Skocz do zawartości
Wyświetl w aplikacji

Lepszy sposób przeglądania. Dowiedz się więcej.

Forum Audi A4 Klub Polska

Aplikacja działająca w trybie pełnoekranowym na ekranie głównym, z powiadomieniami push, odznakami i wieloma innymi funkcjami.

Aby zainstalować tę aplikację na iOS i iPadOS
  1. Stuknij ikonę Udostępnij w Safari
  2. Przewiń menu i stuknij Dodaj do ekranu głównego.
  3. Stuknij Dodaj w prawym górnym rogu.
Aby zainstalować tę aplikację na urządzeniu z systemem Android
  1. Kliknij menu z trzema kropkami (⋮) w prawym górnym rogu przeglądarki.
  2. Kliknij Dodaj do ekranu głównego lub Zainstaluj aplikację.
  3. Potwierdź, klikając Zainstaluj.

jaki intercooler ? zwiekszona moc , stary nie wydala .

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Jakby mógł ktoś podrzucić linka do tego rezania nadkola na s-kę będę wdzięczny (nie mogę znaleźć w warsztacie). Też mnie to czeka

Opublikowano

gwarantuje Ci kolego ze na wtryskach za 550zl przelatasz Ty i kolejny wlasciciel wozu, nie jest to CHINA.

zajmuje sie tym juz dlugo i koncowki sa wloskiej produkcji star diesel

sa rowniez drozsze i znane fratelli bosio rowniez wloskie

bosio wieksza renoma i dluzej na rynku

star diesel sie sprawdzaja, zero zwrotow i reklamacji!

bez allegro i przy zwrocie starych bosio mozna robic dla forumowicza 750zl

star diesel 500zl

uzywamy ich w wozie testowym i nie patrzymy co mamy w karnisterku... poprostu sieee leje i jedzie ;)

jak za taka kase rewelka!

Opublikowano

nadkole od S4 podobno ok. 100 zł kosztuje (zamiennik ze sklepu) a używka nie wiem. A jak ktoś mówi że mu seryjny ic nie styka przy 90konnym silniku po zmianie wtrysków na te od 110 i programie to śmiech :grin:

niektórzy uważają chyba że montaż FMICa daje + 20 KM :grin:

Opublikowano
gwarantuje Ci kolego ze na wtryskach za 550zl przelatasz Ty i kolejny wlasciciel wozu, nie jest to CHINA.

zajmuje sie tym juz dlugo i koncowki sa wloskiej produkcji star diesel

star diesel 500zl

uzywamy ich w wozie testowym i nie patrzymy co mamy w karnisterku... poprostu sieee leje i jedzie ;)

jak za taka kase rewelka!

ile za same końcówki tej firmy STAR DIESEL jaki koszt 216 a jaki 230 ?

dla forumowicza oczywiście :)

---------- Post dopisany at 13:13 ---------- Poprzedni post napisany at 13:11 ----------

nadkole od S4 podobno ok. 100 zł kosztuje (zamiennik ze sklepu) a używka nie wiem. A jak ktoś mówi że mu seryjny ic nie styka przy 90konnym silniku po zmianie wtrysków na te od 110 i programie to śmiech :grin:

niektórzy uważają chyba że montaż FMICa daje + 20 KM :grin:

nadkola od S4 nie ma w zamienniku

w taką pogodę jak jest teraz to intercooler wielkości tabliczki czekolady by wystarczył

Opublikowano

Na taką pogodę starczy, ale jak mamy mieć w tym roku bardzo upalne lato to w dolocie może być za gorąco :wink:

W moim AHU mam wtryski od AHF i program i na wszelki wypadek zamówiłem nadkole z S4, tak dla spokojnej głowy.

Opublikowano

no przestań herezje wprowadzać, to jak AFN po samym chipie:wink:

Opublikowano

i co z tego? ja czuję różnicę w mocy jak jeżdżę np. w dzień i w nocy a co dopiero jak będzie lato... ile masz w dolocie w temp. otoczenia -10*C? z 2*C

a co jak będzie + 30*C na zewnątrz?

