Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Myjka Ciśnieniowa


Gibons

Rekomendowane odpowiedzi

To może ja się podzielę swoimi doświadczeniami z pewnym modelem : PW1700 SPL BLACK&DECKER ALU POMPA 130bar

Kupiłem ją ze względu na aluminiową pompę. Myjka całkiem dobrze wykonana ale:

Minusy:

słabo wykonana lanca- wibruje i wydaje z siebie dziwne dzwięki.

obrabiające się złącze miedzy koncówka lancy a pistoletem

kołowrotek do nawijania - nieprzydatny do niczego

słaba pianownica.

plusy to :

lanca vario - fajnie usuwa brud

cena

Aktualnie wolał bym kupić coś lepszego, do prostego opłukiwania auta wystarczy, ale bez gąbki się nie obejdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopnę z pytaniem.

Widzę sporo osób poleca myjki firmy NILFISK. Popatrzyłem sobie i chyba parametrami (przynajmniej tymi na papierze) i cena odpowiadała by mi NILFISK C 120.6-6 X-TRA która można już kupic za nieco ponad 400zł i daje podobno 120bar ciśnienie.

Klasa COMPACT - C 120.6-6 X-TRA - Informacje ogólne - Nilfisk-Consumer

Czy to będzie dobry wybór? Głównie będzie ona wykorzystywana do mycia samochodów i zgrubnego czyszczenia maszyn rolniczych w małym gospodarstwie. Czy te firmowe pianownice nilfiska są cos warte czy od razu trzeba kombinować pianownicę PA?

Może ktoś się orientuje jak to jest z polityką tej firmy bo niektórzy daja na nią 5lat gwarancji, inni 4lata jeszcze inni 2lata a jak na F-VAT to 1rok. Masakra jakaś. Z czego to wynika?

A może lepiej zainwestować w inny model tej firmy? Powiedzmy że kwota do 500zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopnę z pytaniem.

Widzę sporo osób poleca myjki firmy NILFISK. Popatrzyłem sobie i chyba parametrami (przynajmniej tymi na papierze) i cena odpowiadała by mi NILFISK C 120.6-6 X-TRA która można już kupic za nieco ponad 400zł i daje podobno 120bar ciśnienie.

Klasa COMPACT - C 120.6-6 X-TRA - Informacje ogólne - Nilfisk-Consumer

Czy to będzie dobry wybór? Głównie będzie ona wykorzystywana do mycia samochodów i zgrubnego czyszczenia maszyn rolniczych w małym gospodarstwie. Czy te firmowe pianownice nilfiska są cos warte czy od razu trzeba kombinować pianownicę PA?

Może ktoś się orientuje jak to jest z polityką tej firmy bo niektórzy daja na nią 5lat gwarancji, inni 4lata jeszcze inni 2lata a jak na F-VAT to 1rok. Masakra jakaś. Z czego to wynika?

A może lepiej zainwestować w inny model tej firmy? Powiedzmy że kwota do 500zł

Wiesz co ja zrobiłem ... jak miałem taki dylemat...:wink:

Kupiłem za 500 pln Karchera używkę był to rok ... 2005 i do dzisiaj działa jak nowa !!!

I teraz zrobiłbym to samo .... kupić jakiś wypasiony używany model :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry aczkolwiek ryzykowny. Starsze karchery przywozone tonami z ogolnie pojetego zachodu sa w roznym stanie. Jak sie trafi dobry to dobry, jak slaby to bedzie kosztowal sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się dopnę z pytaniem.

Widzę sporo osób poleca myjki firmy NILFISK. Popatrzyłem sobie i chyba parametrami (przynajmniej tymi na papierze) i cena odpowiadała by mi NILFISK C 120.6-6 X-TRA która można już kupic za nieco ponad 400zł i daje podobno 120bar ciśnienie.

Klasa COMPACT - C 120.6-6 X-TRA - Informacje ogólne - Nilfisk-Consumer

Czy to będzie dobry wybór? Głównie będzie ona wykorzystywana do mycia samochodów i zgrubnego czyszczenia maszyn rolniczych w małym gospodarstwie. Czy te firmowe pianownice nilfiska są cos warte czy od razu trzeba kombinować pianownicę PA?

Może ktoś się orientuje jak to jest z polityką tej firmy bo niektórzy daja na nią 5lat gwarancji, inni 4lata jeszcze inni 2lata a jak na F-VAT to 1rok. Masakra jakaś. Z czego to wynika?

A może lepiej zainwestować w inny model tej firmy? Powiedzmy że kwota do 500zł

Wiesz co ja zrobiłem ... jak miałem taki dylemat...:wink:

Kupiłem za 500 pln Karchera używkę był to rok ... 2005 i do dzisiaj działa jak nowa !!!

I teraz zrobiłbym to samo .... kupić jakiś wypasiony używany model :wink:

Zgadzam się z Tobą. Zrobilem tak samo jak ty kupiłem używana myjke wysoki model hd. Nowe modele nie są tak wytrzymałe jak stare. A tłumaczenie ze nowe są lepsze bo maja gwarancję można włożyć....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysl dobry aczkolwiek ryzykowny. Starsze karchery przywozone tonami z ogolnie pojetego zachodu sa w roznym stanie. Jak sie trafi dobry to dobry, jak slaby to bedzie kosztowal sporo.

Niestety ryzyko tak jak napisałeś jest duże ...

Każdy musi sam przekalkulować :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za 1100 mógłbym mieć HD 655 ale to dla mnie na te chwilę za dużo. Po głowie chodzi mi jeszcze Lavor STM 160 i chyba na niego padnie wybór. Produkowane we włoszech nie china a jakościowo podobno ciut lepiej od nilfiska. Będzie mnie to kosztowało około 600zł.

