Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sezon Rowerowy 2016


Rekomendowane odpowiedzi

Spoko, nie będziesz żałował, wpięcie w wiązanie to kwestia wyćwiczenia, ja już mam tak, że praktycznie wpięcie to postawienie stopy na SPD. Będzie Pan zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez w zeszłym sezonie zainwestowalem w spd i nie żałuję fajna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spd fajnie też sprawdza się w lesie w błocie, przy cięższym, grząskim terenie ewidentnie można mocno nacisnąć i pociągnąć ;)

Edytowane przez House
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


ja już mam tak, że praktycznie wpięcie to postawienie stopy na SPD
ja mam większe problemy z wpięciem, niż z wypięciem- jak szakal napisał- po kilku glebach- odruch jest natychmiastowy i co zabawne- rowerzyści MTB robią to szybciej, niż szosowcy, pewnie ze względu na teren, w jakim najczęściej jeżdżą- Peter Sagan dzisiaj w wyścigu pokazał próbkę tego tricku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to taki mimowolny odruch .z zapieciem jak jezdzilem w trudnym terenie radzilem sobie w inny sposob,mianowicie wskakujesz na koze i nie wpinasz sie odrazu tylko stawiasz normalnie noge jak do zwyklych platform ze 2 obroty korba i celujesz dokladnie i jedziesz dalej ,to tez dobry trik na bloto czy jakis syf jak wlezie w blok spd w bucie poszurasz i zawsze sie jakos zapnie,najlepiej trenowac to w taki sposob ze zapiety jedna noga krecisz a druga wypieta robisz nawyk trafiania w punkt .po 10 obrotow korba na noge ,przez pare dni. Bexziesz to robil odruchowo i dokladnie ,a druga sprawa ze cwiczysz miesnia do ciagniecia korby do gory noga .co po jakims czasie daje dobry efekt w postaci plynnego i dobrze zkoordynowanego pedalowania ,jest poprostu efektywniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam większe problemy z wpięciem, niż z wypięciem

To tylko kwestia czasu, do podparcia potrzebujesz przeważnie jedna nogę, więc jedną wpinasz na spokojnie a tak jak kolega napisał, możesz jeden obrót zrobić bez wpięcia. Ja czasami jak szybko ruszam ze świateł to też nie zawsze wceluję za pierwszym razem ale to kwestia przyzwyczajenia ja raczej się z tym nie certolę a raczej blok "wbijam" w peda*

Ps. może masz ustawioną zbyt dużą siłę wpinania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


może masz ustawioną zbyt dużą siłę wpinania
to nie to :wink4: po prostu przy wpinaniu, czasem pedał się obróci do góry i trzeba sobie pomóc czubkiem buta, żeby go ustawić, a z wypinaniem, to ruch na bok- nie trzeba nawet patrzeć :wink4:

a jak ruszam spod świateł, czy coś- to zawsze jedną nogę mam wpiętą, mała zębatka z przodu i odjazd jedną nogą, ze dwa-trzy obroty i jadę dalej :lol1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) na bok to się wypina jak masz czas i o tym myslisz :D hihihi ja nie raz miałem awaryjną sytuację i wtedy po prostu wyrywałem buta i też wychodzi hahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

104112641_ssnhnrp.png

W sumie luzik, to tylko około 83km dziennie :decayed:


pamiętacie:


Będę trzymał w niedzielę kciuki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a pomagałem z całych sił, przed tv, no ostatnie 30km :wink4:


zaliczył "ścianę" i w sumie niezły ruch z jego strony po opadnięciu z sił- wycofał się, bo i po co męczyć się, narażać na upadek i kontuzję, kiedy był na samym końcu stawki, choć nie wierzę, że aż tak osłabł, by być ostatnim- przyczyna jest gdzie indziej, ja po prostu myślę, że SKY sprawdza formę swoich zawodników na szybkie trasy, bo takie jednodniowe wyścigi- to element treningu pod kolejne - ważniejsze starty... zobaczyli ile można "wycisnąć" z teamu, jadąc na 75% i dalej będą szlifować formę, na koniec sezonu, na grubsze i bardziej prestiżowe starty, kiedy większość już będzie zmęczona sezonem....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie pytanko.

Mam do kupienia w niemcowni rower używany.

Rowerzystą nie jestem, chce kupić by w niedziele ze 2 km zrobić z nudów.

Sprawny,z oświetleniem i błotnikami,lekko przerzutki do regulacji.

Warto ?

Marka-Bergamont

Kółka-26"

Rozmiar ramy-48

Koszt 140 ojro.

v8iejhxz.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawie 700 stow ,jak jest w dobrym stanie i ci na nim wygodnie to rozpatrz ta propozycje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie może ktoś doradzi. Chce kupić jakiś rowerek na jakieś weekendowe przejażdżki od czasu do czasu dojazd do pracy (3km) jazda po asfalcie ale również jakieś leśne drogi bo u mnie dużo takich :). Budżet chciałbym się zmieścić w 1500zł ale jak warto do czegoś dołożyć to szarpnę się na 2000zł :) Nie jestem zapalonym rowerzystą i raczej nim nie będę więc rower używany tak od czasu do czasu ;) więc nie chcę wydawać dużo. Rozważam też zakup lekko używanego a lepszego modelu.

Podoba mi się coś takiego ten konkretny model.

http://allegro.pl/swietny-rower-w-super-cenie-kross-level-r3-m-19-i6127077500.html

lub

http://allegro.pl/hydraulika-full-alivio-lazaro-generation-v3-men-i6135869929.html

powiedzcie mi czy o hamulce tarczowe hydrauliczne trzeba jakoś szczególnie dbać ? bo ktoś mi sprzedał wczoraj taką informację że po 2-3 jazdach trzeba je czyścić jakąś szmatką ze specjalnym płynem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...