Skocz do zawartości
IGNOROWANY

[B6 AVF] A4 Avant 1.9TDI 131KM S line, Recaro (Projekt: "Full Opcja")


Bart-S

Rekomendowane odpowiedzi

Ano dokładnie jak piszesz Fly - ja mam u siebie 1535 kg z pełnowartościowym kołem zapasowym :naughty: w wyposażeniu. Raz jedyny widziałem 1480 kg w dowodzie (w sedanie), ale szczerze powiedziawszy nie wiem, jakie kółko na zapasie - na bank bez RNS-E :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 5.1 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja ważylem swoją b6 AWX sedan z połową baku i audio w bagażniku + dojazdówka

i mi wyszło 1510kg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i tu leży pies pogrzebany :) W dowodzie mam wbite 1560 - i odnalazło się brakujące 100kg :D

Wracam właśnie z hamowni - szału nie ma (a tak liczyłem na kilka kucy od fabryki w prezencie). Max moc 127.8 przy 4273rpm i moment 276.5 od 2303rpm. Wojtek powiedział mi że nieco niższa wartość mocy wynika z tego, że hamowalismy automat a tutaj zawsze zaniża mu (nawet do 10KM). Z kolei jeśli chodzi o moment - tutaj w przypadku CVT ciężko go dokładnie sprawdzić. Test przeprowadzono na 5 biegu (sekwencja) - najprawdopodobniej na 6-tym wynik mógłby być lepszy...

wykres.jpg

Jeśli fantastikowi uda się znaleźć czas na obróbkę to dorzucę jeszcze jakiś film ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak patrzę na charakterystykę wykresów 1.9TDi to dzisiejszy zapis bardziej przypomina ten od AWX niż AVF :)

Bartku pewnie masz rację - informacje o mocy i momentu podawane w katalogu dotyczą tylko skrzyni manualnych - więc najprawdopodobniej jest jak mówisz i CVT miał jeszcze dodatkowo (fabrycznie) obniżony moment.[br]Dopisany: 03 Listopad 2009, 23:31_________________________________________________Kolejne mody zakończone :decayed: Dziś dzięki pomocy Maćka (Fantastic) udało się do końca wyrezać SDS - oprócz telefonu teraz głosowo mogę obsługiwać także nawigację, radio i CD. FAN - jeszcze raz wielkie dzięki :good:

Pozbyłem się też schowka na monety - w to miejsce wlazła półka z przyciskami ESP, kontrolka dezaktywacji poduchy i PDC. Podpięlismy też podświetlenie dla uchwytu kubka.

light.JPG

Potwierdziłem też termin rezania parktronica z przodu - zajmiemy się tym w najbliższy piątek. We wtorek mam przegląd w ASO - przy okazji spróbuje zakodować moduł komfortu tak aby uruchomić pakiet oświetlenie.

Teraz tylko pozostało mi wybrać się do Flyera po letni felunek :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nima za co piękny kawalerze - polecam się :decayed:

przycisk dezaktywacji poduchy już jest - teraz jeszcze Bart-Sa juniora brakuje na fotelu :decayed: :decayed: :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...teraz jeszcze Bart-Sa juniora brakuje na fotelu :decayed: :decayed: :decayed:

Jest do wyrezania :decayed: Ale ten mod to tak końcówka 2010 :th:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiles te 19 od Flyera??

No... jeszcze nie kupil :wink4: ...ale jest blisko :decayed:

i nie kupi - Flyer właśnie poszłą odemnie zaliczka na fele :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał jasne auto to może by został grafit - ale przy ciemnym lakierze ciemna felga całkowicie ginie. A ja tu chcę się pochwalić a nie chować :decayed:

Wojtek sorki że Cię ubiegłem ale... on mi je sprzedał zanim jeszcze je kupił (wiem jak to brzmi ale to jest historia oparta na fakcie - Pan Zainteresowany będzie wiedział o co chodzi :decayed:). No i poza tym już w Pile zapisałem się na listę oczekujących :polew:

Michał - a co powiesz na exchange w środę? Zaplanowałeś coś na święto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał - a co powiesz na exchange w środę? Zaplanowałeś coś na święto?

Niestety... mam imprezke rodzinną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym miał jasne auto to może by został grafit - ale przy ciemnym lakierze ciemna felga całkowicie ginie. A ja tu chcę się pochwalić a nie chować :decayed:

Wojtek sorki że Cię ubiegłem ale... on mi je sprzedał zanim jeszcze je kupił (wiem jak to brzmi ale to jest historia oparta na fakcie - Pan Zainteresowany będzie wiedział o co chodzi :decayed:). No i poza tym już w Pile zapisałem się na listę oczekujących :polew:

Heh mialem je brac wczesniej, potem trafil sie zderzak S4 i kasa sie skonczyla.

Ale teraz bym atakowal :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykresie widze ze giftów od fabryki nie ma , moc i niutony ponizej serii. jak w takim razie wygladaja subiektywne odczucia multi vs manual? czy czuc brak tych kilku koni i nm? mowa o furkach bez chipsa :przebiegly:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po wykresie widze ze giftów od fabryki nie ma , moc i niutony ponizej serii. jak w takim razie wygladaja subiektywne odczucia multi vs manual? czy czuc brak tych kilku koni i nm? mowa o furkach bez chipsa :przebiegly:

Trudno powiedzieć. Nie stawałem jeszcze "do walki" z odpowiednikiem w manualu, chociaż w tym przypadku chyba lepszym kandydatem byłby AWX. Nie wiem jak duże znaczenie będzie miał tutaj fakt ograniczonego momentu ale wg. danych katalogowych multitronic kręci 0-100 praktycznie w takim samym czasie jak manual (10.2 vs. 10.4). Myślę że nie byłoby źle ;)

Nie kazdy musi miec mocne auto, inni wola komfort :wink4:

I tu Michu ma rację - CVT jeździ się świetnie. Maksymalny komfort (i to jest fakt bo żadna inna skrzynia tego Ci nie da, łącznie z DSG vel S-Tronic) i przyśpieszenia kiedy potrzebne też mu nie brakuje. Owszem przydałoby się troszkę zapasu (szczególnie gdy widzę inną B6 w trasie :decayed:) ale do codziennej jazdy jak dla mnie bomba i nic bym nie zmieniał. Jak będe chciał się pościgać - postaram się o S-kę, a tymczasem... dalej inwestuję w komfort :good:

Jeśli już zdecyduję się na program - to po to żeby odepchnąć się na felach Flyera :polew: Coś delikatnego wystarczy - bez szaleństw typu większe turbo, FMIC itp. Strzelam 155PS/320Nm - czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartek, przydalby Ci sie jeszcze jeden mod... sciagniecie znaczka "A4" z klapy :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...