Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja fabrycznego modułu Bluetooth


malik

Rekomendowane odpowiedzi

Mam mały mankament - RNS-e w wersji Hight, soft 0750, moduł bluetooth z końcówką F. Ogólnie działa - można dzwonić i odbierać połączenia z kierownicy, tam również jest dostępna lista kontaktów. Przy połączeniu wyskakuje na rns'ie info, gdzie dzwonię i ile trwa połączenie. Niestety, gdy tylko je zakończę, to mam komunikat "Użyj telefonu komórkowego" i nie mogę z poziomu rns'e nic zrobić. Nie działa również wybieranie głosowe numeru. Kodowanie jest ok, telefon to iphone 3gs (na SE jest to samo). Can jest podpięty od navi do modułu, a do navi szedł już fabrycznie (miałem wcześniej symphony II). Navi resetowałem, myśląc, że tam jest pies pogrzebany...Gdzie szukać problemu?

otóż problemu poszukaj w sofcie modułu bt. F to jakiś zajebiaszczy nie jest. Załadujesz nowszy bo pod iphone to musisz szczególnie mieć to na względzie że z technologią BT to oni się nie lubią skoro nie możesz nic przesyłać przez BT :) załadujesz nowszy moduł i bedzie grało :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 2.9 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ok, ale teraz podrzuciłem Nokię e52 i jest lipton, na SE też - o co tu chodzi?:/ Skoro mam na fisie wgląd w kontakty i to chodzi bez problemu, to powinno chodzić tym bardziej na RNS'ie, a na tej tylko "Użyj telefonu komórkowego". Zero opcji ustawień, ani wglądu w książkę, czy wybrania numeru pokrętłem. W kodowaniu RNS'y mam wybrany Temic Base Plate, czyli trzecia cyfra od końca to 2. Inne kodowanie nie zmieniło sprawy. Ten moduł ma jakąś wadę, czy jak? Wiem, że ma taką samą funkcjonalność, jak Q i H. W czym rzecz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie dzis bawilem się w montaż blutka, najprozstrzy ten bez literki i powstal problem wag go widzi ale telefon juz nie, tel to sg3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, ale teraz podrzuciłem Nokię e52 i jest lipton, na SE też - o co tu chodzi?:/ Skoro mam na fisie wgląd w kontakty i to chodzi bez problemu, to powinno chodzić tym bardziej na RNS'ie, a na tej tylko "Użyj telefonu komórkowego". Zero opcji ustawień, ani wglądu w książkę, czy wybrania numeru pokrętłem. W kodowaniu RNS'y mam wybrany Temic Base Plate, czyli trzecia cyfra od końca to 2. Inne kodowanie nie zmieniło sprawy. Ten moduł ma jakąś wadę, czy jak? Wiem, że ma taką samą funkcjonalność, jak Q i H. W czym rzecz?

jeżeli ma taką samą funkcjonalność to po co sięna zywa Q a nie F ? oczywiście że inaczej działa Q i ma poprawiony soft. Załadujesz nowy i będzie wszystko hulało. amen

---------- Post dopisany at 18:59 ---------- Poprzedni post napisany at 18:58 ----------

Panowie dzis bawilem się w montaż blutka, najprozstrzy ten bez literki i powstal problem wag go widzi ale telefon juz nie, tel to sg3

kolejny mocny :D bo bez literki to były tylko do starych nokii i to pod adapter. Musisz załadować najniżej D, a najlepiej walnij Q i będzie spokój , pozdro :hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam namierzone do kupienia dwa moduły 8P0862335 jeden H drugi N.

Czy ktoś orientuje się jaka będzie praktyczna różnica w funkcjonalności tych modułów (u mnie: RNS-E, FIS kolor, kierownica z klawiszami) ?

Różnica w cenie jest 100zł (N oczywiście jest droższy) i nie wiem czy warto dopłącać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak posiadasz jakiś telefon -chiński wynalazek to możliwe że N sobie z nim poradzi (bez gwarancji że tak będzie), a H właściwie obsłuży każdy markowy telefon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo już nic nie kumam z modułami bt tzn z ich zamiennością audi/skoda/vw/seat

z tego co się dowiadywałem powinno wszystko banglać,kupiłem bt 5p0 862 335c i na vagu go nie widać:facepalm:

Jak to ogarnąć może ktoś pomóc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo już nic nie kumam z modułami bt tzn z ich zamiennością audi/skoda/vw/seat

z tego co się dowiadywałem powinno wszystko banglać,kupiłem bt 5p0 862 335c i na vagu go nie widać:facepalm:

Jak to ogarnąć może ktoś pomóc

raczej nie ma wymienialności. tak samo nie podłączysz rns-e 510 z vw,

pozostaje kupić 8p0 lub 8p1 :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie bo już nic nie kumam z modułami bt tzn z ich zamiennością audi/skoda/vw/seat

z tego co się dowiadywałem powinno wszystko banglać,kupiłem bt 5p0 862 335c i na vagu go nie widać:facepalm:

Jak to ogarnąć może ktoś pomóc

raczej nie ma wymienialności. tak samo nie podłączysz rns-e 510 z vw,

pozostaje kupić 8p0 lub 8p1 :wink:

:hi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj założyłem moduł Bluetooth do mojej B7 i dziś jadę na kodowanie. Czy coś oprócz BT, radia i modułu kierownicy muszę kodować również licznik-zegary? Mam kierownice MF z rolkami z B7 i radio Symphony2+. szukałem różnych informacji i znalazłem że w kodowaniu zegarów (kanał17) na kanale 062 ustawia się coś z radiem i telefonem tylko nie wiem czy tam też muszę to zmienić? znalazłem tylko opis po niemiecku i wygląda on tak:

Kanal 062Verbauliste CAN-Datenbus (Infotainment)

+00001 = Radio

+00002 = Telefon ODER Telematik (US)

+00004 = Navigation

+00008 = Telematik

+00016 = Kombiinstrument (nur mit zweitem Gerät)

i nie wiem czy mam tam coś zmieniać?

Drugie pytanie mam takie, jak zakodować moduł kierownicy tak żeby działało sterowanie głosowe przy obsłudze telefonu? Wiem że nie uruchomię SDS na Symphony ale zależy mi na obsłudze głosowej tylko telefonu? Wiem że kodowanie ma wyglądać tak:

* 0?xxx: Kierownica

o 0 = standardowa (bez multifunkcji)

o 1 = kierownica trójramienna (sportowa)

o 2 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia

o 3 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu

o 4 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/telefonu/głosem

o 5 = kierownica wielofunkcyjna ze sterowaniem radia/głosem

ale nie wiem czy tu mam wpisać 3 czy 4? Czy to $ dotyczy się obsługi głosowej telefonu czy SDS w RNS-E?

Z góry dziękuję za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawid, w zegarach musisz zakodować że masz telefon, inaczej książka nie będzie wyświetlana na FISie. Jeśli chodzi o kierownicę to wystarczy chyba zakodować 3, jeśli komendy głosowe nie będą działać to wtedy chyba musi być4 :)

A ja mam pytanie odnośnie czułości mikrofonu, czy któryś z Was zmieniał coś w adaptacjach? Bo można zmienić od -6dB do +6dB. Samemu ciężko dobrać odpowiednią wartość, a kobita mówi że zawsze słyszy tak samo :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadal nie wywalilem mojego modułu f- jak to jest, ze potrafi na rns wyświetlić, kto dzwoni, a reszta funkcji nie działa- jedynie wybierania z fisa...?

Sent from my iPhone using Tapatalk - now Free

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...