Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Usuniecie dwumasu --> jednomas + sprzeglo (z czego?)


booster70

Rekomendowane odpowiedzi

ale co są inne rozstawy śrub na kole z a4 niż w 80 ? bo niby zakładają z 80 1z ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyciagnij swojego dwumasa z kompletnym sprzeglem i porownaj sobie z tym co planujesz zalozyc. Bedziesz widzial gołym okiem co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzęgło z audi 80 1z jest za słabe do silnika po programie jak masz koło z a4 1z to kupuj sprzęgło też z a4 z 80-tki jet całkiem inne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ok będę szukać od a4 tylko dziwi mnie to że ludzie piszą że pasuje z 80 !! a tu czytam że niby nie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasuje ale komplet z audi 80 koło zamachowe+tarcza+docisk a Ty chcesz zamontować tarcze i docisk z a4 do koła zamachowego z 80-tki a to są całkiem inne koła zamachowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie !!!! mam koło z a4 a myślałem o sprzęgle z 80 :kox:

mam cale sprzęgło ale numery nie mogę odczytać tylko z tarczy są czytelne i są 028141035E

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten zestaw:
http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-audi-a4-b5-b6-1-9tdi-96kw-130km-awx-i5341586119.html
Wejdzie p&p do mojego AJL-a ?

Edytowane przez j4s2c2vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Audi A4 B5 polift z 1999r z silnikiem 1.9TDI AHU. Zastanawiam się czy regenerować sprzęgło i koło dwumasowe czy też zastąpić zestawem z jednomasem? Proszę mi powiedzieć jaki zestaw z jednomasem podejdzie plug and play pod moje auto? Czy może lepiej regenerować, ktoś robił i jeździł na regenerowanym sprzęgle i dwumasie?

Jaka jest różnica miedzy zestawem sprzegło + jednomas a zestwem sprzęgło + dwumas?

Z tego co się orientuje do jakiegoś numeru vin w 1997r w silniku AHU montowali jednomas. Można kupić zestaw do silnika AHU sprzed zmiany na dwumas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, czy ten zestaw:

http://allegro.pl/kolo-dwumasowe-audi-a4-b5-b6-1-9tdi-96kw-130km-awx-i5341586119.html

Wejdzie p&p do mojego AJL-a ?

I jak kupiłeś to sprzęgło,

szukam czegos do silnika APU, będzie to pasowało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, ten link co podalem to zly byl... bo podalem do kola dwumasowego. Generalnie poszukalem po numerach czesci i kupilem zestaw sachsa do silnika AWX spasowalo p&p, troche z wygladu inne, ale pasuje wymiarami. Docisk tez z wygladu mocniejszy. Dwumasa narazie zostawilem jeszcze.

Nie wiem czy do APU Ci spasuje. W iem, ze do AEB i AJL wchodzi. Trzeba by porownac wymiary i ilosc rowkow na wieloklinie.

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez j4s2c2vr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a masz może fotke/spis numerów tego sprzęgła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak będę w garażu w weekend to zrobię fotę pudła...

Nr katalogowy:
SACHS 3000-844-701

brałem to konkretnie:

http://allegro.pl/sprzeglo-kpl-sachs-audi-a4-b5-a6-c5-awx-ajm-1-9tdi-i5732897310.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam audi a4 b5 2.6 bezyna 150 KM idzie wrzucic jedno mas ?? tzn sztywne kolo zamachowe ?? montowal ktos zamiast dwumasu ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

usun dwumase a potem predzej czy pózniej ( zalezy ile i jak jezdzisz ) usuniesz skrzynie i wsadzisz druga uzywke .kolega usunoł zaoszczedził pare złoty a potem wydał wiecej na wymiane i kupno uzywanej skrzyni :Dpozatym jest wiecej drgan od silnika na budzie 

Edytowane przez Rafal2410
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego bardzo duzo osob jezdzi na jednomasach i nic sie nie dzieje za skrzyniami nawet przy duzej mocy, bardzo dobrym przykladem jest auto wodza. Kolega po prostu mial pecha ze skrzynia sie rozleciala. Oleju pewnie nie wymienial nigdy i swój przebieg pewnie tez miala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.02.2017 o 14:18, Rafal2410 napisał:

usun dwumase a potem predzej czy pózniej ( zalezy ile i jak jezdzisz ) usuniesz skrzynie i wsadzisz druga uzywke .kolega usunoł zaoszczedził pare złoty a potem wydał wiecej na wymiane i kupno uzywanej skrzyni :Dpozatym jest wiecej drgan od silnika na budzie 

Bzdura totalna. Może kolega kolegi... Miałem dwie A4, i w obu wywalałem dwumasy i pakowałem sztywne i nie odczułem żadnych ujemnych skutków. W pierwszym wpadł nowy zestaw sachs z ABK w drugim Luk z 1Z i oba sprzęgła malina. Tylko ludzie co próbują ,"szkłem d..ę utrzeć", i kupują sprzęgła na szrotach albo ze śmietnika wyciągają, mają problemy ze sprzęgłami. Jakieś drgania, dzwonienia i inne bzdety, nigdy tego nie odczułem, a tak jak pisałem zmieniałem osobiście a nie ktoś od kogo słyszałem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.03.2013 o 09:44, Remigiusz napisał:

Koło jednomasowe od silnika 1Z 026105269L - koniecznie takie, które ma wieniec po stronie bloku silnika;

Zestaw LUK 623 113 900 lub sachs 3000 722 002

Uszczelniacz wału silnika: Elring 342.093 rozmiar 85x105x11

Zestaw śrub do przykręcenie koła jednomasowego N 90 20 61 03

Robisz wg schematu:

http://a4-klub.pl/audi-a4-b5-131/b5-afn-zamiana-kola-dwumasowgo-kolo-jednomasowe-afn-1z-67213/

Ja zrobiłem w swoim i jestem bardzo zadowolony, sprzęgło jest mięciutkie, trzeba się przyzwyczaić.

ps.

Na wszelkie pytania chętnie odpowiem.

mam pytanie , ile momentu jest w stanie przenieść taki zestaw ? i czy on podejdzie do a4 b5 1.8T AWT ?

czy trzeba szukać tylko i wyłącznie zestawu z AWX żeby więcej niuta przeniósł tak 350Nm ?

Edytowane przez Carol1976
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...