Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

Procedura odpowietrzania i wymiana filtra paliwa w Audi A4 B8 2.0 TDI

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Nie przesadzacie trochę z tym filtrem...

Ja wymieniałem jesienią wszystkie filtry i olej , filtra paliwa nie zalewałem , po wymianie normalnie odpalił i nic się nie działo.

Opublikowano

tu nie chodzi o filtr a skutki powietrza w ukladzie paliwowym poczytaj troche wiecej tego tematu ,panowie wrzuce instrukcje narazie nie mam czasu

  • 1 miesiąc temu...
Opublikowano

tu nie chodzi o filtr a skutki powietrza w ukladzie paliwowym poczytaj troche wiecej tego tematu ,panowie wrzuce instrukcje narazie nie mam czasu

kolego już 2 m-ce i nie znalazłeś czasu dla dobra forum :) ?

Edytowane przez RALF76

  • 8 miesięcy temu...
Opublikowano

Koleżanki i Koledzy,
Czy jest Wam znana procedura odpowietrzania układu paliwowego za pomocą programu VCDS ?
Kilkukrotnie padło pytanie o w/w procedurę, ale bez jednoznacznej odpowiedzi.

Pozdrawiam
Robert

Edytowane przez Crick-WWY

Opublikowano

Kolego, ja wymieniałem już trzykrotnie filtr paliwa i nic nie robiłem.....

zdemontowałem, zamontowałem i odpaliłem.

Ostatnio wymieniałem znajomemu wtryskiwacz według opisu z ELSY. po wymianie napisane było by odpalić samochód i pozostawić go na 5-10 min na wolnych obrotach i tyle. Przy weekendzie postaram się douczyć ELSY i podzielę się z wami opisem, co do wymiany filtra paliwa. Pozdro

Opublikowano

przy silnikach CR powinno sie wywolac procedure napelniania filtra za pomoca VCDSa. niezdrowo dla nich jest aby go hyrac....

Ja u siebie napelnialem vcdsem

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez PiterEL

Opublikowano

przy silnikach CR powinno sie wywolac procedure napelniania filtra za pomoca VCDSa. niezdrowo dla nich jest aby go hyrac....

Ja u siebie napelnialem vcdsem

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Widzę, że to jakaś większa tajemnica jak to zrobić. Nawet ci co wiedzą nie powiedzą :eusathink:

Opublikowano

poszukaj na necie ja juz tez nie pamietam...

Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka

Opublikowano

Wystarczy trzy albo cztery razy załączyć i wyłączyć zapłon i później odpalić, wtedy już nie chetła.

Opublikowano

Dla potomnych,

Procedura uruchamiana wstępnej pompy paliwa za pomocą systemu VCDS:

UWAGA! PODCZAS WYKONYWANIA POWYŻSZEJ PROCEDURY NIE WOLNO DOTYKAĆ PEDAŁU GAZU I SILNIK NIE MOŻE BYĆ URUCHOMIONY.


Wymagania:

* zapłon włączony, silnik wyłączony
* napięcie min. 11.5 V
* wystarczający poziom (ilość) paliwa z zbiorniku

Wybieramy:

[01 - Silnik]
[ustawienia podstawowe - 04]
Wybierz grupę "035"
[idź!]
[ON/OFF/Dalej]
Elektryczna pompa paliwa powinna pracować przez 30 sekund.
[Gotowe, Wróc]

Przy wymianie filtra paliwa powyższą procedurę stosuje się jednorazowo.

Przy wymianie m.in. wtryskiwacza oraz innych naprawach związanych z układem paliwowym poleca się zastosowanie powyższej procedury min. trzykrotnie.

I to na tyle :thumbup1:

Pozdrawiam
Robert

Edytowane przez Crick-WWY

  • 2 miesiące temu...
Opublikowano

mam pytanie - a jak wygląda używanie specyfikow do czyszczenia wtryskow (np. LM) przy tego typu filtrze? są różne opisy ale w zasadzie wszystkie dotyczą normalnego rodzaju filtra a nie widziałem opisu do CR-a.. robimy to analogicznie? czy coś inaczej? no chyba, że lejemy bezpośrednio do baku.. ale ponoć to nie jest zalecane ze wzgledu na syf jaki może później z baku pójść na wtryski

  • 4 miesiące temu...
Opublikowano

Najprościej to włączamy Transfer Fuel Test, otwiera się zawór w pompie cr, pompuje pompa paliwa w progu, słyszymy szum i paliwa i przez 60s czujemy jak paliwo przepływa przez wtryskiwacze i wraca powrotami do baku. Procedurę ta wykonujemy nawet jak zmieniamy wtryskiwacz bo od razu nam się układ odpowietrza i auto odpala na strzał.

Edytowane przez VTG

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Jakie jest zadanie pompki paliwa przy filtrze paliwa? A jest przecież jeszcze kolejna w zbiorniku...

Opublikowano

Jakie jest zadanie pompki paliwa przy filtrze paliwa? A jest przecież jeszcze kolejna w zbiorniku...

w niektórych modelach nie ma już w baku tylko jest przy filtrze była zmiana około 2010 roku.
  • 5 miesięcy temu...
Opublikowano

Witam,

A czy może ktoś się orientuje gdzie się odpowietrza zbiornik przy wlewie?

W B6 jest taki cypel co po naciśnięciu odpowietrza zbiornik i można zalać więcej paliwa a w B8 nic nie widzę :/

Pozdrawiam

Opublikowano

Nikt nic nie wie?

Opublikowano
44 minuty temu, krich8710 napisał:

Nikt nic nie wie?

w B8 tego nie ma . Z resztą w B7 też :)
 

Opublikowano

Dzięki

  • 3 miesiące temu...
Opublikowano
Dnia 1.11.2012 o 15:45, johnny2002 napisał:

osłony aerodynamiczne płyty podłogowej po prawej stronie

A ja mam takie pytanie ktoś poratuje jaki nur katalogowy mają te motylki do przykręcenia tych osłon ??? - widzę parę razy mechanik wymieniał filtr i oczywiście już pogubił te nakrętki mocowań osłon

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.