Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Bartek, a jak sprawdza się ogrzewana przednia szyba w praktyce?

Warto było?

Pytam, bo mam odpryski i do wymiany, więc się zastanawiam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

wzorowa, ale po co tyle kasy ładować ? to tylko auto w serii też była ładna

Wszystko zależy od tego co lubisz... Dla Ciebie to tylko auto, dla mnie sposób na oderwanie się od codzienności (z reguły tak już jest, że w hobby pakuje się kasę). Poza tym wiedzy, którą zdobyłem pracując przy tym aucie nie da się już wycenić :wink:

:good:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, a jak sprawdza się ogrzewana przednia szyba w praktyce?

Warto było?

Pytam, bo mam odpryski i do wymiany, więc się zastanawiam :wink:

Sama przednia szyba sprawuje się bardzo dobrze - jednak gdybym miał wybierać między webasto a ogrzewaną przednią szybą, pod względem ilości walorów uważam, że jednak lepiej zainwestować w ogrzewanie postojowe. Nie fabryczne systemy są instalowane już za kwoty rzędu 3000zł. Zyskujemy dzięki temu więcej plusów (dogrzany motor i całe wnętrze, wszystkie szybki odmrożone). Niestety wymaga to troszkę czasu (idealnie spisuje się przy zaplanowanych wypadach jak wyjazd/przyjazd do pracy) i tutaj przewagą przedniej ogrzewanej szyby jest możliwość uruchomienia grzania od razu - 1 minuta i szybka czysta (niestety tylko jedna, względnie dwie jeśli uruchomiliśmy też tylną :wink:).

...no ale jak są pieniążki to można zrobić zarówno grzaną szybę jak i webasto (i dylemat z głowy :decayed:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

webasto to jest to , niewiem Barti na co czekasz z tym modem:decayed:

Kupiłem zyebany piec Domi... Teraz znów trzeba szukać gratów a wiesz jak to u mnie wygląda - najbardziej lubię ori instalacje :decayed:

Z Mario zacząłem się umawiać ale znów roboty mnóstwo wpadło i tak się przymierzam cały czas - w każdym bądź razie ogrzewanie postojowe na pewno będzie (wiązka elektryczna jest już przygotowana). To ostatni punkt na liście modów - czyli mod ostateczny :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zwrot z PZU...

Ile trzeba uszykować siana na: klamoty + robocizna, przy przedniej ogrzewanej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając zwrot z PZU...

Ile trzeba uszykować siana na: klamoty + robocizna, przy przedniej ogrzewanej?

Szyba 3250zł, przetwornik napięcia na allegro 200zł (ASO odpada bo to już tysiące PLN) + kostki, kable i piny. Montaż szyby w firmie się tym zajmującej to wydatek rzędu 100zł. Elektryki też nie ma za dużo - szyba ma podłączoną wiązkę, wystarczy spiąć jej kostki z tymi od przetwornika. To co zostaje to podłączenie jednego kabelka do panelu klimatyzacji (trzeba go przeciągać z podszybia do środka) dlatego jak widzisz, ogarnięcie tego elektrycznie też nie powinno pochłonąć wielu kokosów.

Tutaj masz tutorial przygotowany przez Grześka: http://a4-klub.pl/audi-a4-b6-b7-132/all-b6-montaz-dzialanie-przedniej-szyby-podgrzewanej-126049/

...zalecam przeczytać go od dechy do dechy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się ostatnio działo :grin: Po ostatniej korekcie zbieżności we Wrześni przy obecnej pogodzie auto prowadziło się tragicznie - non stop korekta bo d*pę zarzucało... Jadąc 70km/h czułem się jak na torze. I tak mając już dość okolicznych i Poznańskich mechaników zdecydowałem się (z polecenia) na serwis VW Staszak w Dusznikach. Auto zaprowadziłem we wtorek tuż przed zamknięciem warsztatu - następnego dnia rano już dostałem diagnozę i wstępny kosztorys napraw:

- uszkodzone gniazdo górnego tylnego wahacza przedniego (całkiem spory luz) uniemożliwiało prawidłowe wykonanie zbieżności. Do wymiany zwrotnica + wahacz który już niestety oberwał (jest po raz kolejny Lemforder 1BV dostarczony przez Tomka77).

Po podaniu zielonego światła - przyszedł czwartek a wraz z nim wszystkie potrzebne części. Auto około południa było gotowe (znów dostałem telefoniczny raport :wink:). Wykonano wszystkie pomiary, dokonano korekt i w końcu auto odzyskało swoją geometrię. Zadowolony z wyników prac zleciłem jeszcze przegląd (akurat wyskoczył) wraz z wymianą oleju (dostarczyłem Motula) i kompletu filtrów (tym razem ori zestaw). Do tego parę pierdółek tj. regulacja ustawienia linki ręcznego, wymiana osłon przegubów czy spasowanie i prawidłowy montaż przedniego zderzaka po ostatnich naprawach w ASO.

Za wszystko wyszło 2600zł (w tym 750zł robocizny) - nie ma tragedii tylko cena ori zwrotnicy zabija (1300zł).

Jedyne zastrzeżenia mam co do spasowania zderzaka - w końcu jest prawidłowo skręcony ale nie spasowano go dokładnie tak jak chciałem. Obiecano mi korektę przy następnej wizycie więc jest OK. Generalnie jestem bardzo zadowolony - auto znów prowadzi się świetnie i nie słychać już zawieszenia (po montażu zestawu od Tomka77 nie mogłem uwieżyć, że po wymianie kompletu wahaczy, końcówek drążków i łączników stabilizatora coś jeszcze tam słychać :facepalm:).

