Skocz do zawartości
IGNOROWANY

VCDS ( VAG-COM ) Kodowania A4 B8


wrclaguna

Rekomendowane odpowiedzi

W ASO ci zrobia aktualizacje na 310 i wtedy wszystko bedzie smigac :wink:

91F1A001: Radio

Byłem w serwisie AUDI i po długiej walce stwierdzili, że nie ma możliwości zaktualizowania oprogramowania, a tym samym odczytywania większych niż 2 GB kart pamięci :-(

Tzn, jaka długa walka ? przeciez to robi sie recznie poprzez SVM ( 91F1A001: Radio flashen )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.8 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok ale czy mogę jakoś wyjść z tej opcji np. za pomocą vaga?

jutro jadę do tego gościa pokazać mu.

czy płytką którą miałem z dokumentami z mmi zdziałam coś?

co mi da w razie aktualizacja?

MMI 2G audio charger na 6 cd i to wszystko

---------- Post dopisany 06-08-2013 at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2013 at 18:08 ----------

może mi ktoś wytłumaczyć co to za opcja jest wentylacja po zakodowaniu na czym to polega i co daje?

---------- Post dopisany 08-08-2013 at 00:26 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2013 at 22:30 ----------

Witam dzisiaj byłem u pewnego kolesia kodować swoją b8 i wszystko było pięknie. Odkodowałem m.in. zielone menu no i zaczołem po nim węszyć i wszedłem do MMi i potem bodajże jakieś bag ..... wcisnołem i wyskoczył mi read error, dołączam fote. POMOCY! co ja mam z tym zrobić wkładałem płytę ale nic to nie dało żaden reset nie pomaga non sotp się to świeci już się poddałem zamknołem go i pisze o porady do was( mimo zamknięcia auta to się nadal pali)

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

http://s24.postimg.org/3panaqvip/DSC01178.jpg

Trzeba włożyć CD1 z aktualizacją softu w zielonym menu wcisnąłeś aktualizację bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO ci zrobia aktualizacje na 310 i wtedy wszystko bedzie smigac :wink:

91F1A001: Radio

Byłem w serwisie AUDI i po długiej walce stwierdzili, że nie ma możliwości zaktualizowania oprogramowania, a tym samym odczytywania większych niż 2 GB kart pamięci :-(

Tzn, jaka długa walka ? przeciez to robi sie recznie poprzez SVM ( 91F1A001: Radio flashen )

Wjechałem o 16, a wyjechałem ok 20, w międzyczasie miałem wymianę oleju..

Coś wspominali o flash'owaniu radia, ale nie do końca jestem w stanie powtórzyć co.. (chyba, ze wykonuje się to w skrajnych przypadkach i że w instrukcji jest napisane, ze obsługa kart tylko 2 GB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie przynajmniej ja nie znam sposobu

ok ale czy mogę jakoś wyjść z tej opcji np. za pomocą vaga?

jutro jadę do tego gościa pokazać mu.

czy płytką którą miałem z dokumentami z mmi zdziałam coś?

co mi da w razie aktualizacja?

MMI 2G audio charger na 6 cd i to wszystko

---------- Post dopisany 06-08-2013 at 22:30 ---------- Poprzedni post napisany 17-07-2013 at 18:08 ----------

może mi ktoś wytłumaczyć co to za opcja jest wentylacja po zakodowaniu na czym to polega i co daje?

---------- Post dopisany 08-08-2013 at 00:26 ---------- Poprzedni post napisany 06-08-2013 at 22:30 ----------

Witam dzisiaj byłem u pewnego kolesia kodować swoją b8 i wszystko było pięknie. Odkodowałem m.in. zielone menu no i zaczołem po nim węszyć i wszedłem do MMi i potem bodajże jakieś bag ..... wcisnołem i wyskoczył mi read error, dołączam fote. POMOCY! co ja mam z tym zrobić wkładałem płytę ale nic to nie dało żaden reset nie pomaga non sotp się to świeci już się poddałem zamknołem go i pisze o porady do was( mimo zamknięcia auta to się nadal pali)

---------- Post dopisany at 00:28 ---------- Poprzedni post napisany at 00:26 ----------

http://s24.postimg.org/3panaqvip/DSC01178.jpg

Trzeba włożyć CD1 z aktualizacją softu w zielonym menu wcisnąłeś aktualizację bootloadera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czy ktoś uruchamiał tą wentylację samochodu na MMI 2G?? Ja próbowałem u mnie i nie wyszło mi może jest jakiś myk na to???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie

Czy ktoś uruchamiał tą wentylację samochodu na MMI 2G?? Ja próbowałem u mnie i nie wyszło mi może jest jakiś myk na to???

