Skocz do zawartości
IGNOROWANY

snieg na aucie


Piotrek81

Rekomendowane odpowiedzi

Ja czasami stosuję ale nie do śniegu bo i po co skoro auto i tak trzeba odśnieżyć.

Nic nie zniszczy (bo niby jak), nie polecam tylko na marznący deszcz, wtedy może się przykleić do szyby.

No i latem też zdaje egzamin, auto w pełnym słońcu nie dostaje tak po d*pie i łatwiej je wtedy wychłodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej gorącą to pęknie :)

Mylisz się kolego i to bardzo ;) To myjnie samochodowe by się zimą nie wypłaciły, mówię tu o ciśnieniowych z grzaniem...

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach więc nie wiem gdzie robiłeś te testy. Szyba strzeli prędzej czy później przy takim zabiegu dla objaśnienia lejemy na zamarzniętą szybę gorącą wodą, może nie za pierwszym bo one są wzmocnione, ale osłabiasz w ten sposób strukturę i w końcu musi strzelić.

PS Jak masz AC i odpryski nie klasyfikujące się na AC, to jest jeden ze sposobów żeby uszkodzić szybę i masz darmową wymianę.

Przy letniej wodzie szansa na uszkodzenie jest mała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polej gorącą to pęknie :)

Mylisz się kolego i to bardzo ;) To myjnie samochodowe by się zimą nie wypłaciły, mówię tu o ciśnieniowych z grzaniem...

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach więc nie wiem gdzie robiłeś te testy. Szyba strzeli prędzej czy później przy takim zabiegu dla objaśnienia lejemy na zamarzniętą szybę gorącą wodą, może nie za pierwszym bo one są wzmocnione, ale osłabiasz w ten sposób strukturę i w końcu musi strzelić.

PS Jak masz AC i odpryski nie klasyfikujące się na AC, to jest jeden ze sposobów żeby uszkodzić szybę i masz darmową wymianę.

Przy letniej wodzie szansa na uszkodzenie jest mała.

Pisz wiersze, ja nie skrobię, leję wodą i śmieje się z sąsiadów :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach(..)

Bzdura :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach(..)

Bzdura :whistling:

Gdzie??

Mówimy o myjniach samoobsługowych, wolnostojących (np na stacjach benzynowych), chyba że źle zrozumiałem tekst "mówię tu o ciśnieniowych z grzaniem..." i mówimy o myjniach zamkniętych w hngarach, czy innym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach(..)

Bzdura :whistling:

Gdzie??

Mówimy o myjniach samoobsługowych, wolnostojących (np na stacjach benzynowych), chyba że źle zrozumiałem tekst "mówię tu o ciśnieniowych z grzaniem..." i mówimy o myjniach zamkniętych w hngarach, czy innym pomieszczeniu.

źle zrozumiałeś i jak chcesz kontynuować temat to poczytaj troszkę o termo mechanice szkła, szczególnie hartowanego, klejonego itp...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, do odpowiedzi służy przycisk ODPOWIEDZ.

Po co cytujecie całe posty.:facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dach odśnieżam ręką albo zmiotką a na szyby wynosze ciepłą wodę w konewce i nie ma takiej opcji żeby jakoś w ten sposób szyby uszkodzić:decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie sobie gadać, a ja i tak odśnieżam tylko szyby i światła :bla::dance2:

Gorzej jak trafisz na ciężarówkę i jego kierowca po obfitych opadach śniegu podejdzie do tematu tak samo jak ty.

np;tak jak ten:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myjnie nie działają przy ujemnych temperaturach(..)

Bzdura :whistling:

Gdzie??

U mnie w okolicy wszystkie myjki samoobsługowe działają zimą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możecie sobie gadać, a ja i tak odśnieżam tylko szyby i światła :bla::dance2:

Gorzej jak trafisz na ciężarówkę i jego kierowca po obfitych opadach śniegu podejdzie do tematu tak samo jak ty.

One i tak w śnieżną pogodę czy są odśnieżone czy nie, to jak jedziesz za nimi czy wyprzedzasz to zawalą cię syfem spod kół :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z linku to hardkor totalny :decayed: ale ktory kierowca ciezarówki wchodzi po puazie odśnieżać naczepe ???? nie znam zadnego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej nałożyć koc na szyby i nic nie przymarznie, ale głupio wygląda z kocem, a z tymi matami na szybe również efekt idealny nic nie przymarznie - sam tak robiłem poprostu kupiłem sobie auto i leń mnie złapał z tym drapniem szyb czy zakładaniem czegokolwiek na szybę, więc skoro jest tu forum i audi, więc czemu nie zapytałem, napisałem co i jak :)

Samochód i tak mi sie szybko nagrzewa z tą elektryczną nagrzenica, po minucie gorące powietrze, a całkowite odmrożenie szyby przedniej to 2 min czekania - nic nie robią tylko siedząc w aucie, więc.. 20 sec ze skrobaczką żeby przód i boki trochę przejechać i tyle jeśli sie maty na szybe nie chce zakładać :D

A co śniegu na aucie jak w temacie..Eh za nie odgranięcie z dachu z tego co wiem są ładne mandaty. Zreszta jak tak można jeździć z śniegiem na dachu, człowiek przyhamuje i śnieg leci na szybe czy na inne auto :D Auto musi być przygotowane do jazdy, a nie z śniegiem na dachu :D Na to już sie nic nie poradzi trzeba miotelke i jazda..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam odśnieżanie karoserii zmiotką z gąbką zamiast włosia. Nie ma możliwości porysowania i nie trzeba mocno trzeć :wink: A do szyb i reflektorów odmrażacz w atomizerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do skrobaczki to polecam :)! Nie wiem jak się ma do rysowania szyby (póki co nie widze większych :D ) ale ściąga idealnie za jednym pociągnieciem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...