Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Rowery Kross od rocznika modelowego 2015 już nie mają problemów z pękającymi ramami. Miałem też levela a7 z 2013 i z nim również nie było najmniejszych problemów

Wysłane z mojego Galaxy S7 za pomocą Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krossa trekingowego odradzam, brat pokusił się o taki rower i bardzo szybko go sprzedawał za połowę wartości. Wiecznie sypał się amor - dwa razy w ciągu sezonu wymieniany na gwarancji a rower 2tyg w serwisie, coś ze sterami było nie tak, i ogólnie nie był zadowolony

Mam Evado 4.0 i tak jak Krumak - zadowolony jestem, a rower wcale lekko nie ma. Fakt, że amortyzator to niska półka i jeśli chcemy użytkować rower w stosunku co najmniej 60% teren i 40% asfalt to wypadałoby zmienić amortyzator na chociażby średnią półkę XC. Ja może wiele nie ważę i przez to osprzęt nie jest aż tak bardzo wysilony ale z racji, iż przewinął się w mojej przeszłości dosyć długi epizod jazdy ekstremalnej to nie raz zwykłą weekendową przejażdżkę kończę w lesie z ostrymi zjazdami. Przez trzy lata centrowane były koła, odpowietrzane hamulce i na bieżąco smarowane elementy eksploatacyjne - awarii żadnej nie zaliczył. W tym roku mam w planach dołożyć jakiś lepszy amortyzator.

Pajda karnąłeś się na tym moim Evado więc jeśli miałbym Ci coś polecać to albo tegorocznego 4.0 (2099zł) albo 5.0 (2699zł). Różnica niewielka w osprzęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inna sprawa, że kiedyś lataliśmy na wigrach, i też było ok a teraz śmery bajery i jest w czym wybrzydzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie o tym evado myslalem.

Afro Tak jechałem na tym twoim i powiem że się napalilem [emoji6]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Rozglądam się za jakimś rowerem crossowym dla mnie jako osoby wysokiej. Mam ok 196 cm wzorstu i waga ok 100 kg.

Rower miałby służyc głownie na dojazdy do pracy i weekendowe przejażdżki. Jazda głownie po szosie i koła min 28".

Możecie coś polecić w cenie do 1000 zł?

Mój aktualny Kross Hexagon V4 21" z kołami 26" jest dla mnie za mały. Może kotś byłby zainteresowany zakupem? :)

Edytowane przez Voucher
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie coś polecić w cenie do 1000 zł?

Tylko używki w tej kasie. Nowe crossówki zaczynają się od 2k.

Edytowane przez afroo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na "kandsie " już 3 sezon i kręce już 15 tysiąc na nim i złego słowa nie powiem na niego ...

załozyłem do niego tylko opony szosowe conti węższe niż były ori no i jakość duuuuużo lepsza po 6 tyś zmieniłem łańcuch na ten wytrzymalszyno i hila bez zarzutu ....Za taką kase ja polecam ....Mimo że ja dałem 100 wiecej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za opinie Oliver ;).

Gdyby ktoś miał na sprzedaż cos podobnego to jestem zainteresowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na "kandsie " już 3 sezon i kręce już 15 tysiąc na nim i złego słowa nie powiem na niego ...

załozyłem do niego tylko opony szosowe conti węższe niż były ori no i jakość duuuuużo lepsza po 6 tyś zmieniłem łańcuch na ten wytrzymalszyno i hila bez zarzutu ....Za taką kase ja polecam ....Mimo że ja dałem 100 wiecej ;)

Jakie miałeś opony a jakim włożyłes i jaki był rozmiar prze i po bo u siebie chce tak wlasnie zrobic?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na "kandsie " już 3 sezon i kręce już 15 tysiąc na nim i złego słowa nie powiem na niego ...

załozyłem do niego tylko opony szosowe conti węższe niż były ori no i jakość duuuuużo lepsza po 6 tyś zmieniłem łańcuch na ten wytrzymalszyno i hila bez zarzutu ....Za taką kase ja polecam ....Mimo że ja dałem 100 wiecej ;)

Jakie miałeś opony a jakim włożyłes i jaki był rozmiar prze i po bo u siebie chce tak wlasnie zrobic?

