Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rdza na przednich błotnikach w A4 B6. Wybrać zamiennik czy oryginał?


stomi

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,
Audi całkowicie bezwypadkowe, 2003r, wychodzi ruda na błotnikach przednich. Prawy nad dokładką dolną zderzaka dsc03951za.jpg,
lewy- kierowcy centralnie nad kołem, przy wkręcie najmocniej i w dół dsc03949gf.jpg.
Przyczyna styropianowe wstawki które nasiąkają wodą które trzeba wyrzucić, kto nie zrobił to radze się tematem zainteresować. Odkręcamy nadkola 10 wkrętów T25 i lokalizujemy. Od strony kierowcy jest pionowy skierowany na szczyt nadkola, pasażera jest boczny skierowany właśnie nad dolną wstawkę zderzaka
dsc03952xb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie też szukałem takiego tematu bo mi się ruda pojawiła na prawym nadkolu ale wzdłuż całego rantu nadkola i w miejscu styku plastikowego progu i nadkola :kwasny: i też muszę się tego pozbyć :kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to przykre ale w b6 wyłazi rudy na przednich błotnikach,w sumie ocynk ocynkiem ale jak kamień dobrze yebnie to ocynk potrafi odprysnąć :whistling:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja myślę że to nie taki ocynk jak B4 czy nawet B5.

Widzę po swoim że blachy też jakby cieńsze, np oprzeć się o poszycie drzwi i się ugina.

W B5 tego nie było

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem przez 6 lat B5, nadkola poobijane od kamieni,gdzie nie gdzie widać było nawet gołą blachę.

Od kupna do sprzedaży nie zaczepiałem tego,nawet nie malowałem i rudej nie było jak u ciebie.

Może auto i bezwypadkowe ale pewnie ktoś to już przecierał i dlatego takie pryszcze wyłażą.

Jesteś pewny że nie było to malowane wcześniej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem pewny. Zresztą po zdjęciu nadkola widać że fabryka, nic nie klepane, nic nie przecierane nie porysowane lakier zadbany. Auto idealnie sprawuje się kupe lat aż to wyskoczyło. Gdybym ten szit wyciągnął wcześniej nie byłoby problemu, w vw akcja w aso na to była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale te typy tak mają, temat wielokrotnie wałkowany i nie ma co szukać teorii o wypadkowaości danego egzemplaża

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety ale te typy tak mają, temat wielokrotnie wałkowany i nie ma co szukać teorii o wypadkowaości danego egzemplaża
dokładnie zgadzam się tym badziej lepiej będzie "egzemplarza" :wink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej 4,5 rocznej B8 tez mam rdze na nadkolach a dokladnie na zgieciu od odurzen kamieni, jak pozadnie uderzy to potrafi obic lakier z ocynkiem jak kolega pow pisze + do tego brak reakcji spowoduje jedno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w mojej 4,5 rocznej B8 tez mam rdze na nadkolach a dokladnie na zgieciu od odurzen kamieni, jak pozadnie uderzy to potrafi obic lakier z ocynkiem jak kolega pow pisze + do tego brak reakcji spowoduje jedno

Czyli problem ten sam dalej w b8 :( - kiepsko że audi tego nie poprawia w tych newralgicznych punktach.

Zawsze blachy audi były mocną stroną a teraz robią jak inne samochody więc wnioski są kiepskie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W b6 na pewno problemem są te styropiany które źle odprowadzają wodę także wywalcie te dokładki taki cel jest tego tematu, problem z rdzą nadkoli pójdzie w zapomnienie jak jeszcze się nie pojawiła. b5, b6 czy b8 to w każdym po naruszeniu warstwy ocynku będzie wyłaziła z czasem ruda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam podobny problem zauważyłem go wczoraj ale jest jeszcze bardo delikatna bo pojawiły się dopiero dwa malutkie bombelki na dole lewego błotnika przed kołem. Na razie posmarowałem to woskiem na grubo. Odprysku nie ma możliwe że od środka jak ściągali mi nadkole przy wymianie rozrządu i zarysowali będę musiał to sprawdzić jeżeli tam coś się dzieje czym to najlepiej zabezpieczyć? I jeszcze takie wtrącenie a propos rdzy w waszych Autkach mieliście problem z tylną klapą a dokładnie pod wycieraczką ja już się tej rdzy pozbyłem ale zaskoczyło mnie to że taki bombel mi się tam pojawił.:kwasny:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, brzydki widok.

Auto na pewno nie było bielone ?

Patrzyłem u siebie w tych miejscach i czegoś takiego nie ma.

Tyle że mój 2003r

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, brzydki widok.

Auto na pewno nie było bielone ?

Patrzyłem u siebie w tych miejscach i czegoś takiego nie ma.

Tyle że mój 2003r

Pany przeciez wielu juZ zglaszalo taki problem z rdza.

Auto nie musi byc bite zeby takie kwiatki wychodzily.

Widzialem juz wiele b7 z rdza na klapach bagaznika czy nadkolach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ojojoj, brzydki widok.

Auto na pewno nie było bielone ?

Patrzyłem u siebie w tych miejscach i czegoś takiego nie ma.

Tyle że mój 2003r

A jak sobie wyobrażasz rdzę na szpachli?? To nie zardzewieje tylko może popękać jak zbierze się pod nią woda lub syf. U mnie na tyle znowu przy łączeniu z progiem plastikowym zrobił się purchel ale już usunięty:wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...