żarówki, natomiast w B7 dostęp do żarówki postojowej jest
utrudniony po za tym nie da się tam wyjąć całego reflektora bez
zdejmowania przedniego zderzaka ??.
Czy jest jakaś metoda wymiany tej żarówki ?


_________________
Pozdrawiam
Rafał

Opublikowano

do postojowki akurat jest latwy dostep :wink:

w B7 sa dwa dekielki, jeden jest z boku od strony grilla po jego sciagnieciu jest latwy dostep do wydlubania postojowki

nie trzeba sciagac lampy - nie dawno tez to przerabialem :decayed:

Opublikowano
  • Autor

Witam

Dekielek nie trudno było zauważyć ale po jego wyjęciu w żaden sposób nie mogę

wyjąć tej małej żarówki postojowej. Trzeba ją w jakiś sposób przekręcić ?.

Próbowałem ją porostu wyciągnąć - tak jak robiłem to z żarówką świateł mijania,

lecz bez efektu.

____________________

Pozdrawiam

Rafał

Opublikowano

najlepiej opuścić lekko zderzak i wykręcić lampę, potrzebny jest tylko długi cienki torx chyba 8 ponad 13cm. Generalnie przy tym silniku każda wymiana żarówki kończy się na wyjęciu lampy. Jeszcze z prawej strony od pasażera jest jakiś dostęp ale lewa przeszkadza zbiornik płynu od wspomagania.

A jeżeli już dotykasz postojówki to trzeba ją przekręcić o około 90 stopni i wyciągnąć

Opublikowano
  • Autor

...

Generalnie przy tym silniku każda wymiana żarówki kończy się na wyjęciu lampy

Żarówki świateł drogowych i mijania wymieniałem w miarę bezproblemowo bez

wyjmowania reflektorów

...

A jeżeli już dotykasz postojówki to trzeba ją przekręcić o około 90 stopni i wyciągnąć

Dzięki za informację - dzisiaj sprawdzę - czy się uda.

________________________

Pozdrawiam

Rafał

  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

i jak, udało się? Ja wczoraj męczyłem się z 15 minut z tą lewą postojówką... Spojrzałem do instrukcji i widzę,*że żarówki postojowe wymieniać należy tylko w autoryzowanym serwisie. Średnio uśmiecha mi się płacić pewnie stówę*za wymianę żarówki za złotówkę ;)

Opublikowano

jeśli postojówki nie były nigdy wymieniane,to lubią się lekko oprawki w gniazdach zapiekać.trzeba próbować i po pewnym czasie każda wychodzi.ja zawsze po wyjęciu smaruję delikatnie oprawki i później kolejnym razem wychodzą jak złoto :wink:

Opublikowano

generalnie to całe gniazdo się kręci, ale w dalszym ciągu nie jestem go w stanie 'wyrwać'... chyba nie obejdzie się bez fachowca :(

Opublikowano
i jak, udało się? Ja wczoraj męczyłem się z 15 minut z tą lewą postojówką... Spojrzałem do instrukcji i widzę,*że żarówki postojowe wymieniać należy tylko w autoryzowanym serwisie. Średnio uśmiecha mi się płacić pewnie stówę*za wymianę żarówki za złotówkę ;)

Wg instrukcji to prawie ze wszystkim trzeba jechać do autoryzowanego serwisu, dlatego mamy nasze forum, żeby im już za samo wzięcie śrubokręta do ręki nie płacić:wink:

Opublikowano
:) hehe, zmotywowałeś mnie do trzeciego podejscia ;)
  • 3 lata później...
Opublikowano

:) hehe, zmotywowałeś mnie do trzeciego podejscia ;)

Witajcie - dziś stoczyłem walkę z takową żarówką - lewa pozycja przód. Różne widzę propozycje tutaj widnieją - z wyjęciem całej lampy włącznie. Uczyniłem to bez wyjmowania lampy. Trudno uchwycić tą żaróweczkę palcami bo trzeba by mieć 20-sto centymetrowe paluchy i to gumowe! Ja kombinowałem i oto jak mi się udało wymienić takową żarówkę: otworzyć boczną klapkę, zdjąć kostkę z żarówką długich świateł i ja wyjąc na zewnątrz - na tyle na ile pozwala kabelek (co by mieć więcej miejsca i swobody), zrobić smartfonem zdjęcie brązowej kostki światła pozycyjnego by wiedzieć o co biega i jakiego mamy wroga ;) , włożyć tam szeroki i dość długi śrubokręt, podważyć nasadę brązowej kostki i siup! Całość wyskakuje - ciągnięcie za kable nie pomogło - podważenie śrubokrętem owszem. Zamiana żarówki i włożenie pieczołowite z powrotem całości - ustawcie sobie ją pozycji pionowej, tak by na przyszłość łatwo było ponownie podważyć.

Powodzenia - pozdrawiam.

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Ja mam bixenony w B7 i nie mogę wyjąć żarówki postojowej, wyciągam żarówkę drl ale tej nie mogę. Trzeba ja przekręcić o 90st. ? , ciągnięcie za przewody nic nie daje. Dekielek od strony grilla, chyba, że jest jeszcze gdzieś jeszcze jakiś w bixenonach.

Pozdrawiam

Opublikowano

Ja mam bixenony w B7 i nie mogę wyjąć żarówki postojowej, wyciągam żarówkę drl ale tej nie mogę. Trzeba ja przekręcić o 90st. ? , ciągnięcie za przewody nic nie daje. Dekielek od strony grilla, chyba, że jest jeszcze gdzieś jeszcze jakiś w bixenonach.

Pozdrawiam

Postojówki lubią się zapiekac jak są stare, sprawdziles od przodu lampy czy nie ma wokół żółtawego nalotu? Ciągnij aż wyjdzie ;)

Opublikowano

Zainwestuj w szczypce długie 280mm. Jak nikt wcześniej nie wymieniał albo się zapiekły to sobie można ręce poszarpać :facepalm:

Opublikowano

Czyli rozumiem, że są wciskane ? nie trzeba obracać oprawki żarówki postojowej ?

Właśnie nie widziałem już czy próbować przekręcić oprawkę czy ją ciągnąć

Opublikowano

Czyli rozumiem, że są wciskane ? nie trzeba obracać oprawki żarówki postojowej ?

Właśnie nie widziałem już czy próbować przekręcić oprawkę czy ją ciągnąć

Są na wcisk. Nie musisz obracać wystarczy ruszanie prawo-lewo-góra-dół ;)

Opublikowano

Mogą być przegrzane oprawki lub nawet przytopione. Czasem tak się może zdarzyć.

  • 3 tygodnie później...
Opublikowano

ciągnięcie za przewody nic nie daje.

Za słabo ciągniesz - trzeba psiknąć WD, rozruszać czym się da, znowu psiknąć i ciągnąć do skutku - po zakończonej operacji wymiany żaróweczki, podleczyć ponadcinane nadgarstki i łyknąć coś na odstresowanie...

  • 1 rok później...
Opublikowano

Witam.

Postojowka tak sie zapiekla w kloszu ze wyciagajac urwalem ja. Ani wlozyc teraz zarowki nowej ani wyjac kawalka starej bo przywarla do klosza.

Pomocy...

Opublikowano
Godzinę temu, Gremlin0209 napisał:

Pomocy...

Wyjmij reflektor i kombinuj.

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.