Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

https://youtu.be/iaGXWWvrLTM

Wrzucam film, aby było wiadomo o co dokładnie chodzi. Co ciekawe po jakimś czasie przestaje być słyszalne to w głośnikach. Najbardziej denerwuje wsiadając do auta, gdy nam się telefon łączy z autem. Tego zjawiska nie ma gdy przekoduje moduł bluetooth na diagnostykę CAN, ale wtedy moduł się nie usypia, nie działa sterowanie z multifunkcji. Wiązka sprawdzona z przelotką, wszystko jest ok. Nie mam nic innego wpiętego w instalacje. Myślę że moduł bluetooth albo RNS-E jest w jakimś stopniu uszkodzone. Tylko dziwne, że to jest słyszalne tylko na samym początku. Używał ktoś modułu bluetooth z końcówką M z RNS-E? Może taka przypadłość tych modułów. Spróbuje jeszcze RNS-E podmienić, by je wykluczyć...

 

Edit.

Podmieniłem RNS-E, padło na końcówkę T z 2010roku (jeszcze nie LED) i brak jakiejkolwiek różnicy. Szukam modułu i zamawiam. 

Edytowane przez DarkB7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Walki ciąg dalszy...

Po wymianie modułu bluetooth z literki M na S (z softem AA) i po przekodowaniu problem nadal występuje. Fakt jest dużo mniej szumów, szybciej wczytuje wszystkie opcje w RNS-E telefonu ale nadal jest to cykanie w głośnikach. Po przewertowaniu dokładnie jeszcze raz wiązki, brak u mnie przewodu od wyciszenia (pin 16 wyciszenie TEL MUTE pin 11 kostka D). Czyżby to jest tylko wymagane do właśnie RNS-E? Byłby ktoś wstanie odpiąć u siebie przewód i powiedzieć czy są takie same objawy na na filmie powyżej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołóż ten przewód od wyciszania. On powinien być zarówno przy rnse jak i przy concercie.

Dla testu podaj masę na pin MUTE radia w czasie rozmowy i zobacz czy poprawisz sytuację.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację, tak zrobię i dam znać czy faktycznie to będzie to. Przy okazji wpadnie mod na SDS do modułu. Dzięki za pomoc ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.11.2022 o 22:54, MaTeo85 napisał(a):

Dołóż ten przewód od wyciszania. On powinien być zarówno przy rnse jak i przy concercie.

Dla testu podaj masę na pin MUTE radia w czasie rozmowy i zobacz czy poprawisz sytuację.

Po dołożeniu jest identycznie jak było wcześniej. Wygląda to tak jakby coś robiło zakłócenia. Specjalnie nawet odizolowałem przewody od telefonu z przelotki Quadlock. Brak transmitera w aucie i innych urządzeń mogących cokolwiek wydawać, nawet bez podłączonego telefonu są te cykliczne dźwięki po wybraniu obsługi głosowej. Kurde już sił brakuje w tym temacie. Po zapłonie po parunastu sekundach przestaje to być słyszalne, natomiast podczas jazdy jest to cały czas. Może ma ktoś jeszcze jakąś propozycje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też trochę odgrzeję kotleta 

 

Planujemy wraz kuzynem dodać parę nowych rzeczy do jego A4B6 z Radiem RNS-E najnowszym system wgranym

Planujemy wrzucić Ori zestaw głośnomówiący, + BT

https://a4-klub.pl/.../instalacja-fabrycznego-modu%C5.../...

Wiązkę znalazłem wiec raczej nie bedzie problemu

https://www.ebay.co.uk/itm/264777016631

Z tego co widzę 8P0 862 335 Q jest najbardziej zalecany lecz znalazłem 8P1 862 335 z wyzszym HW i SW i pytanie czy on tez bedzie poprawnie dzialalo z ksiazka telefoniczna i muzyką z telefonu jak i YouTube ?

 

Dodatkowo będzie też do tego podłączony system BOSE ale rozważamy już z tym nowszym żebrowanym wzmacniaczem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moduł Q to już dziadek, szukaj wersji 8P0 ... AA lub 8P1... im nowszy tym lepsza współpraca i szybkość komunikacji (pobieranie kontaktów itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiec jak rozejrzałem się po tych modułach to 

 8P1 862 335 HW H44 i SW 660 lub 8T0862335E HW H45 i SW 660 lecz zostanie ta kwestia muzyki przez BT z telefonu czy one obsługują też taką opcje ? 

Jeszcze dodatkowo rozmyślaliśmy aby zamiast ori zmieniarki dać z Audi A3 8P TT 8J Audi Music Interface

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ori moduł bt jest tylko do rozmów.

Dołóż dodatkowy moduł jako aux do odtwarzania muzyki po bt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lecz czy to nie bedzie się gryzło? 