Jeśli ktoś chce skorzystać i nie boi się troszkę wyższych cen (chociaż nie jest tak źle jak na autoryzowany serwis - kasują 130zł/1h) to szczerze polecam. Arki i miczek.mk - dzięki za namiary :thumbup1:

Nie obyło się też bez dodatkowych atrakcji - odwożąc auto do serwisu w Dusznikach, autem transportującym mnie do domu miał być Passat... któremu wysrało się sprzęgło tuż po zjeździe na A2. I tak od wtorku do dziś napierdzielałem pieszo - jak się człowiek przyzwyczai, że ma czym tyłek wozić to jest masakra :facepalm: Tutaj jeszce raz dzięki dla Madasa za transport z Dusznik do domu i dla slo, który dziś zawiózł mnie po odbiór auta (na Was ludziska z forum zawsze można liczyć :notworthy:).

Bartek, jakbyś powiedział, że będziesz chodził pieszo, to pożyczyłbym Ci któreś z moich aut..., wystarczyło tylko słowo. Moja Corolla właśnie nudziła się właśnie w VW Staszak w serwisie - schła po czyszczeniu wnętrza, właściwie to nie miał kto jej odebrać, a wnętrze było wyschnięte...

Mogłeś ją wziąć - jedno słowo, a u mnie każdy samochód ma pełen zbiornik PB lub ON, więc nie ma problemów z pożyczaniem dobrym ludziom. Pełny bierzesz, pełny oddajesz i wszystko.

Pozdrawiam - miczek.mk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzorowa, ale po co tyle kasy ładować ? to tylko auto w serii też była ładna

tylko auto ? to filozofia życia i szybsze bicie serca po przekręceniu kluczyka :decayed: jak się kocha to kasy nie szkoda , mnie powstrzymuje jedynie brak owej kasy :grin::grin: Bartek dobiegam 220 tysi także odezwe sie do wymiany oleju i przeglądu skrzyni , pozdrówka :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzorowa, ale po co tyle kasy ładować ? to tylko auto w serii też była ładna

tylko auto ? to filozofia życia i szybsze bicie serca po przekręceniu kluczyka :decayed: jak się kocha to kasy nie szkoda , mnie powstrzymuje jedynie brak owej kasy :grin::grin: Bartek dobiegam 220 tysi także odezwe sie do wymiany oleju i przeglądu skrzyni , pozdrówka :decayed:

Madzia - Twoja następna wizyta = demontaż skrzyni i kapitalny remont. Niestety... Ale postaram się, żeby nie bolało :wink:

..."filozofia życia" - bardzo dobrze oddaje mój stosunek do tego auta i marki :thumbup1:

---------- Post dopisany at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:53 ----------

BTW - po prawidłowym ustawieniu geometrii w końcu spalanie jest na prawidłowym poziomie dla AVF. Mimo wszystko szykuje się wymiana EGR (myślę, też nad MAF sensorem - niby wskazania w normie ale chciałbym zobaczyć co się zmieni po podmiance na nowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kumam więc zbieżność ma duże znaczenie jeżeli chodzi o spalanie tak? Dobrze wiedzieć chociaż problemów nie mam to wiedza się przyda;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już kumam więc zbieżność ma duże znaczenie jeżeli chodzi o spalanie tak? Dobrze wiedzieć chociaż problemów nie mam to wiedza się przyda;)

memory five-wladi i wszystko jasne:)

U mnie po ostatniej zbieżności koło LT było przestawione - w zwrotnicy LP gniazdo górnego tylnego wahacza było wyrobione. W takich warunkach nie da się prawidłowo ustawić zbieżności (pan który wcześniej ją wykonywał pominął ten "drobiazg").

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a na jakim poziomie było i jest spalanie??

Od jakiegoś czasu 700km na baku - w chwili obecnej zasięg wzrósł do 900/1000km :wink:. W sensie bak liczę 60-62l bo tyle zawsze zalewam (za każdym razem przy rezerwie tankowania na full).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wzorowa, ale po co tyle kasy ładować ? to tylko auto w serii też była ładna

tylko auto ? to filozofia życia i szybsze bicie serca po przekręceniu kluczyka :decayed: jak się kocha to kasy nie szkoda , mnie powstrzymuje jedynie brak owej kasy :grin::grin: Bartek dobiegam 220 tysi także odezwe sie do wymiany oleju i przeglądu skrzyni , pozdrówka :decayed:

Madzia - Twoja następna wizyta = demontaż skrzyni i kapitalny remont. Niestety... Ale postaram się, żeby nie bolało :wink:

..."filozofia życia" - bardzo dobrze oddaje mój stosunek do tego auta i marki :thumbup1:

---------- Post dopisany at 16:54 ---------- Poprzedni post napisany at 16:53 ----------

BTW - po prawidłowym ustawieniu geometrii w końcu spalanie jest na prawidłowym poziomie dla AVF. Mimo wszystko szykuje się wymiana EGR (myślę, też nad MAF sensorem - niby wskazania w normie ale chciałbym zobaczyć co się zmieni po podmiance na nowy).

No to teraz trochę dłużej zejdzie :D ciężko będzie przeżyć bez auta.......ale czego się nie robi :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek a na jakim poziomie było i jest spalanie??

Od jakiegoś czasu 700km na baku - w chwili obecnej zasięg wzrósł do 900/1000km :wink:. W sensie bak liczę 60-62l bo tyle zawsze zalewam (za każdym razem przy rezerwie tankowania na full).

To mi od jakiegoś czasu ponad 800 w mieście pokazuje :shock3:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...