Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Powiem szczerze ze nie wiem. Nie ja kodowalem...

---------- Post dopisany at 10:42 ---------- Poprzedni post napisany at 10:41 ----------

Teraz mam kodowanie 0011822

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak ? Prztrzymac radio i setup?

Dodam ze telefon laczy sie z blutkiem. Ale nie ma ksiazki i ostatnich polaczen. Telefon galaxy s4 ...

---------- Post dopisany at 11:12 ---------- Poprzedni post napisany at 11:08 ----------

A na rnsie?

0311717

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra to tera ja :( instalacja fabryczna i wszystko działa oprócz tego że nie mam głosu w głośnikach :( moduł sprawdzony działa wiazka wygląda na OK radio się wycisza ale nic nie słychać w głośnikach rozmówca mnie słyszy może cos mam żle zakodowane w radiu jakies pomysły??/ aha radio Symphony II

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tu nie o kodowanie chodzi tylko gdzieś z podłączeniem jest nie tak.Ja bym jeszcze raz wszystkie kable posprawdzał bo tu nie ma jakiejś filozofii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

była wymieniana cała instalacja samochodu fabrycznie auto nie miało Bluetooth ani kierownicy multi. Nowa wiązka miała juz instalacje Bluetooth oraz wyprowadzenie pod telefon w podłokietniku. Zakupiłem kierownice taśmę, mikrofon oraz BT 8P0 862 335D zmontowałem wszystko. Kiera działała po zakodowaniu ( nie działał tylko przycisk mode ale okazało sie ze zegary trzeba dokodować ) na chwilę obecną działa wsztko:

- paruje się z telefonem

- wczytuje książkę

- wycisza radio

- można dzwonić

- mikrofon działa bo mnie słychać tylko ja nie słyszę niczego

Wczoraj rozebrałem inne a4 zeby sprawdzic BT jest OK bo w drugim aucie działa zerknąłem na instalacje jak jest tam podpięte i faktycznie miałem wpięty zielony i czarny kabel na nav line +/- a w tej drugiej pod tel line +/-. Zmiana tych pinów nic nie dała. Myslałem że przyczyna moze byc brak dostawki telefonu w podłokietniku ale okazało się że w tej drugiej kabel jest po prostu odcięty i wszystko działa.

Kodowania sa przepisane z auta do auta nie mogłem sie tylko połączyć z radiem w tej co wszystko działa i teraz moje pytanie :

Teoretycznie radio musi byc wkodowane bo niewie ze ma BT czy kodowaniem może mieć wpływ na brak głosu w głosnikach?

Nie jestem wstanie podmienić radi bo odrazu pisze save na radiu nawet nie pyta o pin .

---------- Post dopisany at 07:14 ---------- Poprzedni post napisany at 07:12 ----------

symphonyii_pin_zmiany.jpg

---------- Post dopisany at 07:29 ---------- Poprzedni post napisany at 07:14 ----------

dodam że radio to symphony II w obu autach

---------- Post dopisany at 08:41 ---------- Poprzedni post napisany at 07:29 ----------

Podmieniłem radia dalej tosamo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To musi byc wiazka w takim razie, przejrzyj ja kabelek po kabelku, gdzies tu wczesniej byla rozpiska podana, ja bym sie przyjrzal szczegolnie tym dwom kabelkom wspomnianym wczesnieh

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam u siebie moduł bluetooth, multi kierownice, radio concept 1 ? podstawowe.

W jaki sposób mogę puszczać muzykę z telefonu przez bluetooth?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam u siebie moduł bluetooth, multi kierownice, radio concept 1 ? podstawowe.

W jaki sposób mogę puszczać muzykę z telefonu przez bluetooth?

Nie mozesz, na ori gratach nie da rady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm.. tak właśnie się zastanawiam, może jakaś jakaś aplikacja która symuluje rozmowę i odpala muzę? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

próbuje połączyć się z bluetooth [77]...VCDS widzi go, próbuje nawiązać połączenie ale po chwili rozłącza i tak w kółko...nie pobiera z niego żadnych danych ( numer, kodowanie, błędy ). Moduł ma z końcówką H.

Dodam, że chce go przekodować na wersje komfort dla dołożonej RNS-E. Ogólnie Bluetooth działa prawidłowo. Jest tylko problem z komunikacją w celu zdiagnozowania.

A wygląda to tak:

1) http://i1174.photobucket.com/albums/r616/tombik87/1_zpsfdbe26b0.png

2) http://i1174.photobucket.com/albums/r616/tombik87/2_zps3d439c00.png

Może miał ktoś z Was podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powracam do mojego problemu z BT wszystko działa tylko nie mam głosu w głośnikach ( mikrofon działa bo rozmówca mnie słyszy tylko ja nie słyszę rozmówcy wyciszenie działa nawet po przyciśnięciu przycisku rozmowy na kierownicy nie słychać lektora) które kable odpowiadają za przesył głosu ?? może ktoś pomoże bo nie chce kupować wiązki jak mam oryginalną . Nie wiem czy fabrycznie była tam navi czy radio na chwile obecą jest radio synfony 2

Moje radio synfony 2

default.jpg

images.jpg

podpiecie wtyczek

IMAG1647.jpg

wtyczka w błotniku lewy tył

IMAG1650.jpg

I-rząd (w zasadzie to samo co podał wcześniej Dominik):

pin 1 - Zacisk 30

pin 2 - Zacisk 31

pin 8 - NF (+) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 9 - NF (-) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 10 - Zacisk 31 (masa ekranu) (niewykorzystany)

pin 11 - Wejście mikrofonu (+) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 12 - Wejście mikrofonu (-) dla mikrofonu telefonu -R38-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 15 - Diagnoza K

pin 16 - Sygnał wyciszenia o niskiej częstotliwości (Mute) do radia -R-/sterownika systemu nawigacji z napędem CD -J401-

pin 17 - Magistrala CAN High (system Infotainment)

pin 18 - Magistrala CAN Low (systemu Infotainment)

II rząd - pusty

III rząd:

pin 37 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 39 - Zacisk 31 do uchwytu telefonu -R126-

pin 41 - Zacisk 30 do uchwytu telefonu -R126-

pin 42 - Wyjście mikrofonu (+) do uchwytu telefonu -R126-

pin 43 - Wyjście mikrofonu (-) do uchwytu telefonu -R126-

pin 44 - Zacisk 31 (masa ekranu)

pin 45 - NF (+) od uchwytu telefonu -R126-

pin 46 - NF (-) od uchwytu telefonu -R126-

pin 47 - Sygnał SNDREQ z uchwytu telefonu -R126-

pin 49 - Ser-Tx (+) douchwytu telefonu -R126-

pin 50 - Ser-Tx (-) douchwytu telefonu -R126-

pin 51 - Ser-Rx (+) oduchwytu telefonu -R126-

pin 52 - Ser-Rx (-) oduchwytu telefonu -R126-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...