Opublikowano

ale montaz FMIC pod taką moc jest bez sensu, wzrosnie głosnosć pracy silnika i reakcja na pedał gazu:whistling: bo mała suszareczka będzie za słaba by szybko napompować zadane cisnienie:whistling: miałem rok czasu sam soft na ok 140km i moge powiedzieć tylko tyle ze niebyło jakchś problemów typu puchnie auto na tyle odczuwalnych żeby odrazu serie uzbrajać w duży cooler, nawet jak masz porobione juz auto to mimo wszystko jest odczuwalna róznica w mocy miedzy gorącym dniem, a wieczorem:wink: z tym ze jak takie auto porobione nie ma coolera to ma ogranczony potencjał załozonych gratów i kopci, w gorące dni bardziej trzeba wziaść pod uwage temperature oleju, bo jak w serii było dobrtze tak po modach bardzo szybko wzrasta:whistling:

Opublikowano

Chyba się nie zrozumieliśmy, też uważam, że fmic jest przerostem formy nad treścią, ja u siebie montuję jedynie nadkole z s4 :wink:

Opublikowano
Chyba się nie zrozumieliśmy, też uważam, że fmic jest przerostem formy nad treścią, ja u siebie montuję jedynie nadkole z s4 :wink:

no mi sie ujebało że dalej propagujesz FMIC dla 130km:grin: ale jak tak to jesteśmy tego samego zdania:decayed:

Opublikowano

Nowe nadkole z S4 kosztuje niewiele bo w ASO ok 120 zł, natomiast z mojej praktyki jest to placebo i nic się nie zmieni!

Nawet jak temperatura w dolocie zmniejszy się o 5* to nie odczujesz tego.

Jeśli planujesz więcej dłubać to montuj fmic jeśli nie to zostaw tak jak jest.

Opublikowano

Ja ostatnio przerabiałem temat SMIC'a w swoim AFN'ie, ten IC od Alfy ma ok.35% większa powierzchnie niż seryjny:

Imageshack - cam00033p.jpg

Poza podcinaniem błotnika, podciąłem też trochę pas przedni i dorobiłem 2 wsporniki do mocowania IC:

ImageShackŽ - Online Photo and Video Hosting

Opublikowano

jakie efekty kolegu ??? masz laga czy przysrost objętości powietrza jest odpowiedni i nie widać róznic ??

Opublikowano

tez jestem ciekaw czy przy seryjnym turbo AFN i fmic nie ma wiekszego laga ?

---------- Post dopisany at 16:28 ---------- Poprzedni post napisany at 16:17 ----------

konkretnie chodzi mi o intercooler od a6 AFB - do takiego a6 swapuje swojego afna i nie wiem czy zostawić ten który w nim siedział czy szukać mniejszego, nie chciał bym żeby turbo później wstawało

Wymiary radiatora: 660 x 410 x 25

Opublikowano
jakie efekty kolegu ??? masz laga czy przysrost objętości powietrza jest odpowiedni i nie widać róznic ??

Ja nie odczułem laga, mój AFN ma IC od Alfy, ale też turbo od AWX. Jest troszkę żwawszy niż na serii, no i minimalnie mniej pali.

SMIC wsadziłem, bo chcę zrobić coś ok. 140KM, jak narazie jeźdzę na seryjnym sterowniku:decayed:

  • 4 tygodnie później...
Opublikowano

Ja mam u siebie 216(na szczescie nie od speckoma :P), turbo awx i serie IC, przy temp na dworze jakies 25' w dolocie przy palowaniu 50' i momentalnie spada, normalna robocza ok 35'. Czy trzeba czegos wiecej? Moim zdaniem FMIC to tylko dla wygladu, bo efektu raczej nie da, moze wloze ten z alfy jakby sie znalazl i przerobie nadkole, bo przeplyw powietrza musi cos zmienic w wychladzaniu.

Opublikowano

max chwilowo 50C może być

Opublikowano

turbo AWX, ma trochę większy "przepływ" dzięki czemu wytwarza mniej ciepła niż małe AFN

moje AFN przy 1.2 bara i temp na dworze 25-30 po kilku mocnijeszych depnięciach objawiało się spadkiem mocy i batorym z tułu, nie wiem ile było w dolocie

Opublikowano
max chwilowo 50C może być

te 50 to do przezycia... ale jak u mnie dochodziło do 80 na seryjnym SMIC to auto wcale nie jechało:wink:

  • 6 miesięcy temu...
Opublikowano
  • Autor

problem z głowy , fmic założony :wink:

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Konto

Nawigacja

Szukaj

Skonfiguruj powiadomienia push w przeglądarce

Chrome (Android)
  1. Stuknij ikonę kłódki obok paska adresu.
  2. Stuknij Uprawnienia → Powiadomienia.
  3. Dostosuj swoje ustawienie.
Chrome (Komputer)
  1. Kliknij ikonę kłódki na pasku adresu.
  2. Wybierz Ustawienia witryny.
  3. Znajdź Powiadomienia i dostosuj swoje ustawienie.