Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbyt Duże spalanie


Perez

Rekomendowane odpowiedzi

5l to tylko na aledrogo palą i to te dziatka rencisty.....

mój pali 4,5l ale na 50 km

Przestań... w zimie wracałem z Istebnej i 4,5L na 100km przy bardzo spokojnej jeździe (nie przekraczałem 100 km/h) na oponach 195/65/R15.

W ubiegłym roku najniżej udało mi się zejść do 5,3L też w zimie, ale na suchej nawierzchni z trojgiem pasażerów i pełnym bagażem, oraz przy niesprawnych pompowtryskiwaczach (90,7KM). :decayed:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

avf quattro

zima mieszany 8,5-9,0l

lato tryb mieszany 7,5-8,0l

nizej nie udało mi się zejść. Na dłuższych trasach jechane zazwyczaj na tempomacie 130-140km/h ponizej 6l/100km nie zszedłem nigdy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja nie wiem... Ja swoim AWX-em codziennie dojeżdzam do pracy z wioski do "wielkiego miasta" jakim są starachowice :P (25km) i normalną jazdą odpalając zimnego i sprawdzając pod firmą nie przekraczam nigdy 5,5l/100km. średnio na drugim kompie nigdy nie resetując od zakupu pokazuje 5,8l/100km. Raz zaspałem i non stop but w podłodze pod firmą 6,6l/100km. Po samym mieście nie jeżdze to nie wiem. Ale wracając z Krakowa do Starachowice kilka razy jadąc normalną jazdą z przewagą na dymaniczną spalanie tak samo do 5,5l/100km. Komputer wskazuje dobrze bo za 100zł zawsze robie około 300km, raz więcej raz mniej. To chyba mam coś popsute ze spalaniem patrząc na wasze wyniki :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi normalnie w trasie ~7l, ale zauwazyłem, że po wymianie wtrysków spalanie spadło o około 1l/100km. Więcej powiem jak przejadę kilka baków, ale póki co po przejechaniu 300km spalanie znacznie spadło a dynamika i przyspieszenie wróciło... no i auto po chipie 131KM@170KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zużycie paliwa, diesel - Audi A4 - julo23 - Motostat

tu mam wpisane tankowania od 4 lat. Średnia spalania 6.44L Tankuje tylko do pełna i licze ręcznie spalanie. Fis pokazuje u mnie b. dokładnie - czasami różnica jest do 0.2L

koła 225/40R18

tylko 3 razy na ponad 40 tankowań spalił mi więcej niż 7.0L

Także uważam że spalanie 8 czy 9 to jest za dużo na ten silnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Także uważam że spalanie 8 czy 9 to jest za dużo na ten silnik.

ja uważam ze do osiągnięcia bez problemu dla kogoś kto porusza sie wyłącznie po mieście.

Osobiście przemieszczając się tylko po Warszawie ma kompie mam 8 l i więcej ( korki), wystarczy złapać trochę oddechu na obrzeżach miasta i spada 7-7,5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mój po programie pali tak:

Zużycie paliwa, diesel - Audi A4 - jakubekk - Motostat

średnia 6,4l

na autostradzie ok 140-150 5,8l

Jak jade mega spokojnie cały czas 80km/h na tempomacie to ostatnio mi spalił na trasie Bielsko-Biała -> Kraków 4,3l

FIS mi pokazuje idealnie jak kalkulator pod dystrybutorem bo sam go kalibrowałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi Awx na walnietej przeplywce po mieście 13 pił. Po wymianie 9.Jak ogarnę turbo bo się przycina to może do 8 zejde.

Sony Xperia E dual Tapatalk 4

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie codziennie dojeżdżając do pracy 23km (tryb głównie miejski) spalanie 6,3-6,5l/100km. W trasie przykładowo podczas zeszłorocznego wyjazdu na Chorwację (4 osoby, pełen bagaż) ok 5,3l/100km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie spalanie na poziomie poniżej 5l/100km jest już podejrzane, choćby nie wiem jak ktoś jeździł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pany nie kłucić się, regulator spalania znajduje się w prawym bucie :decayed::grin:

Moja kobieta jadąc na Mazury Audi A2, zrobiła spalanie na poziomie 4,2 l/100, z powrotem wracałem z nią, ja kręciłem fajerą i spalanie wyszło 6,6l na setkę:naughty:

Chyba było mocno pod wiatr i pod górę :polew:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po regeneracji pompowtryskiwaczy spalanie w trasie na poziomie ok. 4.5L/100 w trasie nie szalejąc to wynik książkowy audi i taki sam mam. 1400km na 1 zbiorniku pod korek autostradami Białystok - Holandia :) prędkość 120-130km :wink:. Więc skoro nie tankowałem po drodze chyba paliwo się nie mnożyło :P Silniki stworzone na trase bo w mieście to i 9 potrafi wsiorbać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile palą wasze bryczki ? Bo wydaje mi się że moja (AVF 2004r. 27000 tys km) stanowczo za dużo pali. W ruchu miejskim spalanie wacha się w granicach 9L na 100 km.

Malutki coś masz ten przebieg :naughty:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa w AWX wygląda następująco:

miasto zima, dojazd do pracy 11km w jedną stronę (korki,korki, korki) - 8,5-10l

miasto lato (z tego co zdążyłem zauważyć bo a4 mam od września) - 7,5-9,5l

trasa (dobra, gładka ekspresówka czy autostrada) 120-160km/h - 5,2-5,8l

trasa (doły, wąsko i niebezpieczeństwo wybiegnięcia zwierzyny leśnej, bez żartów:decayed:) 70-120km/h - 5,8-6,5l

Chyba w miarę mieszczę się w waszych statystykach czy coś może być nie tak?:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa w AWX wygląda następująco:

miasto zima, dojazd do pracy 11km w jedną stronę (korki,korki, korki) - 8,5-10l

miasto lato (z tego co zdążyłem zauważyć bo a4 mam od września) - 7,5-9,5l

trasa (dobra, gładka ekspresówka czy autostrada) 120-160km/h - 5,2-5,8l

trasa (doły, wąsko i niebezpieczeństwo wybiegnięcia zwierzyny leśnej, bez żartów:decayed:) 70-120km/h - 5,8-6,5l

Chyba w miarę mieszczę się w waszych statystykach czy coś może być nie tak?:wink:

wszystko w normie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...