Ja uruchomiłem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy zrobiłem sobie PL menu i po tym zabiegu zniknęła mi optyczna prezentacja czujników cofania. Sterownik dobrze zakodowany bo nic się nie zmieniło. Odhaczyłem go i zakodowałem na nowo i nie pomaga :(

Nowy soft wycina zazwyczaj kodowanie w mmi, musisz powrócić do poprzedniego Long coding i adaptacji w sterownikach i podsterownikach.

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sterownik mam zakodowany na grafikę, rozumiem że długie kodowanie radia siadło tak?

Jak masz poprzednie logi z przed montażu to porównaj Sobie.

Pamiętaj aby wszystko dobrze działało trzeba zmienić wartościowych adaptacjach ;)

iPad Tapatalk HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba prawidłowo zakodować 07 CONTROL HEAD :wink:

W adaptacji 10 lista kodowań 1 sprawqdz jaka masz wartość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak z innej beczki, mógłbyś Grzegorz schować początek tego wątku pod przyciskiem? Bo już mi linie papilarne schodzą od przewijania za każdym razem. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam 18 a auto z tpms szybrem itp.. ale która opcja będzie od tego wyświetlania grafiki? pikają jak za dawnych lat tylko :)

4154? pakiet qq1+2 czujniki tył +8 tpms +16 dach+32 i kierownica + 4096? kierownica teraz działa ..

* +00001 = Adaptive Cruise Control installed (PR-8T4) (tempomat z radarem brak)

* +00002 = Ambient Lighting installed (PR-QQ1) (podświetlenie wewnętrzne jest)

* +00004 = Acoustic Parking System Front installed (PR-7X2) (parktronic przód brak)

* +00008 = Acoustic Parking System Rear installed (PR-7X1/7X2) (parktronic tył mam)

* +00016 = Tire Pressure Monitoring System installed (PR-7K3/7K4/7K5) (systemu ciśnienia kół mam)

* +00032 = Sunroof installed (PR-3FE/3FR) (mam)

* +00064 = Adaptive Air Suspension installed (PR-1BK) (zawieszenie brak)

* +00256 = Rain Sensor installed (PR-8N3) (sensor deszczu brak)

* +01024 = Seat Adjustment Front installed (PR-3PN) (siedzenia el. brak)

* +02048 = Seat Adjustment Rear installed (PR-5Z1) (siedzenia el. brak)

* +04096 = Multi-Function Steering Wheel installed (PR-1XW) (kier. wielofunkcyjna mam)

* +08192 = Lane Change Assistant installed (brak)

* +16384 = Lane Holding Assistant installed (brak)

* +32768 = Back-Up Camera installed (kamera cofania brak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sumujesz wartośc to co masz w wyposazeniu w aucie i wychodzi ci kodowanie :wink:

072mo.jpg

Kliknij tutaj aby zobaczyć oryginalny obraz 634x365px.

073qz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok ale co to ma do grafiki czujnikow, one działają tylko brak grafiki..

---------- Post dopisany at 14:57 ---------- Poprzedni post napisany at 14:52 ----------

ok, widocznie ma dużo bo już bangla. szacun!:facepalm:

---------- Post dopisany at 15:23 ---------- Poprzedni post napisany at 14:57 ----------

a jeszcze jedno pytanie

[07 - Head Control]

jakie macie tam kodowanie i jaki jest pass żeby je zmienić?

mam jeszcze teraz błąd że sterownik nie zakodowany i faktycznie są same zera i kolejny że niepoprawne nastawy podstawowe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie weszło i zmiana adaptacji 12 na 2 usunęła błędy. robię scan czy już czysto z błędami a tam błąd otwierania zamykania klapki wlewu paliwa zwarcie do masy. same niespodzianki :)

Zapewne masz bład siłownika w KOMFORT 46 :wink:

===> http://a4-klub.pl/audi-a4-b8-133/all-b8-wymiana-silownika-klapki-wlewu-paliwa-214813/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...