Opony były założone 42-622 (700x40C ) producent Chiny

A założyłem Continental Grandprix 28-622 700 x 28C prod. Germany ....minusem jest ich cena :decayed:

coś takiego....mam

Edytowane przez OLIVER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Chciałbym kupić kobiecie rower, zaciekawiła mnie marka Cossack. Celować w ta markę czy coś innego polecacie? Cena do 1300zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Chciałbym kupić kobiecie rower, zaciekawiła mnie marka Cossack. Celować w ta markę czy coś innego polecacie? Cena do 1300zł

Popatrz na KROSSa lub ROMETa też --- http://www.dobrerowery.pl/kross-trans-siberian-2015-damski?from=listing

A ja mam takie pytanie. Czy ktoś tutaj jeździ rowerem crossowym z pedałami SPD? 2 rok ujeżdżam Krossa Evado 4.0 i coraz częściej myślę, by nie kupić pedałów i butów SPD. W sezonie jeżdżę min 3 razy w tygodniu ok 20-50km w weekend trochę więcej, 1 w miesiącu dłuższa trasa z kolegami z pracy. Jazda 95% asfalt, czasem zdarzy się zjechać na jakąś szutrową bądź leśną drogę. Roweru używam także na codzienne dojazdy do pracy (1km - bardzo blisko mam :P), więc tutaj SPD by się w ogóle nie sprawdziło. W necie wyczytałem już sporo informacji na ten temat i najlepszą opcją byłyby pedały M-520 + nakładki na nie, do krótkich dystansów. Pytanie moje, czy w ogóle inwestować w SPD, czy raczej odpuścić temat? Obawy są głównie o wypinanie nóg w trudnych momentach, jak to u Was wygląda?

Edytowane przez majkel20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wycwiczysz odruch i szybko sie wypniesz w razie przygody ,moze zaliczysz pare fatali ,ale bez teagedi ,najpierw stawaj w miejscach gdzie mozesz sie oprzec ,druga sprawa to jazda z spd.masz pelna kontrole nad rowerem,nie spadasz z pedalow jak to na platformach bywa,nogi nie bola,bo buty sa usztywnione,i efektywnosc jazdy lepsza bo mozesz noga do gory pociagnac ,jak dla mnie warte rozpatrzenia ,sa tez normalne buty z spd wiec mozesz tez normalnie chodzic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o ile nie masz krótkich odcinków, to spd, jak najbardziej :wink4: bo z spd podjechać do sklepu, potem ze trzy razy stawać na światłach, potem jakieś schody- jakoś nie widziałbym tego w kategoriach komfortowych, co innego dłuższe i jednostajne traski- jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynie krótkie odcinki to mam do pracy 1 km i tu na pewno SPD nie będę ubieral

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tak przyzwyczaiłem do SPD, że nienawidzę jeździć na platformach w zwykłych butach. Gleby przez około 10 lat latania w SPD były dwie. Jedna przy zawracaniu na bardzo wąskim chodniku, gdzie po prostu potrzebowałem się podeprzeć i nie zdążyłem a druga na samym początku chyba przy światłach ale to już pamiętam jak przez mgłę- bardziej to, że była. Dla mnie nie ma konkurencji, i nawet gdybym miał na dojazdy 300m to i tak bym zamontował SPD. Buty są mega dopasowane, mega przewiewne, na chłodniejsze jesienne dni mam ochraniacze neoprenowe SHIMANO. Buty zakładasz i zdejmujesz w ułamku sekundy bo mają dwa rzepy i pasek taki jak w wiązaniach snowboardowych. W upalne dni jak jedziesz, czujesz jak pęd powietrza owiewa stopy. Do tego dobra skarpeta antybakteryjna z nicią srebra i mam od tych 10 lat jedne buty które nawet nie wyglądają na zniszczone mimo, że nie używałem ich amatorsko w weekendy :P

W tym czasie przetestowałem sporo grupy shimano począwszy od 520 a skończywszy na XTR i jak mam być szczery, 520 są w zupełności wystarczające i nie warto dopłacać do XTR ;)

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spd dla laika starcza podstawowe ,zreszta mozna kupic mix spd\platforma i mamy uniwersalny system,no co do gleb to sporo bylo ,jezdzilem w xc i maratonach wiec nie bylo latwo ,po czasie juz mialem tak wypracowany odruch wypiecia ze przy byle powazniejszym zachwianiu juz bylem wypiety przed czasem jedna noga,najczesciej gleby byly z tak zwanych czolowek czyli prosto ciezko sie wtedy wypiac bo wszystko jest napiete ,co do nawet krotkich odcinkow ja nigdy nie mialem na rower normalnych butow ,tylko zawsze w sidi biegalem i byly nawet wygodne jak trza bylo podejsc ,z spd sa same plusy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...