 

Jak byśmy chcieli wsadzić ten cały system AMI to jak patrzę po wiąze to wtyczka która idzie do podłaczenia tego do RNS-E to jest własnie ta co najczęściej jest zajmowana przez jakieś moduły BT i wtedy wybór zostaje albo to albo to 

 

I pytanie czy jak będzie ori moduł BT + powiedzmy jako AUX to nie bedzie się gryzło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Klicho napisał(a):

8T0862335E

Tego nie używaj w b6/7. Nie będzie poprawnej komunikacji między modułami po can. Ma być z początkiem 8P.

4 godziny temu, Klicho napisał(a):

Lecz czy to nie bedzie się gryzło? 

Wsadź emulator zmieniarki bt i będzie ok. Nic się nie gryzie,telefon łączy się z obydwoma modułami na raz. Jak zadzwoni tel to muzyka pauzuje na czas rozmowy. I będziesz mógł zmieniać utwory z poziomu kierownicy MF,radia. Przy aux można zmieniać utwory tylko telefonem.

Edytowane przez pila24
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aktualnie BT jest 

ALLEGRO.PL

 wszystko śmiga jak należy. Lecz pewnie będzie musiał zniknąć jeśli będziemy faktycznie wkładać AMI lecz nigdzie nie spotkałem się na forach aby ktos to wkładał tak naprawdę. 

Edytowane przez Klicho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AMI jest bardzo rzadko zakładane bo to archaiczny sprzęt. Oczywiście AMI możesz tylko i wyłącznie zamontować do RNS-E w wersji LED. Ja mam u siebie Dension Gateway PRO BT ale to trochę inna półka cenowa. Zmieniarka cyfrowa ale to kombajn (radio DAB, zestaw głośnomówiący, muzyka przez bluetooth z wyświetlaniem wszystkiego na FIS, USB) itd. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, DarkB7 napisał(a):

AMI jest bardzo rzadko zakładane bo to archaiczny sprzęt. Oczywiście AMI możesz tylko i wyłącznie zamontować do RNS-E w wersji LED. Ja mam u siebie Dension Gateway PRO BT ale to trochę inna półka cenowa. Zmieniarka cyfrowa ale to kombajn (radio DAB, zestaw głośnomówiący, muzyka przez bluetooth z wyświetlaniem wszystkiego na FIS, USB) itd. 

 

Czyli Ami nie bedzie działało bez wersji LED RNS ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.02.2023 o 23:22, Klicho napisał(a):

Czyli Ami nie bedzie działało bez wersji LED RNS ?

Tylko z LED AMI działa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli już dla mnie odpowiedź jest prosta założe BT ori aby mieć głośnomówiący zestaw + wczytywanie kontaktów + wybieranie głosowe a AMI odpuszczę to wrzucę zmieniarkę CD gdyż mam parę sztuk a łatwo się podpina. Wiec dziękuję bardzo za pomoc i rade. 

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hejka Panowie

Wybaczcie moje lenistwo ale 98 stron tematu to ciut za dużo.

Mam pytanko (na początku tematu było zadane ale nikt nie odpowiedział) Audi A4 B6 2002 radio concert 2 i zmieniarka plus kierownica z B7 z multi standardowym i modułem Q. Idzie pod to podłączyć ori bluetooth? Jeśli tak to jaką wersję najlepiej brać i jaką to będzie mieć funkcjonalność ? Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 17:33, GreenGreen napisał(a):

Hejka Panowie

Wybaczcie moje lenistwo ale 98 stron tematu to ciut za dużo.

Mam pytanko (na początku tematu było zadane ale nikt nie odpowiedział) Audi A4 B6 2002 radio concert 2 i zmieniarka plus kierownica z B7 z multi standardowym i modułem Q. Idzie pod to podłączyć ori bluetooth? Jeśli tak to jaką wersję najlepiej brać i jaką to będzie mieć funkcjonalność ? Z góry dzięki za odpowiedź.

wybierasz najlepiej najnowszy z listy na: 

 

funkcjonalności są opisane w powyższym wątku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam u siebie w aucie wiązkę od modułu Bluetooth, jest mikrofon w lampce podsufitki, radio rnse było dołożone wcześniej . Wiem że dużo kabli jest nie podłączonych, brak jednej kostki przy radiu chyba D ale nie jestem do końca pewny. Pierwsze pytanie mikrofon ma być podpięty bezpośrednio do modułu Bluetooth czy do rnse? Modułu Bluetooth pod siedzeniem podobno brak została tylko kostka. Poprzednie radio to concert 2 . Nagłośnienie Bosse. Czy przewidujecie coś sprawdzić? Myślicie że włożę moduł i ogarnę resztę kabli przy radiu i zadziała ? 

IMG_20230225_115558.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...