Podzielam opinie na temat starszych karcherów ale kupic kota w worku łatwo a jak trzeba będzie dac drugie tyle za serwis?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka zabawka rzuciła mi się w oczy

Myjka wysokociśnieniowa, Lavor, STM 160, 160bar - cena i opinie | sklep internetowy Praktiker.pl

Parametry spoko, cena również, pytanie o akcesoria z zestawu - jest tam w ogóle pianownica?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że jest.

Uniwersalna myjka o dużej mocy z kompletnym zestawem akcesoriów, najdająca się do usuwania ciężkich zabrudzeń ze wszelkich powierzchni. Aluminiowa pompa z zaworem by-pass. Automatyczny system STOP, bęben do zwijania węża, wąż 8m, kółka transportowe, pistolet z szybkozłączem, lanca na wymienne dysze, dysza regulowana, dysza turbo, szczotka płaska, obrotowa i tarasowa, pianownica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica raczej jakaś marna i mały zbiorniczek ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pianownica na bank lipa tak że lepiej szukaj bez a kup sobie pianownica PA a będziesz zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie taką kup i będziesz zadowolony. Mam taką myjkę i pianownicę kupiona od tego uzytkownika i jestem bardzo zadowolony. Do tej myjki bierz z końcówką D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuje w Karcher Center to wypowiem się w tym temacie może pomogę.

Ogólnie przy wyborze myjki nie kierujcie się tylko i wyłącznie ciśnieniem jakie wytwarza , tak naprawde najważniejszym parametrem jest wydatek wody czyli ile wody jest w stanie podać urządzenie w przeliczeniu l/h czy l/min. Co z tego że urządzenie ma 300 bar jak wydatek wody jest mały i na końcu dyszy zamiast mocnego strumienia wytworzy się mgiełka ciśnienie poprostu rozproszy wodę. Im więcej wody pada na powierzchnię mytą tym lepiej tym efekt lepszy.

Teraz o samych myjkach.

Serie k 2 k3 k4 to pompy kompozytowe czyli plastik. Seria 2 dodatkowo ma silnik komotator czyli szczotkowy pracuje się max 15 min i trzeba dać mu odpocząć urządzenia głośne słabo wyposażone nadaje się do umycia ławki lub roweru

.

Seria 5 pompa aluminiowa i możliwość doprowadzenia wody ciepłej do 40 stopni ( z bojlera czy latem z nagrzanej beczki myjka może zaciągnąć ciepłą wodę , sama w sobie nie podgrzewa) silnik jest już indukcyjny chłodzony wodą i powietrzem spokojnie można do 40 minut pracować . To najbardziej popularne urządzenie do zastosowań domowych , ciśnienienie na [poziomie 145 bar przy wydatku wody około 500 l/h

seria 7 to pompa mosiężna i możliwość doprowadzenia wody już do 60 stopni to najmocniejszy sprzęt z serri do domu silnik 3 kw 160 bar ciśnienia i wydatek wody na poziomie 600 l . Dlaczego pompa mosiężna? Mosiądz to najlepszy materiał do pracy z wodą , ten materiał stosowany jest to urządzeń profesjonalnych także.

Co do kwestii pojemnika na chemie . Szczerze mówiąc najlepiej dokupić pianownicę i nanosić środek chem pianownicą . Podająć chemię przez urządzenie jest ona podawana na niskim ciśnienieu czyli ciśnienie jest zbijane do miniumum i zaciągany jest środek chem ( z pojemnika czy przez wężyk) środek podawany jest razem z wodą w postaci mieszanki płyn plus woda, reasumująć jest to taki sam efekt jakbyśmy podali ten płyn za pomocą ręcznego opryskiwacza takiego ogrodowego. Pianownica natomiast wytworzy nam pianę , dzięki systemowi sitek środek chem jest spieniany i podawany w postaci obfitej piany, która nie spływa odrazu , piana przylega to lakieru i spływa bardzo powali przez co ma czas na reakcję z brudem. Dodatkowo do pianownicy można lać każdy środek chemiczny cokolwiek ponieważ wtedy płyn nie przechodzi przez myjkę (pompę) i nie robi szkody urządzeniu. Podając chemie przez urządzenie z pojemnika czy wężyka trzeba zwrócić uwagę żeby chemia była łagodna w przeciwnym razie na pompa może się rozlecieć po czasie , puszczą uszczelnienia .

Co do sprzętów z podgrzewaniem to mogę tylko powiedzieć że są to sprzęty profesjonalne i zaczynające sie od ok 7 tys brutto , fakt ciepła woda daje efekt ale dla konsumentów jest to sprzęt raczej nie osiągalny ze wzgl na cenę.

Wybierając urządzenie kierujcie się co chcecie nim robić jak długo pracować czy do umycia jest jedno auto czy może jeszcze kostka brukowa elewacja etc. , im więcej roboty zamierzacie zrobić tym wyższej klasy powinno być urządzenie.

Odnośnie urządzeń tych z allegro czy lidla , pytajcie się o serwis bo naprawde kupa ludzi przychodzi do nas z takimi sprzętami po gwarancji i chce coś kupić a to uszczelke a to to i naprawdę ciężko jest z częściami do takich myjek z regułu w raz z zakończeniem gwarancji klient zostaje w ciemnej d....

Jeżeli potrzebujecie porady odnośnie Karchera służę pomocą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do domu najlepiej kupić K7 jeśli chcemy kostkę umyć i autka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako że pracuje w Karcher Center to wypowiem się w tym temacie może pomogę.....

bardzo madry post

:thumbup1:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli do domu najlepiej kupić K7 jeśli chcemy kostkę umyć i autka?

K7 rewelacja, K5 na domowy potrzeby również w zupełności wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...